Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '09

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3554
 

2009'da Terazi burcunun geleceği

2009'da Terazi burcunun geleceği
 

Adalet ne zor şeymiş be


2009’DA TERAZİ BURCUNU NELER BEKLİYOR

Semavii’den 2009 YILDIZ YORUMLARI

(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. )

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )

Terazi Burcuna bu sene müjdem var!

Büyük Şans Yıldızı 5.evinizdeki dost Kova Burcuna Ocak 5’te girdi ve bütün bir seneyi orada geçirecek.

Bir seneyi aşkındır kiminiz iş hayatı, günlük yaşamın getirdiği ani sıkıntılar, sorunlarla kiminiz sağlık sorunlarıyla kiminiz de aile içindeki sorunlarla uğraşmakta ve ruhsal olarak çok bunalmaktasınız.

Bu durum devam ediyor.

Yine ruhsal ve fiziksel sağlığınızı ciddi anlamda zorlayan ani sıkıntılar peydah oluyor veya siz var olan sorunlara artık ruhsal ve fiziksel olarak dayanamıyor olabilirsiniz, bilinçaltınızda sorunları büyütüyor olabilirsiniz. Sorunlara çözüm bulmak yerine, sorun hakkında şikayet etmekten başka bir şey yapmıyor olabilirsiniz, sorunlarla yaşıyor olabilirsiniz.

Sizin de şaşırdığınız, pek anlam veremediğiniz bir ruhsal durum içindesiniz.

İş ortamında ani gelişen sorunlar bazı Terazileri işten kaçırabilir, soğutabilir, hatta bazınız birden işten çıkabilirsiniz. İşte özgürlük ihtiyacı, kendi başınıza olmak, özgür olmak ihtiyacı size işte ani gelişen sıkıntılara karşı tavizsiz, keskin tavır aldırabilmekte.

Bazılarınız da belki erken emeklilik, hatta sağlık sorunu devam edenler, sağlık nedeniyle işten ayrılmak veya mamulen emekli olmak gibi girişimlerde bulunabilir.

Gelecek yorumuma iyi başladım, karamsar durumlarla devam ettim.

Bu nasıl şans diyebilirsiniz. Bekleyin, sabredin diyeceğim…

Öncelikle sizin ruhsal ve fiziksel sağlık durumunuzu çok iyi anlamanız gerekiyor. Farkında olarak ya da olmayarak, kendinizi depresyonun batağına doğru itiyor olabilirsiniz. Çıkmaya çalışmak yerine inatla bunalımın dibine doğru iniyor olabilirsiniz.

Neden böyle yapıyorsunuz? Sebebi…

Yıldızlar sizi zorluyor. Ama yıldızlar size depresyona girin demiyor aslında.

Bu bir tuzak. Bu bir sınav. Yıldızların ciddi bir sınavından geçiyorsunuz.

Bugüne kadar hayatınız için yaptığınız hataların, yapmanız gerekip de yapmadıklarınızın sonuçlarını yaşıyorsunuz. Onun için Satürn ruhsal olarak sizi izole olma duygusuna, yalnızlığa, karamsarlığa, bazen de sebepsiz korkulara itiyor olabilir.

Aslında Satürn size bunları yaşatmayı değil, hatalarınızı görmenizi istiyor.

Şayet siz hataları görmek yerine, gözünüzü gerçeklere kapatıyorsanız, o zaman Satürnün öbür yüzüyle karşılaşıyorsunuz, yani karamsarlık, depresyon, ruhsal kökenli korkular.

Bu durumu önceden gören ve sağlıklı düşünmeyi başaran Teraziler neler yaşıyor peki?

Kendini sebepsiz yere sıkan ruhsal sıkıntıların gerçek sebebini anlamaya çalışıyor. Hayatını süzgeçten geçiriyor, ve yıldızların kendinden istediği şeyleri anlayıp ona göre adımlar atıyor, içe kapanmak yerine.

Terazilerin bazısı bu ruhsal durumdayken, ve buna iş ortamındaki sıkıntılar da eklenince, birden işten ayrılıp, yepyeni bir işe başlayabilecek (veya başladı çoktan) veya kendi işini kurup, özgürce kendi işinin patronu olacak (veya oldu). Kısacası hayatının sorumluluğunu almış olacak. Kendini kısır ortamdan kurtaracak.

Sözün kısası, ruhsal ve fiziksel sağlığınız hassas bir çizgide. Mutlaka kendinizle, sağlığınızla ilgilenmeli, sizi hasta eden şeylerden uzak durmayı öğrenmelisiniz.

İşte tam da bu durumda iken, şans yıldızı Jüpiter bu sene imdadınıza yetişiyor!

Galiba yıldızlar size acıdı, size şans vermek istedi. Acaba yıldızlar fazla mı zorladı sizi?..

Her neyse, bu sene gerçekten şans yüzünüze gerçekten gülmeye başladı. Hem de 5.evde.

Haritada 5.ev kelimenin tam anlamıyla şansı temsil eden bir evdir. Bundan başka aşk evidir. Sonracığıma havadan, şanslı vesilelerle gelen para, sosyal hayat, sosyal faaliyetler, eğlence, insanı mutlu eden şeyler, popülarite, ün, aşk vesilesiyle olan evlilik, çocuk evidir.

Daha ne olsun…

Şimdi, bu sene bu saydığım alanlardan biri veya birkaçıyla ilgili şanslı olaylara hazır olun.

Ama öncelikle kendinizi ruhsal sıkıntıya sokan ortam, insanlardan mümkün mertebe uzak durun. Atın kendinizi sosyal ortamlara, gidin bir sinemaya, bir tiyatroya, çıkın arkadaşlarla gezin ve sorunlardan değil, eğlenceli şeylerden konuşun, bol bol gülün. Unutmayın. Gülmek gülmeyi, sevmek sevmeyi getirir.

Vallahi yazarken içim açıldı benim de. (Sizin ruh haliniz beni de bunaltmış vesselam.)

Bu arada, ruhsal sıkıntılarınızın belki de çoğunu kendinizin yarattığını, kendinizin sebep olduğunu unutmayın. Yani aslında kuruntu bir yarısı.

Neden böyle?

Dedim ya, yıldızların canı sizi sınamak, sınavdan geçirmek istiyor.

Neyse ki, size fazla yüklendiklerini anlamış olacaklar ki, bu sene yüzünüzü güldürmeye karar vermişler.

Öte yandan, bu seneki şansın gerçekten çook kıymetli olduğunu unutmayın. Mesela seneye durumlar bu kadar parlak olmayabilir. Gelecek senenin sorumluluklarını sağlıklı bir şekilde ve güçlü bir şekilde omuzlamak için bu seneden bol bol pozitif enerji depolamaya bakın derim.

Kendi işini kuran Teraziler; bu sene parasal anlamda çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Evet. Ancak ve ancak, sonunu kestiremediğiniz borsa vs spekülasyona para asla yatırmayın derim. Jüpiter şans verdiği gibi deli tarafı da vardır; hazırlıksız işte, ani yatırıma atlamada, iyi planlanmamış bir işte başta şans verip sonra da işi batıran, iflası getirebilen bir yıldızdır. Demedi demeyin. Kritik dönem olarak, Mart, Ağustos ve sene sonuna kadar olan dönem diyebilirim.

Aşk ve evlilik cephesi ne durumda?

Yukarıda belirttiğim gibi, Jüpiter size bu sene ilaç gibi gelecek.

Kiminiz gerçekten şanslı ve hoş vesilelerle biriyle tanışıp sırılsıklam aşık olacaksınız, çok sevecek ve sevileceksiniz. Hayranlarınız artacak. Popüler olacaksınız. Ama şımarıp da bunları harcamaya kalkmayın. Ciddiyim. Seneye nerede olmak istiyorsunuz, iyi bir yerde ise, sakın şımarıklık yapmayın. Mutluluğun tadını sonuna kadar çıkarın ama şımarmayın.

Evet, bu güzel enerji altında kiminiz çok mutlu bir evlilik yapacaksınız. Hatta eşiniz iyi bir sosyal statüye sahip biri de olabilir.

Kiminiz de aşkı dolu dizgin yaşayıp belki evliliği seneye bırakabilecek. Bence fazla kararsız olmayın, fazla uzatmayın, evlenin derim. Ruh halinize, sağlığınıza iyi gelir kanımca.

Aşk ve hoş, sürprizli karşılaşmalar için Şubat çok uygun, Nisan da iyi ama o dönemde bazı gelgitler olabilir, Haziran iyi. Ağustos ve sonrası hem çok iyi hem kritik. Artık sizin ne istediğinize kalıyor başarınız.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için çok elverişli bir sene.

Devam eden ilişkisi olan Teraziler için şunu söyleyebilirim: ilişkiniz yanlış ise, bırakın. Bırakmayı bilin. Yeni ve daha mutlu edecek bir ilişki gelecektir, emin olun. Yok eğer ilişkiniz doğru ise ama bazı sorunlar varsa ki, onlar da sizin kararsızlığınızdan, kuruntulardan kaynaklanıyor çoğunlukla. Bu kuruntuları bir en evvel atın ve evlenin derim. Evlilik size iyi gelecek bu sene.

Evli Teraziler de gerek soysal ortam gerek içinde yükselecek mutluluk duygusuyla daha mutlu, neşeli ve şanslı olacak, kaliteli kişilerden çevre edinecek ve hoş ortamların tadını beraber çıkaracaklar.

Yıldızların mesajını dinlemeyenler, bu sene olmasa da gelecek sene yalnız kalabilirler. Şimdiden gerçeğe gözünüzü açın, ilişkinize pozitif bakıp çözüm bulun sorunlarınıza, yapıcı olun derim.

Bu sene genel olarak Teraziler kendini bir başkasıyla ifade etmek isteyecek, sevmek-sevilmek isteyecek. Hayatı paylaşmak isteyecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 7656
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster