Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '15

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
116
 

2015 yılına veda 2016 merhaba

2015 yılına veda 2016 merhaba
 

İstikrarlı olmalı insan ve hiçbir şeye kafasını takmadan yürümeli yolunda. Şu çıkarcı dünyadan fayda olmadığını ve kimselere muhtaç olmadan ayakta kalmalı.

Yeni yılına yeni planlar yapmalı, yeni kazanımlar almalı ve geçen dönemde aldığı dersleri unutmadan dimdik durmalı hayatta. Ve bende 2015 veda ediyorum acıyla kıvrandığım o günlerime.

Ve diyorum ki onca işin üstesinden gelen kadın bu başarıyı da elde edecektir ve ardından tüm özel hayata veda, sosyal ağlara veda ta ki o başarıya ulaşana dek devam.

Varlığımda kıymetimi bilmeyenler yokluğum da ifade etmesin diyorum. Güvendiklerim başıma kar yağdırdı, gözlerim kanlandı her gecemde düşündükçe.

Saflık ve temiz niyet her zaman kazanır kimsenin ahını almadan. Her zaman geç olsun güç olmasın ama temiz olsun diliyorum ömrüm. Artık ne kadar ömrüm yeterse belki de bu emelime ulaşmadan ömrüm sonlanır ama kaybedecek bir şeyim yok diye düşünüyorum öyle de yalnızım böyle de. Ömrümden kaç bahar geçecekse. Evde kaldın çocuğun olmaz, diyenlere evet diyorum evdeyim ama hala o çocuğun nefesinden soluyorum saf ve temiz duygularımla onu yaşıyorum gerek yok diyorum.

Düşünsene muhasebecinin işinin ne kadar zor olduğunu ve elli tane mükellefin tüm özelliklerini bilen kimin, neyi olduğunu sıralayan (KDV, muhtasar, geçici vergi, yıllık vergi, mizan, sgk, işçilerin teşvikli olup olamadığı, hangisinde kaç adet işçi olduğunu, işçilik tutarın, tazminatın, her şeyin çözen hiç yoktan bu başarıyı elde eden kadın elbet başaracaktır ve o ışıkla uyanıyorum 2016ya… ) kadın altı üstü yedi dersimi yapamayacak. Ben bu başarıyı alın terimle kazandım hiç kimsenin yardımı olmadan gözyaşlarım içinde büyüttüm emeğimi.

Gözde bir insan oldum yapamaz diyenlerin dudakları uçukladı ve soranlar neydin ne oldun senin gibi birisi olsaydı dedi. Ama ben asla benim buradan çıkışım 2.başarımın eseri olacak o kurduğum hayale ulaşacağım.

Küçük dünya kurdum hayalimde önce okulum bitecek ve sırasıyla gelecek o safhalar ardından bu şehrimi terk edeceğim. Öyle mütevazı yer olsun ki gideceğim yer olarak ya Karadeniz bölgesi ya da Ege bölgesi küçük bir il ve şirin bir evim olsun. Geçimsiz biri değilim her şeyi doğrusuyla yanlışıyla hoş karşılayan iyi bir dinleyiciyim ve söyleyeceğim net ve kesindir kararlarım. Az konuşurum çok düşünürüm ama yerinde cevabım vardır ve cevabım hep doğru yol alır. Bazen doğrularıma tesadüf derler ya ve ben onlara tesadüf yok derim çekilirim dünyama. Çünkü bende dünyaya tesadüfen gelmedim isteklerin ve beklentilerin içinden geldim. 

Öyle bir yer olmalı ki; Yalnızlığıma doyana kadar orada yaşayıp orada ölmek istiyorum ve geriye bir eser bırakmak istiyorum.

Yalnızlığıma dua sürdüm başarının sırrına dokunsun diye. Vesselam.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 353
Toplam yorum
: 130
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1259
Kayıt tarihi
: 12.06.09
 
 

İnsanlar için en güzel hediye, hiçbir masrafa ihtiyaç göstermeyen tatlı bir  gülümseyiştir. Hz. S..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster