Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
719
 

2011 Genel Seçimine Giderken -4

2011 Genel Seçimine Giderken -4
 

Seçimlere bir hafta kaldı. Her zaman olduğu gibi sonucu merak edilen bir seçime gidiyoruz. Bu konudaki ilk yazımda “AKP, son iki dönemden aldığı rüzgârla vaatlerine devam edecek. CHP, alternatif bir parti olduğunu kanıtlamaya ve seçmeni ikna etmeye çalışacak. MHP, kemikleşmiş seçmeninin sayısına yenilerini eklemeye çalışacak. Türkiye’nin sorunları neler, bu sorunlara reçeteler verilecek mi bekleyip göreceğiz.” demiştim. Bugün görüyoruz ki reçeteler konusunda sadece CHP bir şeyler söylüyor. AKP ise temeli belediyecilikten gelen bir çıkışla belediyeciliğe has projeler sunuyor. MHP cephesinde değişen bir şey yok. Kaset skandalları belki MHP yi meclise götürecek.

Sevgili okurlar ve seçmenler, bu seçimde bence en büyük atılımı CHP yapacak. Kemal Kılıçdaroğlu son yılların en ciddi, en halka yakın çalışmasını yürütüyor. Bütün illeri ve ilçeleri dolaşıyor. Kim ne derse desin halkı yakalamanın en iyi yolu bu sıcak temas ve inandırıcılık. Kılıçdaroğlu, bu sınava iyi çalışıyor.

AKP, R.T.Erdoğan’ın gayreti ile yine birinciliğin en büyük adayı. Hükümet olmanın avantajını iyi kullanıyor, CHP ye yükleniyor, yüksek hitabeti ve ikna yeteneği ile seçmenin gönlünü alıyor. Fakat Erdoğan’dan sonra bu partinin ne olacağı soru işareti.

Seçimlerin yaklaşması ile anket sonuçları da dikkatle izleniyor. Belli olan tek konu, sıralama. Birinci AKP, ikinci CHP, üçüncü MHP. Yüzdeler ise merak konusu. Facebook daki ankette CHP nin %50 in üzerinde oy alması dikkat çekici. Bunun nedeni ilgili sitede, kültür düzeyi olarak gösteriliyor. Ama toplumun bütününü düşününce dağılım değişiyor. Anket sonuçları konusunda birşey söylemek istemiyorum ( yasak varmış).

Bugün CHP Kazlıçeşme'de bir milyon kişiye seslenmiş, dedik ya Kılıçdaroğlu dersini iyi çalışıyor. Yarın AKP aynı yerde seçmenlerine seslenecek, beklenen bir milyon seçmen yine orada olacak. Önceki seçimlerden bilinen AKP hep meydanları dolduruyor olması idi. CHP dolduramıyordu, şimdi meydanlar durumun başa baş olduğunu gösteriyor. Bu tablo seçime nasıl yansıyacak, gelecek hafta göreceğiz.

Artık kararsızların karar verdikleri günlere geldik. Önemli olan bu ülkenin geleceği, barış içinde ekonomisi düzelmiş, yaşanası günler.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 484
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 1604
Kayıt tarihi
: 01.04.07
 
 

1965 İstanbul doğumluyum. İTÜ Elektrik mühendisliğinden mezun oldum. Özel sektörde Kalite Bölümünde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster