Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '07

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3059
 

2008 Kova kadınları

2008 Kova kadınları
 

Sadece çok zekidir


Kova burcu. En güzel burçlarımızdan olup, yazın kurak ve sıcak, kışın ise nemli ve gözyaşlıdırlar. Kova burcu değilim ama Boğa Burcu olamkatan da gurur duyuyorum açıkça söylemek gerekirse. Kova deyince burçtan ziyade aklıma kaleciler geliyor=))).Hani derler ya çok gol yiyen kalecilere " kova kaleci " diye.O bakımdan yani.Hani bir zamanlar bir kaleci varıdı adı neydiiii?

Heh ! Yaşar.Kova yaşar =)) sakın bütün Yaşarlar üzeine alınmasınlar be more.Ben sadece bir kişiden bahsediyorum.Kalecilerin kaderidir ama bu benzetmeler.Gol kurtarırsın " Panter ", gol yersin " Kova " oluverirsin.Çok kötü bir huyu var taraftarların da.Futbol kötü huyları da olan bir spordur en bencillisinden.Futbol bencildir.Anında damın üstüne koyuluverirsiniz en ufak bir başarısızlıkta.Neyse konuyu kovalamadan dağıtmayalım.Yoksa yazdığım bloğumun anlam ve önemi kaçacak en kaçağından =))

Aslında buçlara pek takılmam ama bazen öyle birşey oluyor ki, cup diye oturuyor.Aynen ne yazıldıysa gerçekten de öyle oluyor.ARtık tesadüf müdür nedir bilmiyorum?Burçları en inceliğine kadar araştırmak gerekirse içinden çıkamayız.Uzaya filan dalmamız gerekebilir.Sanırım burçların ve astronominin uzaybilimle çok yakından alakası vardır.İnsanın aklı gerçekten de almıyor.Uzay nekadar derinse bilimi de bir o kadar derindir.Araştırmak gerekli.Eşim Kova Burcu olduğu için bugün bu burçu araştırmak ve de sizinle paylaşmak istedim arzu ederseniz eğer.

Eşim Kova Burcu olmakla beraber burcunun bütün özelliklerini barındırmaktadır.O kadar hassastır ki kovaların gözleri, herşeye çok dikkat ederler. Renk konusunda ve simetri konusunda bayağı üstündürler.Hemen ayırt ederler en ince ayrıntıları. Renk takıntıları asla alıştılarsa geçiremezsiniz.Ya bir insan bu kadar mı ayrıntıcı olur arkadaşım. Çabuk ağlamaklı olmaları ise eksi yönleridir.Herşeye hemencecik kızarlar, canları çok tatlıdırlar.Biraz da bencillik barındırırlar yapılarında.Ben şahidim buna.En önce kendileri, daha sonra evli ise ya da sevgilisi var ise o gelir.Ama enönce kendileri önemlidir.Suçlarını yüzünü vurursanız asla kabul etmezler.Yok hep onlar haklıdır.

Bir Kova kadınını çekici kılan, onu tanımanın imkansız gibi görünmesidir. Tabii bu durum Kova Kızına gizemli bir çekicilik kazandırıyor. Fakat, sadece bilmece çözmekten hoşlananlar için... Bu kızların ne zaman ne yapacağını anlamak neredeyse imkansız gibidir. O, zamanın dışında yaşarmış gibi haliyle (Gerçekten de zamanın ötesinde yaşar) çoğu zaman sizin bulunduğunuz zamana uyum sağlayamaz. Tabii bunun sonucunda da anlaşılmaz, aykırı ve çılgın gibi tanımların yakıştırılmasıyla karşı karşıya kalır.

Aslında o ne bir çılgın, ne de aykırı biridir. Sadece çok zekidir. Fakat zekası bilinen kavramların ötesini araştırdığı için de anlaşılması zordur. İşin ilginç tarafı Kova Kızları da sizi anlayamayacaktır!

Bir Kova Kızı aşık olduğu zaman, bütün diğer sabit burçların yani Boğa, Akrep ve Aslanlarïın sadakatine sahiptir. Fakat, sadece aşık olduğu sürece... Zira aklı böylesine zamanın ötesine taşan bir Kova Kızıïnın size aşık olarak kalmasını sağlayabilmek gerçekten zor bir iştir. Bir defa özgürlüğüne sınırsız ölçüde düşkündür. Üstelik size olan aşkı, onun başka konulara sevgi duymasına engel değildir. Çünkü, öğreneceği, ilgileneceği o kadar çok çeşitli konu vardır ki, aslında bütün bunların arasında size aşık olması ve vakit ayırması, onun size olan ilgisinin derecesini gösterir. Yani bir Kova Kızıïı size zamanının büyük bir bölümünü ayırıyorsa, gerçekten aşık olmuş demektir. Sakın ona baskı yapmayın ve arkadaşlarıyla birlikte yaptığı organizasyonlara engel olmaya kalkışmayın. Şayet onu seçim yapmak zorunda bırakacak olursanız, ne kadar aşık olursa olsun, özgürlüğünü seçmekte bir an bile tereddüt etmeyecektir.

Bir Kova Kızıïnın davranışlarına bakarak onu hemen sevgisizlikle suçlayabilirsiniz. Fakat, durum hiç de sandığınız gibi değildir. Hatta zodyağın en müthiş sevgisiyle dolu yegane burcudur. Fakat, diğer burçlardan farklı olarak onun sevgisi o derece yoğun, o derece güçlü ve o derece bütün dünyayı kaplayacak kadar büyüktür ki, tek bir şeye yöneltemez. O sevgisiyle bütün dünyayı kucaklar. Tabii siz de bunun içindesiniz.

Kova Kızlarïından tipik bir eş ya da anne olmasını beklemek yanılgısına sakın düşmeyin. Zira onun için yemek yapmaktan çok daha önemli işler vardır. Tabii bütün bunlarla birlikte bir Kova Kızı için kimse iyi bir evsahibi olmadığını söyleyemez. Evinde verdiği davetlerde hayal edemeyeceğiniz bir servisle karşılaşabilirsiniz.

Diğer anneler gibi hayatını çocuklarına vakfetmeyecektir belki fakat, çocuklarının geleceğini öylesine düşünüp planlar ve yönlendirir ki, hiçbir anne onunla yarışamaz. Ve bütün bunların yanısıra kendi zevklerine, hobilerine, arkadaşlarına da zaman ayırmayı bilir. Bütün bunlara karşılık çocuğun kendi ayakları üzerinde durmasını, sorunlarıyla kendisinin başa çıkmasını ve kararlarının sorumluluğunu üstlenmesini de isteyecektir. Tabii bunun için de hiç ilgilenmiyormuş gibi bir izlenim yaratacaktır. Ama bu izlenimizin sadece bir yanılgıdan öte olmadığını bilmelisiniz. Elbette ki, onun bu ilgisi çocukların kendi işlerini görmeye başladıkları zamana kadardır.

Tabii bütün bunlar Satürn etkisinin güçlü olduğu Kova Kızları için geçerlidir. Bir de Uranüs etkisinde olanlar vardır. Fakat, buluşların ve yeniliklerin gezegeni Uranüs altındaki bir Kova Kızında da bundan daha fazla bir davranış göremezsiniz. Sadece evinden biraz daha uzak, biraz daha aktif ve biraz daha sıradışı olacaktır, o kadar. Zira Kovalar ister Satürnïün ister Uranüsïün etkisi altında bulunsunlar, her iki tipte de idarecisi olan hem Satürn, hem de Uranüs etkilerini birarada görebilirsiniz. Tabii birisi biraz daha fazla olarak. (Şayet doğum anında farklı şeyler söyleyen etkiler almadıysalar.)

Yardımcı Kaynak : Hürriyet Gazetesi Asyronomi Bölümü'dür.

Sonra yalancı çıkmayalım değil mi ? =)))))

Hadi size hayırlı burçlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aslan kadınlarında ne var ne yok?

Yine Yeni Yeniden 
 27.12.2007 16:20
Cevap :
DAHA ASLAN KADINLARINI YAZMADIM AMA YARIN FIRSATIM OLURSA YAZARIM İNŞALLAH.ESRA TEŞEKKÜERLER SORUNA.NABER NASIL GİDİYOR.YILBAŞINA NASIL HAZIRLANIYORSUN.  27.12.2007 17:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 749
Toplam yorum
: 2097
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 1971
Kayıt tarihi
: 11.10.07
 
 

Yazmanın hayatın akışının bir parçası olduğu kanısındayım. 6 Mayıs 1982'de doğdum ve İstanbul Kar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster