Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1282
 

21 Aralık'ta Kıyametin kopmayacağına dair Diyanet Fetva yayınladı!..

21 Aralık'ta Kıyametin kopmayacağına dair Diyanet Fetva yayınladı!..
 

Toplum olarak 21 Aralığa kilitlendik.

Kıyamet ha koptu, ha kopacak!

Herkes o tarihte kıyametin kopup kopmayacağını merak ederken, ceplerinde parası olanlar, çoktan İzmir, Selçuk, Şirince köyünün yolu tutarak, Maden Dağı’nın eteklerindeki yerlerini aldılar.

Toplusal olarak böyle bir korkuyu yaşayınca, elbette Diyanet’in bu konuya el atması ve bir fetva vermesi gerekiyordu.

Diyanet’in bu konuda verdiği Fetva şöyle:

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, kıyametin kopma belirtilerinin büyük ve küçük olmak üzere iki kategoride olduğunu bildirdi

Kurul, "Kıyametin ne zaman kopacağı tamamen Allah’ın bilgisi dâhilindedir. Dolayısıyla müminler için önemli olan kıyametin ne zaman kopacağı değil, bir gün mutlaka bunun gerçekleşeceğine inanmak ve ahiret hayatı için hazırlıklı olmaktır. 10 büyük alamet gerçekleşmeden kıyamet kopmaz" açıklamasını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinin 'Dini sorular' bölümündeki sorular üzerine yayınlanan fetvada, kıyametin ne zaman kopacağının bilinmediği, Hz. Muhammed'in kıyamet zamanına ilişkin bazı önemli olay ve belirtiler hakkında açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Din İşleri Yüksek Kurulu, bu konuda şunları açıkladı:

"Bu işaretler büyük ve küçük olmak üzere iki kategoride gösterilmiştir. Kıyametin küçük alametleri olarak, din ve inanç hakkında bilgisizliğin yaygınlaşması, içkinin çokça içilmesi, fitne, öldürme ve kargaşanın çoğalması, maddî refahla birlikte kanaatsizlik ve nankörlüğün artması, Allah rızası yerine çıkar ve menfaatlerin ön plana çıkması gibi olayları saymak mümkündür. Büyük alametler ise, şu hadiste bildirilmiştir: 'On alamet meydana gelmedikçe kıyamet kopmaz.

Deccal’ın çıkışı, Hz. İsa’nın yeryüzüne inmesi, Ye’cuc ve Me’cucun çıkışı, Dabbetü’l Arz’ın çıkışı, güneşin batıdan doğması, doğuda, batıda ve Arap yarımadasında meydana gelmek üzere yerin batışı, duman ve insanları mahşer yerine sürecek olan ve Aden çukurundan çıkan bir ateşin zuhuru.' Bu hadiste geçen alametlerin bir kısmı aynı zamanda Kuran’da da muhtelif ayetlerde yer almaktadır."

İşte böyle…

Yani rahat bir nefes alıp, Şirince’ye gidenlerin geri dönmesinde bir sakınca yok(!)

Ya koparsa mı diyorsunuz?

Koparsa kopar, elle gelen düğün bayram diyerek rahat olmak gerekmez mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Mesut KARİP: Kaç günden beri düşünüyordum acaba şirinceden gayrı yer var mı gideyim.İşte her türlü takdiri hak eden,yüksek makam fetva verdi,bizim ev güvenilir yerde bir yere gitmiyorum.Bana bu müjdeyi veren yüksek makama saygılar,Bir aydan beri gündem böyle gitti, gündemin gizli konuları arada eridi..Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 18.12.2012 10:54
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Var var! Fransa'da. Selamlar, saygılar...  19.12.2012 10:40
 

Hani bu dinciler kehanete, öldükten sonra yeniden varolmaya inanmazlardı.Muhammed'e inanan müslümanlar, niçin İsa'nın yeryüzüne inince kıyametin kopacağı inancını taşıyorlar, onlar da ayaklansın bence! Neyse fetva çıkmış ya bir oh! çektim şimdi:)

Berra 
 17.12.2012 16:43
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. İşin ucunda rant olunca hemen her şey değişiveriyor. Selamlar, saygılar...  18.12.2012 11:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2995
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster