Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '11

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2049
 

2012 Kime ve Neye Kıyamet getirecek? 2012 yılı ve 610 Yılının hayret veren benzerlikleri..

2012 Kime ve Neye Kıyamet getirecek? 2012 yılı ve 610 Yılının hayret veren benzerlikleri..
 

2012 de yaşanacak sosyal patlamalar Dünyanın gidişatını değiştirecektir. 2012 Garib ve Gureba, Fakir ve Fukara için bir umuttur...


610 ve 2012'nin birbiriyle ne alakası var? Çok alakası var. 2012 senesi, 610 yılının kopyası olmaya aday.

610'da Dünya, inanılmaz bir bozukluğun sapmışlığın içindeydi. Bu bozukluğun zirve yaptığı yer Ortadoğu idi. Düşene kimse yardım etmiyor, yöneticiler halkı ağır vergilerle ve borçlarla inim inim inletiyordu. Sömürü alabildiğine yaygın ve insanlar gelecek endişesiyle yaşıyorlardı ve kız çocuklarını diri diri toprağa "o.ospu" olmasın ve zenginlere MAL gibi satılmasın diye öldürüyordu. Çölün ortasından çıkan bir güvenilir bir çoban, cömert ve savaşçı yüreğiyle bir elinde ADALET diğer elinde MERHAMET ile inanılmaz bir dengeyle devrimi başlattı. 

Bozukluk, çarpıklık, adaletsizlik şu anda sadece Ortadoğu'da değil tüm dünyaya yayılmış ve Küreselleşmiş bir sömürü dünyası oluşmuşken buna karşı tüm Dünya halkları 2012'de çok daha büyük BAHARların çiçeklerini açtıracaktır. 

610'da bir güneş gibi doğan Kitap nasıl o zaman o çoban'ın elinde zalimlerin gözünü kamaştırdıysa şimdi insanların ölülerine okuduğu bu kitabın aydınlatmasını tekrar 2012'de kitlesel olarak yaşayacaklardır. 

Mısır, Tunus, Libya, Yemen, Yunanistan, İngiltere, Wall Street ve Suriye gibi ülkeler bu sene cadı kazanı gibiydi. Kasım ayında, değil kuyruğunun içinden geçmek Dünyanın yanından geçmesi bile Deprem gibi felaketlere yol açan Kuyruklu yıldızın kuyruğuna da basacağız. Yaşadığımız 2011 yılı aslında 2012'nin nasıl geçeceğinin bir habercisi. 2012'nin gelişi 2011'den bellidir desek yanlış olmaz. 

Dünya tarihine şöyle bir bakınca zulüm hiç bu kadar (2012 kadar) kara olmadı. Açlık, kitlesel ölümler, bebeklerin, ölümlerin, seller ve yok olan hayatlar.

En karanlık dönemde 610 yılının Mekke'si Karanlığı en koyu yaşayan yerdi. Faiz, sömürü, kadınların mal gibi alınıp satılması, güçlünün zayıfı ezmesi, medyanın (şairlerin) idarecilerle (Mekke Kapitalistleriyle) pis işbirliği, İran'da Zerdüşt Zulmü, Bizans'ta ağır vergi ve faizlerin sömürüsü kısacası dünya şimdiki gibiydi.

Günümüzde, faizden başını kaldıramayan kitleler, kredi kartı ve borç batağında geçinemeyen ailelerin dağılması, sokaklarda milyonlarca evsiz ve aç, afrikada açlar, zenginin dahada zenginleştiği fakirin daha da fakirleştiği, bugün metrolarda ortalama 1000 TL maaşlı işe gidip gelen köle olduğunun farkında bile olmayan olamayan sistemin kulu emekçiler,  benzer görüntüleri modern dediğimiz çağdaş dünyada görebilmekteyiz. 

610 yılı ve 2012 yılı asla sadece sosyolojik, siyasal ve kaotik olarak birbirine benzemiyor, bu iki yılın birbirine benzeyen başka özellikleride var.

610 yılının Hicri yılı ve 2012 yılının Hicri yılıda aynı aylarla çakışmakta, yani bu şu demek oluyor, 610 yılı Ramazan ayı 2012 yılının Ramazan ayı ile aynı döneme denk gelecek. Biraz daha düşünürseniz nereye varmak istediğimi şayet tarih bilginizde varsa anlayacaksınız.

Kuran'ın indiği Ramazan'ın son 10 günü diye tabir edilen dönemde 2012'nin Ramazan'ının aynısı ve Kuran Hicri olarak Yaz ayına son haftası Ağustos'un 8-18' i arasına denk gelmektedir. Bir anlamda 2012 ve 610 kardeş iki yıldır. Tıpkı Hicri -13 yılı ile 1433 yılının kardeş olması gibi. Kuran'ın indiği geceler inşallah aynı güne ve saate denk gelecektir. 

Altın Oran ve Hz. Muhammed'in Peygamberlik yılı (23 sene), Kuran'ın İndiği gün ( 13 Ağustos 610 -225. Altın Oran Günü ile 13 Ağustos 2012 Kadir Gecesinin aynı olma durumu)

Bu sene kutlacak olan Kadir gecesi Ağustos ayının 13-14-15 gecelerinden biri olacak ki bu benim hesaplarıma göre 13/14 Ağustos'u (Allahul Alim) olacaktır. Çünkü Kuran'ın, Miladi olarak Ağustos'ta indiği biliniyor, bu tarihin 10 ile 15 arasında olduğu düşünülmekte. Bu tarihe denk gelen başka bir konuda tıpkı Peygamber efendimizin yaşının (Miladi yıla göre) 39 olması ve 61 yaşında vefat etmesi gibi 1.618 lik altın oran'ın sadece Mekke'de kabe'nin konumunda değil aynı zamanda Peygamber Efendimizin Peygamberlik yaşında da var olduğunu görebilmekteyiz.

Üstüne üstlük Miladi yılın altın oran günü 225. gün olan 13-14 Ağustos günleridir. Okuyucularıma kesinlikle 13-14 Ağustos gecesini de dikkate alarak Kadir gecesinde ibadetlerini arttırmayı tavsiye ediyorum. ( O gece sabah saatlerinde rüzgarın kesilmesi ve tek bir yaprağın bile kımıldamadığı ana dikkat edilmelidir).

Yusuf'un Kuyunun dibini Görmesi ve Dünyanın Sosyolojik, Ekonomik ve Siyasal Olarak Dibi Görmesi

Kuyunun dibini görmeden bir takım sıkıntı ve acıları yaşamadan nasıl ki Hz. Yusuf ortaya çıkmadıysa, nasıl ki 610 yılında yaşanan acılar Mekke'de devrim başlattıysa, 2012 yılının zenginlere ait olan bu dünyadaki sömürüleri pik yaptıktan sonra bütün dünyada şiddetli ayaklanmaların ve devrimlerin önü asla alınamayacak.

Çünkü Devletler, Zenginler, güç sahipleri garibanları sokaklarda unuttukları gibi belli bir yaşam standardını bırakmak zorunda kalan hoşnutsuz yığınların talepleri dağ gibi büyüyecek.

İşte Kıyamet şimdiye kadar sürdürülen sömürülen sistemin üzerine patlayacak. 2012'de gökten kafamıza taş yağıpta kıyamet olacağını sadece Allah bilebilir Mayalar değil.

20 12 ve 6 10  yıllarını ters yüz ederek ( Sondaki baştakinin baştakide sondakinin iki katı olduğunu da bari görün) sosyal, siyasal, ekonomik ön görülerim bunun Dünya üzerindeki paylaşma bilmez sistemin üzerine kıyametin kopacağı yönündedir.

Egemen güçler sadece hedef saptırarak bunun Maya öngörüsü aldatmacasını kitlelere empoze etmeleridir.

Benim şahsi görüşüm, bu sosyolojik kıyamette,  Kuran'ın tozlu raflardan indirilerek bu sefer ölülerin üzerine okuyup üflemek için değil, bu sefer yaşarken ölmüş ruhlarımızın taştan (ev) ve demirden(araba) den putları (kapitalizmi) kıracağı yönündedir.

Bakara gibi Kuran'ın en uzun suresinin sadece ve sadece Kapitalizm eleştirisi yaparak "Yahudileşmeyin" ikazı son derece önemlidir. Bu Surenin özeti ölülerimize okuyup kendimizi unuttuğumuz Fatiha'da "gazaba uğrayanların yolundan" şeklinde belirtilmektedir. Tabi anlayana sivri sinek saz. Anlamayana ne desem boşuna. En azından sosyal kıyamet iyice yaklaşırken Maun suresine bir göz atmalıyız. Göz atmalıyız ki 2012 tıpkı 610 gibi DİRİLİŞ ve UYANIŞ yılı olsun...

2012'den korkmayalım, bu yıl bir MİLAT olacak inşallah, asıl meyvelerini 2013'ten itibaren vermeye başlayacak bir MİLAT: 

GÜNEŞ BALÇIKLA MEDYA ARACILIĞI İLE DAHA NEKADAR SIVANABİLİR Kİ? YETERKİ BİZ PİŞMİŞ (Hava+Ateş) ÇAMURLA(Toprak+Su)  SIVANMIŞ RUHUMUZU İHMAL ETMEYELİM. 

Saygılarımla

Ayhan Özcimbit

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3660
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster