Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1900
 

2010 Orhan Kemal Öykü 3. lük ödülümü almaya gidiyorum....

2010 Orhan Kemal Öykü 3. lük ödülümü almaya gidiyorum....
 

Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nin, Ceyhan Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 2010 Orhan Kemal Öykü Yarışması’nda dereceye giren eserler belirlen

mişti. Duydunuz mu bilmiyorum. Bu arda bendeniz emel yani ezgi umut yarın 3.lük ödülümü almak için Adana'ya uçuyorum. Oldukça da heyecanlıyım.( Önce ödül sonra da uçak yüzünden...) Orhan Kemal gibi bir büyük yazarımızın adına verilen öykü ödüllerinde dereceye girmek de büyük onur , büyük mutluluk.

Doç. Dr. Ömer Uluçay, İbrahim Alp, H. Hüseyin Çabuk’tan oluşan Önseçici Kurul, gönderilen öyküler arasından yarışma koşullarına uygun olanları belirledi. İnci Aral, Hasan Özkılıç, Zeynep Aliye, Kemal Gündüzalp ve Zafer Doruk’tan oluşan Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirme sonucunda ise Aysun Sezer’in Panovaroş adlı öyküsü birinci, Barış Ekti’nin Yazı adlı eseri ikinci, Hatice Emel Dinseven’in Cesu Vera adlı öyküsü ise üçüncülüğe değer bulundu. Çukurova Edebiyatçılar Derneği Orhan Kemal Özel Ödülü’ne ise Pelin Yılmaz’ın Saatli Maarif Takvimi adlı öyküsü layık görüldü.

Darısı öyküler yazan ve bu uğurda baş koyan tüm yazarlarımızın başına diyorum.

Bu bağlamda, burada Milliyet Bloglarda yaptığımız yazma okuma ve yorumlama edimlerinin de katkısı, gelişimimiz açısından azımsanamaz.

Cesu_Vera adlı öykü dosyamla aldığım bu derece beni çok sevindirdi.Onun için burada payşamak istedim yeniden.

5 öyküden oluşanCESU_VERA öykü doyam 65 A4 sayfası tutuyor .5 aralıkla yazılmış olarak.

Ödül Törenimiz 29 Mayıs 2010 Cumartesi, yani yarın saat 14.00'de Adana Çukurova Edebiyatçılar Derneği'nde. Adana ve civar ilçelerinde oturan ya da yolu Adana'ya düşmüş olan değerli dostları ve değerli Milliyet Blog yazarı arkadaşlarımı da eğer zaman bulabilirlerse yanımda görmüş olmak da ikinci büyük kazanım ve mutluluğum olacak.

ve yarın akşam Seyhan kenarında olacağız...

İlk kez gidiyor olduğum bu büyük kentimiz beni heyecanlandırıyor. İleride Hatay, Tarsus, Adana, Mersin bölgelerini özellikle bahar aylarında gezmek müzelerini ve ören yerlerini inceleyebilmek, ve Toroslara da çıkmak, orada yaşayan Yörüklerin şenliklerine katılmak da yakın gelecekteki planlarımız arasında.

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başarınızı yürekten kutluyorum kardeşim... İnşallah daha büyük ödüllere de layık görülürsün.. Selamlar...

Halil Güven (Sökeli) 
 26.08.2011 22:24
Cevap :
Teşekkürlerimle mutlu bayramlar diliyorum.  31.08.2011 12:29
 

Sevgili Ezgi; uzun zamandır, şu dalgalı başım yüzünden sayfanı ziyaret etmeyi ihmal etmişim. Bu harikulade haberi bu kadar geç öğrendiğim için nasıl mahcup oldum bilemezsin... Kutluyor ve devamını bekliyorum. Sevgi ve selamlarımla.

hazandagüzeldir 
 02.07.2010 19:14
Cevap :
Merhabalar değerli Hazandagüzel. Başınıza çok geçmiş olsun . İnternet'in kendisi bile ucu bucağı olmayan bir ayrı dünyaya dönüşmüşken MB de onun minik bir modeli. MB içinde bile Samayolu gibi galaksiler oluştu. Hiç yazısnı okumamış olduğum blog yazarlarına rastlıyorum bazen. Bu durumda görmemeniz de normal çünkü editörlerimiz de seçkiye değer bulmadılar. Ben çok teşekkür ederim. Gerçekten Orhan Kemal'in adını taşıyan bir ödülde derece almaktan gururluyum. Bir de değerli eğitimci yazar Mevlüt Kaplan Edebiyat Ödüllerinde de 3. oldum. Şimdilik bu kadar.:)) saygılarımla esenlikler diliyorum.  02.07.2010 23:38
 

okuma şansımız olabilecek mi acaba? Okumayı çok isterdim. Sevgilerimle.

papatya altı yüz elli 
 25.06.2010 9:41
Cevap :
Değerli arkadaşım, ilginize çok teşekkür ederim. Tek bir öykü değil ödül alan. 65 sayfalık bir kitap dosyası. Yayımlanacağı zaman buradan duyuracağım. Selam ve sevgilerimle esenlikler dilerim.  25.06.2010 14:48
 

Bu güzel kutlamayı, sıcağı sıcağına yapamıyorum... Çok değer verdiğim bir ağabeyim, Orhan Kemal adına düzenlenen yarışmaya katılmak ne denli onur vericiyse, şüphesiz ki bir ödül almak da o denli gurur verici olsa gerek!...''Ezgi Umut'' nezdinde, başarınızı en içten dileklerimle kutlar, sevgiler sunarım. Dostça selamlarımla.

zeki etferat 
 16.06.2010 10:05
Cevap :
Değerli Zeki Etferat, Bu anlamlı sözcükler , Orhan Kemal Adını taşıyan bir ödülde derece almamın gururunu yürekten paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Selam ve saygılarımla esenlikler diliyorum.  16.06.2010 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 1972
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1327
Kayıt tarihi
: 11.07.06
 
 

Edebiyatla ilgileniyorum. Ayrıca amatörce belgesel film çalışmaları yapıyorum ve kültürel etkinlikle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster