Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '09

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
2321
 

2012'DE NELER OLACAK ? 1.Bölüm

2012'DE NELER OLACAK  ?  1.Bölüm
 

Apocalisse


DÜNYAYI BEKLEYEN BÜYÜK DEĞİŞİM

90 larda geleceğin nasıl olacağı öngörüsünü bildiren ne filmler vardı ne de her gün bir yenisi çıkan kitaplar. Bizler bu konuları merak eden insanlar bilgiye aç ve susuzduk. Çok az materyal vardı elimizde. İnternet yoktu. Teknoloji gelişmemişti. Bilgi olmayınca yayınevleri ve medya konuyla ilgilenmiyordu. Hatta konuyu tartışmaya açtığımızda insanlar deli gözüyle bakıyordu . Bugünkü gençliğin tabiriyle " Kafayı yemiş ! " daha hafifinden " Uçmuş ! ".


Lütfen şimdi durup bir an 90 yılında ne yaptığınızı, nelerle ilgilendiğinizi hatırlayın. Belki bir kısmınız küçük bir çocuktu , bir kısmınız çocukluktan yeni çıkmıştı. 2000 lere gelindiğinde kıyametin kopacağı söylentileri dolaşıyordu. 1999 yılı için Nostradamus'un kehanetleri vardı ama herşey bir söylenti mahiyetindeydi. Bunların dışında bazı özel gruplara " tebliğ" ler geliyordu, medyomik kanal bilgileri alınabiliyordu bu gün bunlar artan hızla devam ediyor ancak büyük çoğunluk için her şey hala bir muamma gibi.

Sanırım 90 yılının sonbahar aylarıydı. Teşvikiye caddesinde Akademi kitabevi vardı o zamanlar ana caddede. Acele bir işim vardı, hızla önünden geçtim gidiyorum , vitrinde gördüğüm bir şey beni aniden bir adım ötede zınk diye durdurdu. Hani filmlerde olur , öne attığınız adımı geri alırsınız, aynen öyle oldu. Hiç unutmuyorum gördüğüm şey karşısında hazine bulmuş birinin şaşkınlığı ve sevinciyle yerimde mıhlandığımı hatırlıyorum.

Gördüğüm şey bir kitaptı ! Kitabın adı da " ANDROMEDA'DAN GELEN UFO !

UFO büyük yazılmış. Altında da yine büyükçe harflerle " Bir uzaylının dünyamızla ilgili müthiş açıklamaları ve kehanetleri ! " Sanırım bir kısmınız okumuşsunuzdur ! " Belki bir kısmınızın benim gibi başucu kitabı olmuş olabilir. Kim okudu ? Okuyanlarınız vardır.

Orada hatırlayacaksınız kitabın başlarında LYA adındaki uzaylı kadın

" ATOMU KEŞFETTİĞİNİZDE ONUN YOK EDİCİ GÜCÜNÜ GÖRDÜNÜZ, HAYATIN KAYNAĞINI DEĞİL. diyor.

"KENDİ KENDİSİNİ YOKETMEK İNSANOĞLUNUN CEZASIDIR.

ÇÜNKÜ ÖLÜME OLAN EĞİLİMİNİZ HAYATA OLAN EĞİLİMİNİZDEN DAHA GÜÇLÜ ! VE YOKETME GÜDÜNÜZE DAİMA UYDURMA NEDENLER BULUYORSUNUZ.

ŞİDDET GÖSTERİLERİNİZE SANKİ ÖZÜR ARIYORSUNUZ. "diye açıklar. PROFESÖR SORAR ." YANİ IRKIMIZ ÇÖKECEK Mİ ? " LYA'NIN CEVABI " DOĞRU BİLDİNİZ " OLUR. HENÜZ ETKİLERİNİ GÖRMEDİNİZ AMA ÇOK YAKINDA DÜNYAYI SELLER, TAYFUNLAR, KASIRGALAR KAPLAYACAK. ".

Hala etkisini görmediğimizi söyleyebilir miyiz bu gün ?

KENDİSİNİN DE ÇEVRE KİRLENMESİNİN SEBEP OLDUĞU KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ SIRASINDA ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLER.Ama o zamanlar " Hadi canım HİÇ İNSANLAR ÇEVRE KİRLİLİĞİNDEN ÖLÜR MÜ ? " diye düşündüğümü hatırlıyorum.

Bu gün olanlar o yıllarda başlamamıştı. Yazılanlar, çizilenler fantezi gibi geliyordu.

BU GÜN BİLE TÜM İŞARETLER AÇIKKEN VERİLEN BİLGİLERİN GERÇEKLİĞİNDEN HALA ŞÜPHE DUYDUĞUMUZ NOKTALAR VAR.

R.EMMERİCH'in ' 2012 ' filmi bu hafta vizyona giriyor. Hollywood biliyor işini doğrusu.

Eminim bu film de çok konuşulacak ama konuşmak neye yarar ?

Yarından sonraki gün " filminin de yönetmenidir kendisi. Görmüşsünüzdür ? N.Y. gibi bir metropolün gökdelenlerini yutan dev dalgalar, yarısı suya gömülen koca şehrin aniden buzul çağına girişi. Bunlar sizce hiç olmayacak şeyler mi ?

Japonya'da yumurta büyüklüğünde kafaya çarptı mı yaralayan dolu sahnesini hatırlıyor musunuz ?

Peki ayni sırada film için çekilen sahnelerin aynisinin Çin'de gerçekten yaşandığını biliyor musunuz ?

Yine filmin başında Antartika çekimleri sırasında ( bilim adamlarının üstünde yaşadıkları platformla birlikte içine düşmekten son anda kurtuldukları buzul var ya, onun bir benzeri yine millerce uzunlukta gerçekte kırıldı..onu da biliyorsunuzdur.


LYA SONRA ŞÖYLE DEVAM EDER.

"BU İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ÖYLE BÜYÜK BOYUTLARDA OLACAK Kİ TÜM AVRUPA KITASI SULAR ALTINDA KALACAK AMA SAHRA ÇÖLÜ YEŞİL VERİMLİ BİR ALANA DÖNÜŞECEK. "


Bu gün bilimciler ayni şeyi söylemiyor mu ?

PENTAGON'DA HAZIRLANAN RAPORLARDA KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE İLGİLİ FELAKET SENARYOLARI VAR.

AMA BİZ HALA " GÖRMEYİZ "DİYEBİLİYORUZ.

YAPMAYIN ARKADAŞLAR YARINDAN ÖNCEKİ GÜN BU GÜN !

2012 de olacaklara ise 3 yıl kaldı. Felaket tellallığı değil benim yapmak istediğim. Çünkü bireysel olarak yapılacak şeyler hala var. Bir kaç bölümde sözedeceğim bunlardan.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 183
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 2211
Kayıt tarihi
: 26.07.06
 
 

 Hacettepe Üniversitesi'nde Psikoloji okudu. İ.Ü. Gazetecilik mezunudur. Öğrencilik yıllarında İn..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster