Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

30 Haziran '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1699
 

2 Senelik evliyim ama kocamla cinsel ilişkide bulunamadık!...

2 Senelik evliyim ama kocamla cinsel ilişkide bulunamadık!...
 

Milliyet.com.tr


Seks ve cinsellikle ilgili bilmediklerimize cevaplar arıyoruz!

Ruh ve beden sağlığımız açısından, huzurlu bir gelecek için, cinsellikle ilgili bilmediğimiz ne kadar konu ve soru varsa, geliniz ''önce'' öğrenmenin yollarını araştıralım.. Sonra ufacıkta olsa bu konuya benim de bir katkım olsun diyorsanız, soru hanesine sorularınızı yorum hanesinede fikir ve görüşlerinizi bize yazarsanız, cinsellik konusunda eğitim almış uzmanlaşmış hocalarımızla birlikte, sizlerden gelecek olan bütün sorulara yanıtlar arayacağız..

SORU:
ÖNCELİKLE MERHABALAR BENİM SORUNUM VAJİNİSMUS. BEN 2 YILLIK EVLİYİM EŞİMLE HİÇ CİNSEL TEMASTA YANİ İLİŞKİDE BULUNAMADIK.. BANA BU KONUDA YARDIMCI OLUR YOL GÖSTERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

CEVAP:
Vaginismus kadının vajen kaslarının kasılmasıyla cinsel ilişkiye izin vermemesi ile sonuçlanan bir durumdur. Çocukluk çağlarına dayanan travmatik olaylara yada asılsız bilgilerin yarattığı korkulara dayandığı sıklıkla görülmektedir. Terapi süreçleri ile aşılabilir. Bu terapiler cinselliği algılama biçimleri ve tedavi için bazı egzersiz yöntemlerinin uygulanması sürecine dayanır. Çok zaman kaybetmemek şikayetlerin kalıcı hale gelmeden aşılmasını sağlar. En kısa sürede yardım almanızı öneririm. Bazen psikiyatri ilaçlarından yardım almak gerekebilir. Bu nedenle hem psikolog hemde psikiyatristle çalışmak daha sağlıklı sonuçlar getirecektir. Cevaplayan: Psk. Neşe Özkarslı

''Bilinmeyen cinsellik önce kendimizin sonra ülkemizin en büyük düşmanıdır'' (SR)

Ayrıca Psikiyatri hakkında her türlü detaylı bilgi http://www.psikoegitim.com/ ve 0216 633 06 76 nolu telefondan alınabilmektedir.

Özel Teşekkür

Bu konularda bana yardımcı olacaklarına dair söz aldığım, NPSİTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesine, özellikle bana ''memnuniyetle'' diyerek nazikçe geri dönen Sayın Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocama ve başarılar dilemeyi unutmayan Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye çok teşekkür ederim..

Bana yine onur verdiniz efendim..

Saygılarımla.

Sabiha Rana

***

Facebook: Sabiha Rana | Facebook

Facebook : http://www.facebook.com/sabiha.rana

Twitter: http://twitter.com/#!/sabiharana

YouTube: Sabiha Rana adlı kişinin profil resmiSabiha Rana

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir tanıdığımız genç bir hanımın aynı rahatsızlığa yakalanmış olduğunu rastlantı sonucu öğrendim. Dr. H.D. tarafından bir seansta tedavi edilmiş, ama biraz tuzluya mal olmuş. Şimdi iki çocukları var. Cinsellik çok ilginç bir olgu. Aşktan tutun da pornografiye kadar uzanan bir yelpaze. Elbette sadece tensel bir eylem de değil. Ruhsal mekanizmanın da devreye girdiği bir gerçeklik. Selam ve saygılar.

Güz Özlemi 
 30.06.2011 9:55
Cevap :
Ne güzel, ilgili bir yorum. Teşekkür ederim Sevgili Asabi Kedi.. Sevgilerimle..  04.07.2011 10:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4907
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster