Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Nisan '08

 
Kategori
Bayramlar
Okunma Sayısı
1318
 

23 Nisan kutlu olsun!

23 Nisan kutlu olsun!
 

Resim: Milliyet fotogaleri.


23 Nisan 1920'de TBMM kuruldu. Cumhuriyet'in kurulmasından önce bağımsızlık yolunda en önemli adım olan TBMM'nin kuruluşu, ülkemizin kurtuluşunda ve Cumhuriyet'in ilanında çok büyük rol oynamıştır. Atatürk, Cumhuriyet'in ilanından sonra bu özel ve güzel günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. TBMM'nin kuruluşu her yıl Nisan'ın 23'ünde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Dünya üzerinde çocuklara armağan edilen tek bayram 23 Nisan Ulusual Egemenlik ve Çocuk Bayramı'dır. Çocuklara bayram armağan etmeyi düşünebilen ve bu düşüncesini gerçekleştiren tek lider de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'tür. Her konuda minnettar olduğumuz Atatürk'e bu konuda da sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Tarihimizde böyle sevgi dolu ve geleceğin inşaasının tek mimarının çocuklar ve gençler olduğunu her fırsatta dile getiren ve çocukları onlara bayram armağan edecek kadar seven bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

Çocuklarımıza Atatürk'ü çok iyi anlatmalıyız. O'nun ortaya koyduğu ilke ve inkılaplarının ne anlama geldiklerini ülkemiz çocuklarına doğru şekilde aktarmalıyız. O'nun izinde yürüdükçe bu ülkenin ilelebet payidar kalacağını unutmamalıyız.

Bugün millet olarak egemenliğimizi kutlama günüdür. Bugün ülkemizin egemenlik bayramıdır. TBMM bugün kurulmuştur. Meclisimiz, milletimizin kendi toprakları üzerindeki egemenliğinin dünya ülkelerine ve topraklarımızda gözü olan düşmanlara karşı bir kanıtıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'ne, üzerinde yaşayan halk egemen oldukça, bağımsızlığımız devam ettikçe, dışarıdan müdahaleler olmadan ve bu müdahalelere izin vermeden kendi kendimizi yönetebildikçe çocuklarımız daha nice 23 Nisanlar kutlar...

Ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramı kutlu olsun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

umut eden, başaran, gülümseyen bir nesil geliyor yani sizler.. Aydınlık günler yakın diyorum. blogun için teşekkür ederim.. SEVGİLERİMLE

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 24.04.2008 13:39
Cevap :
Ben de yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılar.  27.04.2008 12:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 301
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1083
Kayıt tarihi
: 02.05.07
 
 

"1988 Adana doğumluyum. Oldukça başarılı bir öğrencilik serüvenimin ardından eğitimimi noktaladım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster