Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '10

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
948
 

21 Ülkenin çıtırları; Güney'de, turizmi patlattılar

21 Ülkenin çıtırları; Güney'de, turizmi patlattılar
 

Derece alan güzeller böyle sıralandılar.


21 ülkenin şen şakrak, alımlı, kıvrak turist kızları, süper bikinileri ile Bodrum’da bir araya geldiler, podyumlarda fırtına gibi estiler. Ağaçların son bahar yaprakları; estirilen güzelliklerle hem döküldüler, hem, dallarında yeniden yaprak tazelediler.

Gelen geldi,

Bakan bakakaldı,

Coşkular sel gibi aktı,

Ömürler tazelendi,

Gözler harelendi,

Yürekler, yeniden filizlendi.

Turfanda bunlar, turfanda. Mevsimin son turfandaları bunlar. Şu endam, şu göğüs, şu bakış. şu beden, şu kalçaya bakın siz. Ölçüleri tam kıvamında.

Ey jüri üyeleri

Ey podyumun sandaldan gemileri

Ey podyumun melekleri

Bekler sizi jüri üyeleri

Ülkesinin çıtır güzelleri

Kuğu boyunlu zarafetleri

Seneye yine gelin e mi?

Bodrumun çok yıldızlı bir otelinde, özel bir turizm şirketinin ortaklaşa yaptıkları “güzel seçimi”, iddialı oldu. Bodrumda Catamaran Bar’da turizm güzeli seçildi. Buna göre tacı, Ermeni güzeli M. Avetyan (25) taktı. Bu final gecesinde 21 ülke güzeli arasından ikinciliği Ukrayna’lı (22) A. Boike, üçüncülüğü Alman N. Rittnghaus (16) aldı. Rumen E.Stojaz (20) ise, sempati güzeli oldu.

Turist olarak geldiler, birer kraliçe olarak memleketlerine dönen turist kızlar, hallerinden memnun. Dostluklar edindiler. Podyumlardan estiler, güle oynaya tatillerini geçirdiler. Bakmayın öyle dediğimize. Bu son turfanda kalan çıtırlar, hem el yaktı, hem de gönül yaktılar. Var mı böyle üç buutlu görüntü bizden başka? Doyasıya kum, doyasıya deniz, doyasıya güneş.

Eğlence, aşk, bitmeyen rüyalarla gündüzleri bile sarhoş, bir o tarafa, bir bu tarafa koş. Diskolarda çıplak ayaklarla mermerler ısınsın. Salım salım renkli ışıklar altında, saçlarla, deniz dalgaları yaratarak diskoları sallansın. Var mı başka yerlerde bu kadar renklisi, albenisi olan memleket?

Biz sahillerde, zarafet güzeli, kiraz güzeli, sempati güzeli mavi yolculuk güzeli seçimlerini, sessiz sedasız yapıyorduk, biliyorsunuz. Ama bunlar, işi büyük tutmuş. Olsun. Bu işi biz başlattık ya. Mesele yoktur!

Biz gitsek Avrupa’ya diyorum. Bizlere de böyle davranırlar mı? Eskiden bir hoş geldiniz kokteyli verilirdi. Giderken, kimse kimsenin yüzüne bakmazdı. Şimdi işler değişik.

Şu Polonya’ya bakınız siz. 6 bin aday arasında ön elemesini yaptığı kızları, Antalya’ya kampa yollamış. Bu finalistler Side Apollon Tapınağında kapışacaklar. 2010 Foto-Model Poland güzeli seçecekler. Onlar da bizden mi öğrendiler dersiniz?

Öyle veya da böyle. Yaz oldu mu, dağ, taş, deniz, orman, kaya diplerinde turistler dolu zaten. Podyumlara gidip, gözlerimizi piste dikmenin ne alemi var? Dağ taş turist kaynıyor. Bakmasını değil, görmesini bilmek lazım.

Turfanda bunlar turfanda,

Belçika, Felemenk, Hollanda

İçi seni, dışı beni yakar ha

Turfanda dedik turfanda

Heyamola, heyamola

Çıtırlar doldu podyuma

Güney'deki bu turfandalar

Hem ciğer, hem gönül yaktılar

Birer yanları hem, çıtır

Öbür yanları ise, hem kıtır

Elemtere şiş,

Kem gözlere şiş

Kalmasın kimselerde hatır

Ülkemiz yapsın isim

Dolarlar olsun bizim

Patlarsa böyle patlasın

Tüp gaz gibi turizm

Güzel seçimi bahane

Güzellerse şahane!

Ört ki, ölem!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 871
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster