Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
434
 

2015.12.12-MB toplantısının içeriğine dair

2015.12.12-MB toplantısının içeriğine dair
 

Atanur YILDIZ, Kerim KORKUT, Sabahattin-Selma ŞAKİ Mehmet Emin YOLSAL, Kadri KANPAK, Yılmaz ÇETİNGÖZ, Tülin-Tamer ÇAĞDAŞ, Rıza ÜSKÜDAR


Daha önce yaptığımız duyuru doğrultusunda 2015.12.12 cmts (dün) Taksim İktisatlılar evindeki buluşmamızda Ankara'dan Mehmet Emin YOLSAL, Eskişehir'den Rıza ÜSKÜDAR, İzmit'ten Atanur YILDIZ, İstanbul'dan Yılmaz ÇETİNGÖZ ve Kerim KORKUT ayrıca katılımcısı olduğum Galata Sanat ve Edebiyat Platformu) GASEP'ten Tamer ve Tülin ÇAĞDAŞ, Selma-Sabahattin ŞAKİ ve ben olmak üzere 10 kişi buluştuk. İST dışından katılamayan MB yazarlarından Şennur, Sahafça, Birgül YILMAZ, Ersin KABAOĞLU telefonla aradılar.       

Sohbetin; 

İlk turunda, 'hayata bakışımız ve beklentilerimiz' başlığı konuşulmaya başlandı, katılımcılar hayata bakışlarının genelde iyimser olmadıklarını, bireyin kendini yaşayabileceği toplumsal düzenin ve özgün yaşam tarzları konseptinde yerleşim merkezlerinin oluşmasını arzuladıklarını ifade ettiler.

ikinci turda; 'duyu, vicdan ve mantık' kavramları ve olgularına dair görüşler ifade edilirken; görgü, eğitim ve tolumsal yapı eksikliği nedeniyle bireylerin (insani) bu üç kavrama dair gelişmediklerini bu nedenle günlük yaşamda olumsuzlukların ürediğini, devletin, toplumun ve ailenin sorumlu olduğunu ifade ettiler.

SONUÇTA; toplumsal problemlerin, eksikliklerin belirlenip giderilmesi için STK ların aktif çalışmalar yapması, projeler üretip uygulaması için çabalar sarfetmesi gerektiğini, bu konuda diğer MB yazarlarının ve katılımcıların bu çerçevede aktiveteler yapması gerektiğini önemle vurguladılar.

Katılımcıların sohbete dair algı ve yorumlarını sayfalarında yazmalarının ilave katkı sağlayacaktır.   

Dört saat süren sohbetimiz; düzeyli, eş düzey katılımlı, verimli ve keyifle (sinerjik) sona erdi.  

Sohbet süresince tabii ki  Kerim KORKUT protest tarzıyla, Rıza ÜSKÜDAR tarihe hakimiyetiyle, mizah yazarı Mehmet Emin YOLSAL ciddi yorumlarıya, Yılmaz ÇETİNGÖZ dengeyi arayan mantığıyla, GASEP'ten katılımcılar farklı açılarıyla dikkat çekerken sıkıntılı dönemini atlatan Atanur YILDIZ'IN tutarlı ve dengeli yaklaşımıyla Milliyet Blog'taki yazılarına devam etmesini arzuladığımızı kendisine ifade ettik, MB yönetiminde bu konuda destek olması gerektiğini öneriyorum. 

Ocak ayında BAŞKANLIK SİSTEMİ, Şubat ayında 'SEVGİ ve AŞK' başlıklarıyla toplanmayı arzulayarak dağıldık. Tüm katılımcılara geldikleri ve katılımları için teşekkür ediyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğrusu katılmak isterdim. Anadolu'nun garip ve küçük bir şehrinde yıllarca derslerime giren emekli kaymakam Tamer Çağdaş ve eşi Tülin Hanım'ı görünce epey bi şaşırdım! Kendilerini MB yazarlarından sanmıştım ki yazıda belirtmişsiniz GASEP vasıtasıyla tanışıyormuşsunuz. Sizden ricam olacak; Tamer Bey, rahmetli Recep Yazıcıoğlu hayranı birisidir. Şu blogumu kendisine ulaştırabilirseniz, sevinirim: http://blog.milliyet.com.tr/efsane-adama-yazilmis-oyku--koy-kahvesindeki-yabanci/Blog/?BlogNo=473730 Saygılarımla, esen kalın.

Rıfat SOYDAN 
 18.12.2015 12:19
Cevap :
Rıfat bey merhaba, vefa ve duygu kokan yorumunuzdan çok keyif aldım. Tamer beyle 10 yıldan fazladır tanışırız ve samimiyiz. İki grubun katılımcısı olarak buluşmayı ben organize etmiştim. Size ayrıca yayınlamayacağınız bir mesajda bilgi ve Tamer beyin GSM ini yazarım, siz ararsınız büyük sürpriz olur. Selamlar   18.12.2015 20:01
 

Toplantıda bana nazar değdi galiba rahatsızlandım. Keşke nazar boncuğu taksaydım! Bütün gözler üzerimdeydi. Özellikle toplantıya katılmayanların gözleri.

Kerim Korkut 
 16.12.2015 11:11
Cevap :
Kesinlikle, çünkü yeterince PROTEST olamadınız, bir sonrakine kamp yaparak gelmeniz dileğiyle...  16.12.2015 21:33
 

Kısıtlı zamanı kullanmak zor, ancak yazılarını dikkatle okuduğum değerli yazarlarla birlikte olmaktan keyif aldım. Ankaradan saygılarımla.

Mehmet Emin Yolsal 
 15.12.2015 12:18
Cevap :
Sizin de Ankara'dan gelip örnekler verip ciddi yorumlarla katkıda bulunmanız çok önemliydi, teşekkürler sevgiler selamlar.   16.12.2015 0:56
 

Kadri Bey, öncelikle etkinliğin organize edilmesi ve bu özet bilgilendirme yazınız için çok teşekkür ederim. Ayrıca etkinliğe katılan değerli katılımcılarla yüz yüze görüşmek, tanışmak ve aynı mekânda belli bir süre de olsa hayata dair bir şeyler paylaşmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Dolu dolu geçen bu süre, 12.12. 2015 tarihi itibariyle belleğimden silinmeyecek anlamlı bir zaman dilimi oldu. Tekraren tüm katılımcı arkadaşlara çok teşekkür eder, benzer etkinliklerde tekrar görüşmek dileğiyle sevgi ve saygılar sunarım.

Rıza Üsküdar 
 13.12.2015 21:57
Cevap :
Rıza bey merhaba, bende sizin gibi esnek ve net iletişimi olan biriyle tanıştığım için çok memnun oldum. Ocak ve şubat ayı buluşmalarını da buradan duyuracağım, buluşmalarımızın tekrarları dileğiyle. Selamlar.  13.12.2015 23:24
 
 
Toplam blog
: 612
Toplam yorum
: 2068
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1161
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster