Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '09

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
1263
 

2007'de başlayan ekonomik kriz ile ilgili çözüm

2007'de başlayan ekonomik kriz ile ilgili çözüm
 

2007 yılında başlayan ekonomik kriz 2014 yılına kadar sürecektir


İçince bulunduğumuz ekonomik kriz 2007 yılında başlamıştır, ve IMF yetkililerinin de belirttiği gibi 2014 yılına kadar devam edecektir. Bu konunun çözümüne tedbir ve bir TC vatandaşı olarak, çevremdeki insanlara neler önerebilirm diye internette araştırma yaparken, gerçekten kaydadeğer ve anlaşılır bulduğum bir röportajdan alıntı yapmak istiyorum. Bir çok ekonomi yazarının yazılarını okudum, içinde teknik olarak anlayamadığım çok fazla kelimeler olduğu için benim kadar, ekonomik terimlerin uzağında olan kişiler için, internetten bulduğum bu röportajdan alıntı yapmak istedim. Umarım faydalı olur.

"Bakın bu ekonomik kriz herhangi bir ekonomik kriz değil, bu ahir zamanda Hz. Mehdi zamanında olacağı söylenen krizdir. Ve muhtemelen Yusuf Suresinde belirtildiği gibi 7 yıl sürebilir bu. Yani çünkü 2007’de başladı ve belki de 2014’e kadar devam edecek. Buna karşı milletimiz çok yoğun tedbir alması gerekiyor. Hükümetimizin de çok yoğun tedbir alması gerekiyor. Bir kere tarıma çok önem verilmesi gerekiyor. Tarımla ilgilenen her türlü çalışma grubuna krediyle olsun diğer desteklerle olsun tam destek verilmesi gerekiyor. Hayvancılığa çok önem verilmesi gerekiyor. Hatta kümes hayvancılığına da çok önem verilmesi gerekiyor. Tarımı ve hayvancılığı destekleyen her türlü sanayiye ağırlık verilmesi ve onların desteklenmesi gerekiyor. Faizlerin sıfıra düşürülmesi, vergi affı getirilmesi ve vergilerin de mümkün mertebe iyice düşürülmesi... Fakat tabii fakirlerin yoksulların ciddi şekilde maaşlarına zam yaparak onların alım gücünün yükseltilmesi gerekiyor. Ama tabii biz de müslümanlar olarak kardeşlerimiz olarak herkese elimizden geldiği kadar yardım ederek onları ekonomik yönden rahatlatmak durumundayız. Mesela borcunu ödeyemeyenin borcunu affetmek Kuran’da bir erdem ve güzel ahlak olarak belirtilmiştir. Ödeyemiyorsa gidip evine hacze gitmek buzdolabını, karyolasını, şunu, bunu alıp dışarı çıkmak bence doğru değil. Yani benim vicdanım bunu kabul etmiyor. Yani ödeyebileceği belki vakit vardır biraz sabırlı olmak lazım beklemek lazım ödeyemiyorum diyorsa yalan söylemiyordur. Yani merhametle yaklaşmak lazım. Tevekküllü olmak lazım, yan gereksiz tevekkülsüz hareketler, gereksiz hareketler çok yanlış neticeler verebilir. Allah herşeyi hayırla yaratmıştır Allah’a güvenilmesi gerekir, rızkı veren Allah’tır. İç barışın iyi sağlanması gerekiyor. Yani sağcı, solcu, şuncu bucu diyerek kendi aramızdaki çekişmeleri tamamen bir kenara bırakmak lazım. Tam anlamıyla kardeş olmamız lazım Türk İslam birliğinin hemen oluşturulması gerekiyor. Hemen pasaport ve vize şartının kaldırılması ve sınırların açılması gerekiyor. Bu ticareti inanılmaz canlandırır. Muazzam canlandırır, bundan da çok güzel netice alacağımız açık ve kesin yani asıl çözümlerden biri de budur. Bunlar yapıldığında ekonomik kriz hemen hemen bize hiç dokunmaz açıkça söylüyeyim. Ama öbür türlü eğer buna zamanında tedbir alınmazsa, çok zorlanabiliriz bunu da açıkça belirteyim".

kayank: Adnan Oktar'ın katıldığı bir tv programından, ekonominin gidişatı ile ilgili soruya verdiği cevap

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ekonomik krizin ahir zamanda yaşanacağını peygamberimiz hadislerle bildirmiş, ekonomik kriz 7 yıl sürecek ve 2014 yılında bitecek. Dileyen blog yazarları www.hazretimehdi.com sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirler. Saygılarımla, Ahmet Secer

Ahmet Secer 
 01.12.2009 11:24
 

Güzel bir yaklaşım, gerekli de! Paylaşım için teşekkürler...

M.Talip Girgin 
 30.11.2009 21:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2830
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster