Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '10

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
400
 

2012

2012
 

Felaket filmlerinin bir tutkunu olmama rağmen fragramanlarına hayran kaldığım 2012'nin vizyona girmesini iple çektim. Gösterime girer girmez şirincik arkadaşım çikolata kahvem ile birlikte perdeyi en iyi gören koltuklarda yerimizi almıştık bile.

Açıkçası görsel efektler olarak muhteşem olan film, konusundaki bütünsüzlük ve kahramanların sanki insan üstü varlıklarmış gibi her ortamdan kurtulmasıyla birleşince mayhoş bir tad bıraktı üzerimizde. Sinemadan çıkar çıkmaz guruldayan karınlarımızı doyurmak için gittiğimiz cafede filmin uzun sürdüğünden dem vurunca, çikalata kahvemin "Dünyanın sonunu seyrettik kısa sürecek hali yoktu ya" şeklindeki yanıtı filmin üzerimizde bıraktığı etkiyi en iyi anlatan cümle oldu :)

Filmin en etkiliyici sahnelerinden biri, Asya dağlarındaki gemilere helikopterle taşınan hayvanların görüntüsü ve dev dalgalar (Nuh'un gemisine gönderme ) ve ailenin bir arada olduğu her yerin bir ev bir yuva olduğunun altının çizilmesiydi

Bence son yıllarda çekilen en iyi felaket filmlerinden biri. Oldukça etkilendiğim böylesi bir film ardından seyretmenizi tavsiye eder, yaşadığınız her dakikanın keyfini çıkartmanızı dilerim :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 3279
Kayıt tarihi
: 27.03.07
 
 

Pamukkale Üniversitesi işletme mezunuyum. Gözlemlemek, keşfetmek ve bazende yorumlamak için buradayı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster