Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '14

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
4440
 

2015'te satürn yay burçlara ne getirecek

2015'te satürn yay burçlara ne getirecek
 

tek çare astroloji!


 

Büyük Zaman Kaydedici olarak nitelendirebileceğimiz Satürn 23 Aralık 2014 tarihinde Yay burcuna geçiyor. Satürn’ün geçiş yaptığı burcun temsil ettiği konular disiplin altına alınır, kısıtlanır, daralır, derinleşir ve olgunlaşır. Y

ay burcu tarafından temsil edilen uluslararası ilişkiler ve ticaret, uluslararası hukuk, seyahatler, din ve inançlar, kültürel konular, yüksek eğitim, medya, internet ve yayıncılık, dağıtımcılık, ulaştırma alanlarında daralma, sıkışma, testten geçme, derinleşme ve olgunlaşma süreci başlıyor!

İnanç sistemleri, ideolojiler, kültürel konular, gelenekler Yay burcu yönetimindedir. Satürn’ün Yay burcundan geçişi sürecinde saydığımız bu alanlarda dogmatizm, baskı ya da tolerans eksikliği vurgu kazanabilir.

Dini kalıplar, genel kabul görmüş felsefeler, ideolojiler, gelenekler büyük ölçüde sorgulamadan geçebilir.

Satürn’ün Yay burcundan geçiş zamanları dar görüşlülük ve muhafazakarlığın vurgu kazandığı zamanlardır. Davasında kendini haklı görme, kendi inanç ve ideolojilerini başkalarına empoze etme veya dayatma eğilimi baskın gelir.

Dinsel anlamda fanatiklik vurgu kazanabilir. Dini kurumlara, mekanlara düzenlemeler getirilebilir. Satürn’ün Yay burcuna geçişinin tam da Christmas üzerine denk gelmesi sadece bir tesadüf olmasa gerek.

Satürn gelenekleri, kuralları ve disiplini, Yay burcu özgür kalma arzusunu temsil eder ve Satürn’ün bu burçta hareket edeceği süreçte öne çıkacak konulardan biri de özgürlüklerin kısıtlanması olacak.

Yayın ve eğitimde, internet üzerinden akan bilgide kısıtlanmalar, daraltmalar, düzenlemeler yapılması gündeme gelebilir. Şartlarda zorluklar oluşabilir. Özel okullar, kolejler, özel üniversiteler çerçevesinde bazı düzenlemeler yapılabilir.

Uzay seyahatleri, dünya dışı yaşamlar da Yay burcunun ana konuları arasında yer alır. Satürn’ün bu burçtan geçişi döneminde bu alanlarda önemli gelişmeler, bulgular elde edilebilir.

Satürn’ün Yay burcundan geçişi döneminde Türkiye astroloji haritasının 6. evi etki alıyor. Bu durum, toplum sağlığı konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Halkın psikolojik ve fiziksel sağlığı üzerinde baskı yaratan durumlar, olumsuzluklar da bir olasılık olarak devrede olacak.

Satürn’ün bu alanda hareket edeceği 2015-2017 yılları arasında odaklanmamız ve çeki düzen vermemiz gereken en önemli şeyler: sağlık kuruluşları ve görevlileri, hizmet ve gıda sektörleri, memurlar, işçiler, hayvanlar ve hayvancılık. Evcimen hayvanların sağlığı ve hakları konusu da vurgu kazanacak.

Memurlar ve çalışan kesimin hakları (Yay burcu) konusunda önemli düzenlemeler (Satürn) de yapılacak muhtemelen. Yeni düzenlemelere bağlı olarak denetimler (Satürn) ve getirilen cezalar artacaktır (Satürn).  

Satürn’ün Yay burcundan geçiş yapacağı süreçte işsizlik sorununu çözmek üzere düzenlemeler de yapılması gerekiyor. Aksi takdirde işsizlik oranında artış yaşanabilir. Alternatifler yaratılması gerekiyor (Yay burcu), çünkü mevcut iş sahaları (6. Ev) daralabilir (Satürn). 

Satürn’ün Yay burcundan geçişi bize, ideal edindiğimiz şeylerin, geleceğe yönelik plan ve programlarımızın sorumluluğunu almamız ve bu konularda gerçekçi olmamız gerektiğini göstermekte.

Yay burcu gelecekten umut ve iyimserlikle ilgilidir. Satürn ise kötümserliği ve gerçekçiliği vurgular. Satürn’ün Yay burcundan geçiş sürecinde ideallerin ve geleceğe yönelik şeylerin peşinde koşarken ayakların yere basması gerekir.

Satürn bilge kişileri temsil eder ve Yay burcu da bilgelik arayışındadır. Sabır ve bilgeliğin gerekli olduğu bir zaman olacak. Hayata bakışımızı yerli yerine oturtacağımız bir zaman dilimi!

Burçları nasıl etkileyecek?

Satürn transitleri, hayatımızın çok önemli dönemlerine işaret eder. Adeta ana belirleyicidir. Kanunlar ve genel kabul görmüş kuralları, yapıları temsil eder. Sorumluluk, disiplin ve kısıtlamaları anlatır.

Hayatın gerçeklerini, bizim şartlar içerisindeki limitlerimizi gösterir. Geçiş yapmakta olduğu ev, en büyük tansiyonun yaşandığı alanı gösterir. Bu alanda almamız gereken sorumlulukları ve hayat derslerini ortaya çıkarır. Bu alanda bizi test ederken, adeta kadersel olanı gerçekleştirir gibidir.

Hayatta almak istediklerimizi mücadele karşılığında almamız gerektiğini hatırlarız. Gayret sarf etmediysek, bize daha fazla sıkıntı ve zorlanma getirecektir.

Aşağıdaki videoda verilen bilgilerde, Satürn’ün haritanızı nasıl etkileyeceğine yönelik yorumlar yapılırken, yükselen burçlar esas alınmıştır.

Bu uygulama, gerçek horoskopunuza en yakın şekilde burçların sıralanışını ve transit gezegenlerin horoskopunuzdaki evlerden geçişlerini tespit etmeye yönelik olduğu için tercih edilmiştir.

Zira bugün herhangi bir astroloğa müracaat ettiğinizde, horoskopunuzu doğum saatinize göre çıkartacak, yükselen burcunuzu haritanızın başlangıç noktası, yani 1. evi olarak değerlendirecektir. Doğru uygulama kesinlikle budur.  (Alıntı*Öner döşer)

http://www.astrolojitelevizyonu.com/saturn-yayda-burclar-nasil-etkilenecek-oner-doser/ 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6059
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster