Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '11

 
Kategori
ÖSYS
 

2011 üniversite tercih kılavuzu yayınlandı

2011 üniversite tercih kılavuzu yayınlandı
 

ÖSYM kesinlikle şaşırttı...

Daha önce adayların üniversite tercihlerinde kullandığı yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzunu sonuçların açıklanması hatta tercih sürecinin başlamasından sonra internet sitesinde yayınlayan ÖSYM, bu yıl şaşırtarak değil tercihler başlamadan LYS sonuçları dahi açıklanmadan 2011 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayınlandı.

2011 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu indirmek için buraya tıklayınız...

Bu kılavuzda hem 2011 yılı yükseköğretim programları hem bu yükseköğretim programlarının kontenjanları hem de adayların tercih sürecinde çok önemli bilgi olan yükseköğretim programlarının taban sıralamaları yer alıyor.

ÖSYM 2011 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayınladığını duyurduğu metinde kılavuzun adayları bilgilendirme amaçlı olarak yayınlandığını ve tercih süreci başlandığında tekrar kontrol edilmesi gerektiğini belirtti. Buradan anlıyoruz ki, kılavuzda ufak tefek değişiklikler olabilir, bu nedenle adaylar yeni gelişmeleri takip etmeli özellikle tercih bildirimi yapmadan önce kılavuzun güncellenip gücellenmediğini kontrol etmelidir.

2011 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu indirmek için buraya tıklayınız...

Tercih Sürecinde Gerekli Bilgilerin Yer Aldığı, Adaylara Yardımcı Sayfalar:

Üniversite tercihleri hangi kriterlere göre yapılmalı, 2011 tercihlerini ve sıralamaları hangi unsurlar etkileyecek, lys sonuç belgesi nasıl yorumlanmalı, alanıma göre hangi programları tercih edebilirim, tercih yaparken nelere dikkat etmeli, hangi üniversite programlarını tercih etmek daha avantajlı, yeni açılan yükseköğretim programları neler, üniversite seçimi hangi kriterlere göre yapılmalı, hangi üniversite daha başarılı?
gibi daha birçok konuda bilgilere erişebileceğiniz sunuya ulaşmak için buraya tıklayınız...

Üniveristelerin prormansları, hangi üniversite daha başarılı, hangi üniversite hangi programda daha kaliteli eğitim veriyor vs.;

Bilinçli bir tercih için aşağıdaki soruların yanıtlarını ve daha fazlasını bulabileceğiniz Türkiye'deki üniversitelerin akademik haritasına ulaşmak için buraya tıklayınız...

Adaylara bu süreçte başarılar dilerim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 488
Toplam mesaj
: 39
Ort. okunma sayısı
: 11951
Kayıt tarihi
: 22.08.06
 
 

1996-2000 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Psikolojik Danış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster