Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '14

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
457
 

2015

2015
 

Zaman o zamandır ki bir şeyler “yapmanın” yanısıra, maalesef biraz da “ruhların olgunlaşmasını sabırla bekleme” zamanıdır da.
 
Zira pek de kolay, çabuk ve “aynı” olmuyor işte her ruhun olgunlaşması.
 
Kimi insanlar, tüm yaşamları boyunca her an disiplinli, sistemli ve sağlıklı bir dinamizm ve istikrarlı bir gelişimin en doğal sonucu ve ödülü olarak “tam bir farkındalığa” erişebilip ve bu farkındalıklarını artık sürekli de aktif tutup, aktif kılabiliyorlarken, kimileri ise şimdiye kadarki çoğu zamanlarını gayet boş ve geniş bir atalet içinde geçirdiklerinden, bunun da benliklere yüklediği sis, pus ve paslı bir loşluk ve rehavetle, ister istemez “olması gereken farkındalığa” oldukça geç ulaşabiliyorlar veya hattâ bir takım farkındalıkları sonsuza dek kaçırıp, kimi farkındalıklara ilâ nihaye geç kalmış dahi olabiliyorlar.
 
Dolayısıyla aradaki farkı kapatmak veya bu farkın sonuçlarına katlanmak ya da bunun en kaçınılmaz sonucu bir takım olumsuzlukları-sorunları telafi edebilmek de tabii ki fazlasıyla “zaman” alıyor; gecikmişlerin gecikmemişlere yetişmesi, her iki taraf için de haliyle bir “ilave” zaman ve ilave bir çaba “daha” gerektiriyor.
 
Yani hem bireysel, hem de toplumsal bir takım sorunlar ve kezâ hem dünyada ve hem de ülkemizde vâki şu yaşananlar, aslında “gecikmişler” ile “gecikmemişlerin” de karşılıklı bir mücadelesi-bir çatışmasıdır; yalnızca iyilerle kötülerin savaşı değildir esasen. “İyi”ler aynı zamanda, bir yandan da ayrıca kendi içlerinde birbirleriyle de, yani “kendi aralarında da” bir şeylerin-bu gecikme farkının-farkındalığa erişme ve gecikme farklılığının da savaşını vermekte, bunun kaosunu, çırpınışını, eksikliğini fazlalığını, açlığını tokluğunu ve dahi hüznünü ve esefini de yaşamaktadırlar ne çare ki.
 
O yüzden hiç olmazsa diyorum, dilerim ki artık 2015’de bari “gecikmişler” de “gecikmemişlerin” düzeyini yakalar da, bu bekleyiş sona erer ve böylece de “iyi”ler nihayet kazanır bu savaşı, daha da gecikmeden!
 
Zira iyilerin kazanması buna bağlıdır ve bir şeyler “yapmak” değil de, asıl aradaki bu farkın kapanmasını “bekleyiş” zaten yormaktadır, üzmekte, sıkmakta ve zorlamaktadır bizleri.
 
Onun için, ey şu önümüzdeki daha hiç kullanılmamış, henüz yaşanmamış gıcır gıcır, pırıl pırıl 365 gün, daha da bekletme, yorma bizi!.. Mutlu, sevinç dolu, “umutların hedefini bulduğu”, menzil ile kavuşup amaç ile buluştuğumuz, yani gecikmişlerin gecikmemişlere nihayet yetişebildiği, gecikmemişlerin de gecikmişlere “yetebildiği”, onları -kimse zarar görmeden- ayıltabildiği, aydınlatabildiği, aydırtabildiği bir “yeni yıl” ol… e mi, 2015..?
 
Senden özellikle ve kesinlikle rica ediyor, bekliyor ve istiyoruz bunu…
 
Bak görüyorsun, biz peşin peşin ne kadar büyük bir sevgiyle, sevinçle ve ümitle kucaklıyoruz seni;
 
Sen de tüm içtenliğinle sımsıcak, tüm iyiliklerinle, sevginle ve şefkatli, sımsıkı sar, kucakla bizi, hiç hesapsız-art niyetsiz bir dost, bir anne gibi…
 
Böylelikle “hep” MUTLU YILLAR olsun HEPİMİZE, İYİLERE…
 
Biz güveniyoruz sana 2015; sen de lütfen, boşa çıkartma bu güvenimizi.
.
.
.
.
 
Filiz Alev
31.12.2014
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Sayfanızı ziyaret etmek üzere blog sayfanızı açtığım da en son postun Aralık 2014 ayında ve 2015 yılı ile ilgili yazılmış olduğunu gördüm. Daha önce de sayfanızı ziyaret edip bu postu okumuştum, ama yorum yazıp yazmadığımı hatırlayamıyorum. Her yeni gelen yıla insanlar ne umutlarla giriyor. Ama yeryüzündeki milyarlarca insanın her birine ayrı ayrı kulak verilmiş olsa, kim bilir belki yarıdan çok fazlasının 2015 yılının beklentilerini karşılamadığını duyarız. Ama bizler asla umutsuz olmayacağız, her zaman ümitvar olacağız. Ve her şeye hep dolu yanından bakacağız. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 10.05.2015 18:51
Cevap :
Aynı fikirdeyim, değerli dost,değerli insan Sn. Altun. Zaten Allah ne eylerse güzel eyler. Teşekkür, selam ve saygılarımla...  10.05.2015 22:10
 

O pırıl pırıl 365 günün 60'ı geride kaldı. Umut, iyimserlik, sevgi, huzur, barış gerçeklelişti mi? Yine de geride kalan günlerin daha güzel gelmesi dileklerimle... Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 01.03.2015 17:43
Cevap :
Bazı şeyler imkansız gibi görünse de, ilginçtir ama "umudu yitirmemek" de aslında kesinlikle "gerçekçi" bir yaklaşımdır. Zira tesadüfler değil ama, "mucizeler" ve "sürprizler" de hayatın kesin kes gerçeklerindendir! Yani, "gün doğmadan neler doğar" asla hayalî ya da ütopik bir fantezi zaten değildir:) Selamlarımla...  02.03.2015 13:19
 

Merhaba, biraz geçte olsa mutlu yıllar... Selamlar...

Mesut KARİP 
 30.01.2015 14:51
Cevap :
Teşekkürler Mesut Bey, size de, cümlemize...  30.01.2015 18:25
 

Haklısınız ama ben okumadığım yazıları sonra gelir okurum. Ön yargı da haklı mıyım! Haksız mıyım diye... 2014 ün son dakikalarında 15 ícin yazmak güzel bir düşünce.

İbrahim ARSLAN 
 13.01.2015 9:20
Cevap :
Sen yine de hiçbir zaman ön yargılı/peşin hükümlü olma. Ya haksız çıkarsan? :)) 2015'de bütün "haklı":) ve iyi dileklerin gerçekleşsin dileğiyle, sevgiler İbrahim kardeşim...  13.01.2015 12:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 155
Toplam yorum
: 1802
Toplam mesaj
: 185
Ort. okunma sayısı
: 3118
Kayıt tarihi
: 03.03.11
 
 

Ekonomistim, emekliyim. İki evlat annesiyim. Müzikle ilgilenirim, bestelerim vardır. Düşünürüm, a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster