Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
176
 

21 Aralık MB toplantısının düşündürdükleri

21 Aralık MB toplantısının düşündürdükleri
 

Resim internetten alınmıştır


Küçüksu Öğretmenevi'nde yaptığımız toplantı bizler için çok verimli oldu.

Saat 16.00'da başladığımız sohbete saat 19.00'a kadar devam ettik ve mekandan ayrıldık.

Katılımın az olması, başlangıçta dezavantaj olarak görünmekle beraber, herkesin fikirlerini söyleme fırsatını rahatlıkla bulması ve konuşulan konulara odaklanılabilmesi, toplantının verimini önemli ölçüde arttırdı.

Toplantıya Gülpembe Hocamız, Kadri Kanpak ve Emre Tekin arkadaşlarımız katıldılar.

Toplantıya emekli avukat kızkardeşim ve öğretmen yeğenim de misafir olarak iştirak ettiler.

"Şiir", "Insan Karakteri", "Kader"  ve "Milliyet Bloğun popülaritesinin nasıl arttırılacağı hususu" etraflıca konuşuldu ve tartışıldı.

Şiir konusunda bir çok fikir ileri sürüldü ama ortak görüş anladığım kadarıyla "şiirin güzel ve derin sözler olduğu" idi.

Kader konusunda ise Kadri Beyin "Kaderin, DNA şifreleri olduğu" şeklindeki izahı, bana göre en mantıklı olanı idi.

İnsan karakteri konusundaki ortak görüş ise "dünyada ve ülkemizde ahlaki bir çöküş olduğu" şeklindeydi.

Milliyet Bloğun popülaritesinin nasıl arttırılabileceği konusunda da  "her blog yazarının toplumun dikkatini çeken yazılar yazarak, SOSYAL AĞ içinde paylaşma stratejisi" fikri, ön plana çıktı.

Sonuç olarak; dört blogger bir araya geldik ve hem gündemdeki konuları tartıştık, hem de birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk.

Not : 21 Aralık toplantımız hakkında Emre Tekin arkadaşımız blog yazacaktı, ancak işlerinin yoğun olması nedeniyle, bu bloğu ben kaleme almış oldum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok istediğim halde tam o güne rastlayan rahatsızlığım(aşırı sinüzüt ağrısı) nedeniyle katılamadım. Çok güzel olmuş. İnşallah daha yakın merkezi bir yerde tekrar düzenlenirse kesin gelirim.

Kerim Korkut 
 03.01.2014 19:29
Cevap :
İnşallah daha merkezi yerlerde toplanacağız.Yalnız blogdaşlarımız hep evlerinin yakınında toplanalım istiyorlar. Bence herkes evini Taksim civarına taşısın, mesele kalmaz.(Şaka,şaka):))  04.01.2014 12:54
 

Yılmaz Abim, merhaba. Toplantınızın verimli geçmesine çok sevindim. Katılmak isterdim ama sağlık sorunlarım (kilo!) nedeniyle katılamadım. Bu arada yeni yılınızı kutlar, sağlık, mutluluk ve huzurlar dilerim. Şen ve esen kalınız.

Dr Lokman Doğruöz 
 02.01.2014 7:59
Cevap :
Teşekkürler sayın yazarım.Kilo sorununuzu halledin ki buna inanıyorum, aramızda sizi de görelim.Mutluluk ve esenlikler dileklerimle.Selamlar, saygılar.  02.01.2014 12:12
 

Niyetim kırıcı falan olmak değil Yılmaz Bey; sadece takılmak:) Belki farkında değilsiniz ama siz "mizahi" yazıyorsunuz ve bu benim hoşuma gidiyor:) Size yazdığım yorumlara bu gözle bakarsanız sevinirim:) Selamlar, saygılar:) Not: Şu 3 günlük dünyada kırıcı olmak kimseye bir şey kazandırmaz ama biraz elastikiyet şart:)

Ümit Culduz  
 01.01.2014 20:48
Cevap :
Farkındayım Ümit bey. Herkesin zekice yazmasını istiyorsunuz.Hata görünce dayanamıyor,gırgıra alıyorsunuz.Mesela "İstiklal Marşı " yorumunuza da gülmedim değil.Mizahi açıdan haklısınız."Düşündürdükleri" kelimesini, bir yazdım bir sildim.Bir garip geldi bana da.Siz de bu fırsatı kaçırmamışsınız. Genel olarak ciddiyim ama ,donuk bir ciddiyet değil, mizahı da içinde barındıran ciddiyeti prensip edinmişimdir.Siz de beni anlamışsınız. Ben de son zamanlarda sizi anladım.Selamlar,saygılar.   01.01.2014 21:52
 

Yine çok içten samimi ve bir o kadar da seviyeli ve kaliteli bir toplantı olduğuna eminim.Sizin toplantılarınız çengili cümbüşlü olmadığı için,rağbetin az olacağı da zaten önceden sizin de bildiğiniz bir gerçektir.Zira,burada ne tür yazıların ancak rağbet gördüğünden bile bu bellidir ve hepimiz de bilmekteyiz.Lâkin ne gariptir ki o aynı insanlar buna üstelik tepkilidir de,"güya"! Yani anla anlayabilirsen insanı gibi bir durumdur yine işte.Hem zaten laylaylom severler hemde şikayet edip kalite-seviye arar,ama ona da rağbet etmez hatta kulp takmaya bile kalkışanlar çıkabilir:)) Çok resmi,bilimsel,çok ciddi bir toplantı filan diye.Oysa alakası bile yok ama yani Sn.Culduz'un tek hatası ne hak ne değili ara ara karıştırması ve bu tip çelişkileridir zaten:) İnsanlara takılayım,ortama hareket getireyim,yanlışları eleştireyim derken bazen kendisi yanlışa düşebiliyor.Yoksa özünde iyi-mert bir insan olduğuna ve söylediği çoğu şeyde gerçeklik payı olduğuna ben kefilim.Yani,üzülmeyin sakın:) Svglr

Filiz Alev 
 31.12.2013 2:25
Cevap :
Yorumunuza teşekkür ederim Filiz Hanım.Toplantılarımız ne laylaylom ne de genel kurul havasında oluyor. Hem espri,nükte var hem de ciddiyet. Bu ortam hiç bir zaman önceden planlanmış değil. Kendiliğinden oluşuyor. Zira her katılımcı ölçülü davranmasını biliyor.Sn. Culduz'un kişisel yetenekleri gerçekten mükemmel ama başkalarına takılmadan edemeyen bir yanı var ve de hafiften kırıcı olabiliyor.Kırıcılığı da zaten kötü niyetten değil. Hayat anlayışı o şekilde oluşmuş.Daha önceleri kendisine kızardım ama şimdilerde bu algılamam değişti.Herhalde yaşlanıyorum.Neyse.Selamlar ve sevgiler.Mutluluk dünyanızdan eksilmesin.  31.12.2013 17:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 451
Toplam yorum
: 2187
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 989
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster