Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
150
 

2 Ekim Hicri Yılbaşı

2 Ekim Hicri Yılbaşı
 

Grönland köpekbalığı ancak 150 yaşında anne olabilen 400 yıl yaşayabilen 5 metre uzunluğa erişebilen canlı res.int.alıntı


Sevindim çünkü her zaman denk gelmez.

2 Ekimle iyi geçiniriz;  veryansın etmişliğim olsa da severim kendisini…

İkisini, ekimini; kızıl kahve sarımtırak, yeşili gitmiş yapraklarını, şu sonbaharın dinginliğini ağırbaşlılığını, sıcağının olgunluğunu severim.

On sekiz yaşında anne olmuş anam...

Atmış keşmekeş bir dünyanın içine; o günden beri; dalgalara karşı kürek çekip dururum. Sandal eskidi; kürekler çatlak çatlak; “karaya mı çıksak” düşüncesi pek parlak sayılmasa da sırt ağrılarına iyi gelecek.

“ Bu neyin hazırlığı Alev Hanım”

Hazırlık filan yok İlhami; sadece 2 Ekimi karşılamaya gideceğim. Loş ışıklı içi ahşap dekorlu mekâna, yalnız başıma; Latin Amerika danslarının gösterisi var. Seyirci oturduğu yerden eşlik edip gönlünce tepinebilecek.

Grönland Köpekbalığı olsaydım; durum farklı olurdu. Onlar gibi sakin sakin yüzerdim karanlık buz gibi sularda, ancak 150 yaşında anne olacağımdan türlü çeşit üniversitenin eşiklerini aşındırırdım.

Her sene 1santim büyümek en az 400 yıl yaşamak.

Zor iş değil mi İlhami?

Bilmem hiç o kadar zamanım olmadı benim.

Güzel ve aydınlık günlere, hep birlikte…

 

Alev Meisel /Berlin 01.10.2016 Cumartesi

          

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her anını, sevgiyle, dolu dolu yaşayacağınız nice yaşlara...

Zehra Pınar ZORA 
 02.10.2016 2:01
Cevap :
Sevgiyle oluyor büyüyor yeşeriyor...Sevginin merhametin olmadığı her yer çorak...Merhaba Zehra Pınar; unutmadığınız; hatırladığınız için size çok teşekkür ederim. Nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Sağ olunuz sizi de arayan soranlarınız hiç eksik olmasın; kısmet olsun inşallah görüşmek üzere sevgiler   03.10.2016 12:35
 

^Kürekler çatlak çatlak...Karaya mı çıksak"... Ne muhteşem bir mısradır bu! 2 Ekimi anmasak da olur. Ama bu mısrayı es geçemeyiz. Sen şiire ağırlık ver abla. Nice sağlıklı senelere.

Ümit Culduz  
 02.10.2016 1:57
Cevap :
Şimdi gaza gelirim şiirler düzerim kaçacak delik ararsın. Şiir: oturup düşünerek plan program yapılmadan yürekten kopan dudaklardan dökülürken, yakalanıp kağıda deftere mahkum olan duyguların görünür hale dönüşmesidir. Mevsime iklime göre hasat bereketli olabilir; olmayabilir de... Yorumun iyi geldi teşekkürler. 2 Ekimler unutulursa iyi olur sıkça kapıları tıklatıyor. Yaşlanmaya rahat rahat yaşlanmaya bile vakit bırakmıyor. Sevgiler   03.10.2016 12:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 2445
Toplam mesaj
: 327
Ort. okunma sayısı
: 835
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Dinleyenin olmadığı yerde anlatmanın önemi! Nasıl YAZAN oldum. 'Yalnız doğar, yalnız göçer' eskile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster