Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
151
 

24 Aralık bütünleşme günümüz olsun.

24 Aralık bütünleşme günümüz olsun.
 

Gelin... 24 Aralık daha aydınlık günlerimizin miladı olsun arkadaşlar.


Arkadaşlar,

Milliyet Blog'da yazmaya başladığım 8 Şubat 2011 Salı tarihinden bu yana, yapılan blog toplantılarımızın hiçbirine katılamadım malesef. Bu konuda en büyük engelimse, cumartesi günleri de tam gün çalışıyor olmamdı.

Bu toplantıların en büyük emektarlarından sevgili Yılmaz Çetingöz, önerilerimizi, yakınmalarımızı dikkate alıp, 24 Aralık da organize edeceği toplantının saatini 19.00'a aldı.

Böylece benim gibi toplantıya katılamayanların ellerinden de son mazeretlerini de almış oldu Yılmaz bey.Çünkü toplantı saatini herkes için makul sayılabilecek bir saate almıştı

Bu konudaki hassasiyeti için kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi, bloğumuz Beta versiyonuna geçtiğinden beri, hepimizin malumu olduğu sorunlarla boğuşmakta.

Gözlemlediğim kadarıyla, yönetim ve editör arkadaşlarımız bütün iyi niyetleriyle çalışsalar da, bazı sorunları aşmakta zorlanıyorlar.

Bu yüzden, 24 Aralık'da yapılacak toplantıyı çok önemsiyorum. Çünkü:

Bu toplantıya katılımın yüksek olması aynı zamanda yazarlarının yazdıkları bloğu ne kadar ciddiye aldıklarının, bloğumuzu daha iyi bir noktaya taşımak için yapılacak güç birliğine ne kadar hazır olduklarının da ilk ciddi işareti olacaktır.

Hiçbir şey yapmadan, sadece orada biraraya gelip, dağılmış olsak bile bu, Milliyet Bloğun ilk ve en ciddi gövde gösterisi olacaktır bence. İstanbul'un göbeğinde, Taksim'in kalbinde ilk şovumuzu yapalım; gelin hep birlikte.

Toplantı dışında bu yazımda bir düşüncemi daha paylaşmak istiyorum sizinle:

Arkadaşlar,

Milliyet Bloğu yaşatmamızın, daha güçlü, daha vurduğu yerden ses getirir bir bloğa dönüştürebilmemizin bir tek yolu var bildiğimiz gibi: Yazmak... Yazmak... Ve daha çok yazmak...

Haftada bir yazı yazan iki  yazmaya, iki yazı yazan üç ya da dört  yazmaya, dört yazı yazansa, beş ya da altı yazı yazmaya zorlamalı ya da alıştırmalı kendini. En azından taşlar yerine oturuncaya, su yatağını buluncaya kadar...

Çünkü en azından şimdilik, yazabileceğimiz daha iyi bir yer yok. Milliyet Blog yoksa biz de yokuz arkadaşlar.

Su testisi kırılmadan biz önlemimizi alalım da, gerisine Allah da yardım eder.

Herkesi elini taşının altına sokmaya, yazdığı yazıya sahip çıkmaya, kendi emeğine hakettiği saygıyı göstermeye davet ediyorum.

Bu toplantı, zamanlama bakımından da çok önemli bizim için bence. Toplantımız, hem yeni yıla daha bir yüksek  enerjiyle, daha bir yenilenmiş anlayışla girmemizi sağlayacak. Hem de, en yüksek katılımlı toplantımız olacağından, ortak sesimiz hem daha gür, hem daha kendine güvenli çıkacak.

Bu sayede, Milliyet Bloğun da biz Milliyet Blog yazarlarının da yarınları daha aydınlık olacak.

Taksim toplantılarına emeği geçen en başta sevgili Yılmaz Çetingöz olmak üzere, sevgili Kadri Kanpak'a, sevgili doktor Atanur Yıldız'a, sevgili Sabiha Rana'ya ve daha önce o toplantılara hepimiz adına katılmış olan arkadaşlarımıza, bundan sonraki toplantılarımıza katılacak olan arkadaşlarımızın tümüne de hepimiz adına teşekkür etmeyi boynumuzun borcu biliyorum.

24 Aralık'da yapacağımız, bu en coşkulu, bu en yüksek katılımlı, bu en BİZ olacağımız toplantıya göstereceğimiz ilgi için hepimize güveniyorum.

HERKESE CEMCE SEVGİLERİMLE...

Not: Toplantı yeri: Beyoğlu Çiçek pasajı/ İkinci Bahar Restaurant    

Toplantı tarihi: 24 Aralık 2011 Cumartesi            

Kişi başı Fix menü ücreti: 35 Lira

        

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cem Bey'ciğim, ben toplantıdan vazcaydım. Sırf sizin gülen yüzünüzü görmek için, İstanbul dışında olmama rağmen çok mühim bir iş çıkmazsa gelmeye çalışacağım. Gelen gelmeyen bütün MB YAZARLARINA SELAM OLSUN. Saygı ile.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 14.12.2011 23:29
Cevap :
Ben hepimiz adına toplantı için ortak çağrımızı yaptım Sabiha hanım. Orada olacakların, toplantıya katılacakların başımızın üstünde yeri var. Siznle tanışacak olmaktan ben de çok keyif alacağım. Cemce sevgilerimle...  15.12.2011 13:17
 

Taksim toplantılarımızın baş mimarı sevgili Yılmaz Çetingöz'ün uyarısı üzerine, bir hatamı hemen düzeltiyorum arkadaşlar. FİX MENÜ ÜCRETİ: 35 LİRA DEĞİL; 65 LİRADIR. HEPİNİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM.Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 14.12.2011 20:31
 

Bu emek ve çaba boşa çıkmamalı diyorum Cem Bey .MB İstanbul da bir dostluk rüzgarı estirmeli .Organize eden arkadaşlarımız sağolsunlar.Sizinde bu konuda ki hassasiyetiniz CEM ce olmuş bence.Sevgiler.

Şennur Köseli 
 14.12.2011 20:20
Cevap :
Emeğin büyüğü başta Yılmaz bey olmak üzere, diğer arkadaşlarımızın Şennur hanım.Ben sadece verilen bunca emeğe dikkatleri çekmeye çalıştım. Cemce sevgilerimle...  14.12.2011 23:18
 

merhaba 24 Aralık bütünleşme günümüz olsun başlığınızı görünce çok heyecanlandım ama toplantı İstanbul'da olacağı için üzüldüm.Size sormak istediğim Ankara' da da böyle bir toplantı olabilir mi?

eMilLeS 
 14.12.2011 11:17
Cevap :
Biz İstanbul'da böyle bir toplantı düzenleyebildiğimize göre, siz de yeterince isterseniz eğer, Ankara'da istediğiniz gibi bir toplantı düzenleyebilirsiniz bence. Cemce sevgilerimle...  14.12.2011 20:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1255
Toplam yorum
: 3522
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1689
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster