Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
257
 

2013 Böyle Geçti

2013 Böyle Geçti
 

Görsel: Alıntıdır


Her yılın sonunda, o yıl içinde olup-biten olayların dökümü yapılır. Olaylardan bazıları olup-bitmiştir ama etkisi devam ediyor da olabilir. Kimisi komik, kimisi hüzünlü olabilir. Bakalım bu yıl neler olmuş..
 
Geçen yılda neler olup bitti derken ülkemizde olup-bitenleri kastetmedim. Kendimizi kastettim. Ülkede olanları nasıl olsa gazeteler, dergiler enine boyuna yazıyor ve tartışıyor. Hatta televizyonlarda da özet görüntüler eşliğinde geçen yıl yadediliyor..
 
Sizin de hayatınızda geçtiğimiz yılda önemli şeyler olmuştur muhakkak. Hiç değilse bir kaç tane.. İşte ben de benimkilerden aklımda kalanları yazacağım. Çoklarını ilgilendirmez belki ama aradan yıllar geçince hatıra niyetine okurum. Size değil de bana faydası olur yani..
 
2013 yılına bel ve ayağa vuran ağrılar eşliğinde giren bu fakir zaman zaman şiddetlenen ağrılarla bir ömür boyu yaşanmayacağını düşünerek doktor değiştirmeye karar verdi. Aslında bunu biraz da şartlar zorladı. İyi de oldu. Yeni doktorum (eski arkadaşım) derhal ameliyat olmam gereken Gerilmiş Omurilik Sendromuna düçar olduğumu söyleyince hemen ertesi gün ameliyat masasına yattım.
 
Biraz uzun süren, zaman zaman da çileli geçen iyileşme dönemi sonrasında yavaş yavaş normal hayata dönmeye çalışırken yine ağrılarımla başbaşa kalıyordum. Çarenin iyileşme sonrası sporda olduğunu öğrendim ancak bir başka problem kendini iyice belli etmişti: Pilonidal Kist.
 
Onun da mecburen ameliyatla alınması gerektiğini bildiğimizden hiç kaçmadık, münasip bir zamanda yine masaya yattık. Bel ameliyatından dört buçuk ay sonra pilonidal kist(sinus) için de ameliyat oluyordum.
 
Bir buçuk ay süren iyileşme döneminden sonra nihayet çalışma hayatına geri dönebilmiştim. Bu arada yaz da gelip geçivermişti. Allahtan dostlarla bir haftalık Kuşadası tatili yapmıştık. Yoksa deniz görmeden kışa girecektim.
 
Sonbaharda zevce hazretlerinin kongre katılımı münasebetiyle bir de Antalya havası almaya gittik. Hava soğuk olduğundan denizle haşır neşir olamadık ancak sahile varıp gelmek bile kısmen dinlendirmişti bizi.
 
Kışa girdik giriyoruz derken bir başka sağlık problemi daha çıkıverdi. Önce lokal tedavilerle idare etmeye çalıştık. Ancak durum düzelmeyince lokal anestesi ile minik bir operasyon yapıldı. O halde çalışmaya devam ettim. Bu hem iş arkadaşlarımı düşündüğümden hem de olur olmadık her şeye yatak yorgan eşlik etmesin istediğimden. Kaş yaparken göz çıkardığımızı nereden bilelim.
 
3 hafta zar zor çalışan fakir durum dayanılmaz hal alınca bir genel cerrah arkadaşına gitti. Çare ameliyattı. Yıl içindeki üçüncü ameliyat (ve galiba sonuncusu) olacaktı. Kaderde varsa operasyon neye yarar üzülmek diyerek masaya uzandık..
 
Şimdi iyileşme sürecindeyim. Bir kaç haftaya daha sağlıklı olmayı umuyorum.
 
Eski yıl beni kesti-biçti anlayacağınız. Bakalım yeni yılda neler bekliyor bizi, sizi.. Bu vesileyle yeni yılınızın sağlık ve huzur içinde geçmesini dilerim.
 
Selam ve muhabbetle..
 
Murat HACIOĞLU
 
31.12.2013
 
Ohannes bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:) ne çektin be Sayın Yazarım... yeniyıl sağlık ve gönlündekileri getirsin inşallah...

Esma KAHRAMAN 
 01.01.2014 17:12
Cevap :
İnşallah sayın yazarım. Teşekkür ederim. Selam ve muhabbetle..  01.01.2014 22:43
 

Geçmiş olsun Hacıoğlu. Yeni yılla birlikte dertlerin de biter inşallah.

Ahmet Balcı 
 31.12.2013 19:35
Cevap :
Sağol abi. Senin duaların kabul oluyor diyorlar. Olur di mi :)) Selam ve muhabbetle..  01.01.2014 0:13
 

Selam... Hepsini bir kerede (yılda) hallettim diyebilirsin... Mutlu yıllar...

KUYUCAK 
 31.12.2013 18:00
Cevap :
Bu da güzel bir bakış açısı :) Size de mutlu yıllar dilerim.. Selam ve muhabbetle..  01.01.2014 22:44
 

Gelmiş-geçmiş olsun dileklerimle, sevdiklerinizle HAYIRLI SENELER diliyorum. SAYGILARIMLA.

Sündüs Akkaya 
 31.12.2013 16:30
Cevap :
Teşekkür ederim, sağolun. Yeni yılınız kutlu olsun. Selam ve muhabbetle..  01.01.2014 22:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1623
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster