Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '17

 
Kategori
Dil Eğitimi
Okunma Sayısı
195
 

2023 hedefine uygun diye tanıtılan İngilizce yeni taslak program içler acısı bir ucube!

2023 hedefine uygun diye tanıtılan İngilizce yeni taslak program içler acısı bir ucube!
 

Türk Halkı Neden İngilizce KONUŞAMAZ!


2023 Hedefine Uygun Diye Tanıtılan İngilizce Yeni Taslak Proğram İçler Acısı Bir Ucube.!
 
“Milli Eğitim Bakanlığı: Genetiğiyle Oynanan Türkçeleştirilmiş İngilizce İstemiyoruz”
 
TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ!
 
YENİ DİYE LANSE EDİP 2023 VİZYONUNA YAKIŞIR DEDİĞİNİZ İNGİLİZCE TASLAK PROGRAM HATALAR YANLIŞLAR VE SAÇMALIKLARLA DOLU.!
 
Toplamışsınız 3-5 tane norm fazlası ingilizce öğretmeniyim diye geçinen arkadaşı sonra da hadi bu programın üzerinde oynayın bakalım ne çıkacak demişsiniz ve ortaya koskocaman bir HİÇ çıkmış.
 
Bakan Bey diyor ki; bu İngilizce taslak programını yazacak arkadaşlar hem Ankara’dan olacak hem de derslerini aksatmayan İngilizce öğretmenleri olacak. Hiç LİYAKAT BİLGİ ve İLİM’den bahsetmiyor bile.
 
Norm fazlası ve Ankara’da görev yapan öğretmenler hemen araştırılıyor ve içlerinden tanıdık olanlar İngilizce bilgi düzeyine bile bakılmadan hemen komisyona alınıyor, başlarına bir adam ve haydi çocuklar yeni program diye uydurun birşeyler diyorlar.
 
Onlarca kez Milli Eğitim Müsteşarına, yardımcılarına, bimer’e, cumhurbaşkanlığı’na ve Temel eğitim genel müdürlüğü de dahil talim terbiye’ye mesaj attım. Bir Allah’ın kulu geri dönüş yapıp da kardeşim madem hatalar var gel göster, bizim yapamadığımız ne varsa sen yap demedi.
 
Neden desin ki ! İnsanlar İngilizce’yi doğru yada yanlış öğrenmiş kimin umurunda.
 
Sonra da çıkacaksın ve diyeceksin ki, Türkiye İngilizce Eğitim ve Öğretiminde dünya 50-100 cüsü.
 
Yazıktır, günahtır, ayıptır artık yeter.
 
Artık şu işi bilenlere verin de sorun çözülsün. Tanıdıkla, sen yapla bu iş olmaz. Ve işi layıkıyla yapan liyakat bilgi sahibi insanlar bu işe el atmadıkça da Bu ÜLKE vatandaşı değil 2023; 2071 hedeflerinde dahi İNGİLİZCE KONUŞAMAYAN bir ülke olur.
 
İngilizce’ye o kadar önem verip de anasınıfından Profesörlüğe kadar neredeyse 40-50 yıl İngilizce çalışılan ama İngilizce öğrenilemeyen bir ülke dünya tarihinde yok.
 
Ayrıca şunu da belirtmem gerekiyor, İngilizce taslak programdaki hataları belirtmek için atılan maillere de geri dönüş yapılmıyor, maillerde prosedür aynen şöyle işliyor. Siz mail atıyorsunuz, mail alınıp a4 kağıdına aktarılıyormuş ve direk İngilizce komisyonuna veriliyormuş. Tabi ki geri dönüş alınmaz sonrasında. Oradaki İngilizce öğretmeni denilen şahıs tutup da kendi yanlışı çıkar diye o maili dikkate alır yada üstüne bildiri mi.
 
Ya oradaki yetkili neden aramaz mail sahibini, kardeşim şöyle iddiaların varmış sen ne demek istiyorsun, eğer hatalıysak gel göster ispat et niye demiyor.
 
Yok arkadaş yok. Biz ne dersek diyelim bu ülkede İngilizce Eğitim değişmeyecek ve UCUBE olarak kalmaya öğretilmeye devam edecek.
 
Varsa yoksa DYNED diye birşey öğrenmişler, sanko holding MEB’e lisans hediye etmiş ama bizim MEB bunun içeriği nedir bizim müfredatla uygun mu, neler veriyor, acaba öğretilen şeyler derslerde faydalı mı vs vs diye sormadan gidiyor bir de tören düzenleyip bu yazılımı OKULLARA mecbur kılıyor.
 
VAY Türkiyem VAY..
 
Ne hallere kalmışız.
 
İş başa düştü artık. Bireysel olarak bu yaptıklarının yanlış olduğunu ispat etme zamanı geldi.
 
MADEM BİZİ DİNLEMİYORSUNUZ, biz daha iyisini yapalım da belki biraz UTANIR hatalarınızı kabul edersiniz.
 
Biraz zaman alacak ama hatalarınızı tek tek kurum ve kişi olarak yüzünüze vuracağım. Hatta o komisyonda görev alıp da o yeni taslak proğramı kaleme alan bilgisiz İngilizce Öğretmeni arkadaşlarımı da bulup İngilizce nasıl öğretilir göstereceğim.
 
Şuan sadece biraz zaman ve biraz para biriktirmem lazım.
 
BAKALIM İÇLERİNDEN KAÇ KİŞİ  [Evet! Haklısın diyecek..] yıllardır yaptıkları yanlışları görüp.
 
Milli Eğitim Bakanım..
 
Milli Eğitim Bakan Yardımcım..
 
Milli Eğitim Müsteşarım..
 
Milli Eğitim Müsteşar Yardımcılarım (8 personel)
 
Temel Eğitim Genel Müdürüm
 
Talim ve Terbiye Genel Müdürüm
 
Daire Başkanlarım
 
İngilizce Yeni Taslak Proğramı Yazmak İçin Öğretmen Seçen Kurul..
 
İngilizce Yeni Taslak Proğram Komisyon Başkanım
 
İngilizce Yeni Taslak Proğram Komisyon Üyesi İngilizce Öğretmenlerim !?
 
Acaba hanginiz yaptığınız hata ve yanlışlara sahip çıkacaksınız ve evet biz yanlış yapmışız ve yıllardır da yanlış yapıyor muşuz diyeceksiniz.!
 
SON SÖZ;
 
Söz konusu artık Türkiye’nin, çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın İngilizce konusundaki makus talihini yenme, onların geleceği için biz yanlışları görenlerin sorumluluk alma, birşeyleri ispatlama zamanı..!
 
.....
 
On yıllardır bu ülkede yabancı dil öğretememe sorunu var. Her ülke kendisine göre bir dil eğitimi vermeye çalışıyor ve bunu da başarıyor. Sadece biz Türkler bu işi beceremiyoruz.
 
Halkımızın büyük çoğunluğu okumuş, eğitim oranımız çok yüksek ancak ne hikmetse Kaymakamından Valisine Profesöründen Milletvekiline Başbakandan Cumhurbaşkanıma kadar çok büyük bir oranda bu ülke evladı İngilizce konuşamıyor.
 
Kime sorsan İngilizce biliyor ama tek kelime İngilizce konuş desen kaçacak delik arıyor.
 
Kamuoyuna sunulan yeni müfredat proğramını inceledim ancak değişen birşey olmadığı gibi yine yıllar boşa harcanacak ve yine kaybeden bizler olacağız.
 
Onlarca kez Milli Eğitim Bakanına, Müsteşara, Müsteşar Yardımcılarına, Başbakana hatta Cumhurbaşkanımıza da durumu anlatan elektronik postalar gönderdim ancak hiç birisinden tek bir geri dönüş dahi olmadı.
 
Son İngilizce taslak proğram eksikler, hatalar, yanlışlarlar dolu. Koskoca İngilizce komisyonunda bu eksikleri görebilecek kimse yokmuş demek ki.
 
Biz şunu istiyoruz. İngilizce Eğitimi Devlet Denetimine alınsın ve baştan sona yenilensin. İngiltere'yi tekrar keşfetmeyelim, hazır ve başarılı olmuş eğitim sistemini yorumlayıp kendi ülkemize adapte edelim. Kendimiz uydurmayalım. Türkiyedeki İngilizce taslak proğram "İngilizce komisyonu" denen insanlar tarafından sadece proğram olsun diye eski proğramların güya yeniden yorumlanması. Tamamen zaman kaybı.
 
Bu ülkenin bir 5 yılını daha çalmaya kimsenin hakkı yok. Kimsenin İngilizce öğreteceğiz diye saçma bir proğramı dayatmaya da.
 
Eğer İngilizce komisyonu İngilizce bilmiyorsa dışarıdan "Oxford Üniversitesi" yardım alsın. Eğer yok dışarı gitmeden Türkiye içinde bu işi bilen var denirse biz bilenler yardımcı olalım da artık bu ülke insanı gerçekten İngilizce konuşabilsin.
 
Diyorum ki;
 
Sayın Milli Eğitim Bakanım, Sayın Milli Eğitim Müsteşarım, Sayın Başbakanım, Sayın Cumhurbaşkanım,
 
Bugüne kadar hep biz biliriz diye birileri çıktı İngilizce proğram yaptı ama maalesef başarılı olmadı. Sizler dahi İngilizce'de sorun yaşıyorsunuz şuan bu eski işe yaramaz, çağın gerisinde kalmış proğramla. Yeni diye kamuoyuna sunulan İngilizce proğram dahi içler acısı.
 
Gelin bize bir şans verin ve şu İngilizce kabusundan bu ülke insanı kurtarmamıza yardım edin. Gelin bizi bir dinleyin, size sunacağımız alternatif İngilizce proğramını deneyin, başarılı olmazsa birşey kaybetmezsiniz ancak başarılı olursa Türkiye'nin kaderi değişir.
 
Bu ülkenin kaderini değiştirmek için büyüklerimizden yardım ve destek istiyorum.
 
Sadece bir şans verin, bu ülke evladının da neler yapabileceğine şahit olun.
 
Ben; bu ülkede genetiğiyle oynanan, Türkçeleştirilen, kafadan atılan, uydurulan, 20 yıl çalışılıp öğrenilemeyen bir İngilizcenin öğretilmesini istemiyorum artık.
 
Türkiyem, bir veli olarak çocuğuna sahip çık, onun iyi bir İngilizce Eğitim alması için sen de destek ver'
 
GDO'lu İngilizce'ye ve Bilgisiz kişilerin İngilizce'yi mahvetmesine HAYIR.!
Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 571
Kayıt tarihi
: 10.03.15
 
 

Hayatı seven, her aşamada kendisiyle barışık, doğaya aşık, insanları olduğu gibi kabul eden, kend..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster