Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
173
 

24 Kasımlar

Sevginin, insani değerlerin maddiyattan daha önemli olduğunu, gitgide somutlaşan ve maddeleşen bir dünyada aşılamaya çalışmak boşa çekilen bir kürek hissi veriyor bizim toplumsal şartlarımızda.

Dejenere olmaya yüz tutmuş, pek çok manevi değerin talan edildiği bir çağda bu mesleği icra etmenin ne denli güç olduğunu hatta insan üstü bir güç sarfetmek gerektiğini sanıyorum pek çok meslektaşım hissediyordur. Ama zaten eğitimci olmanın zor ama güzel yanı hedef kitleye ulaşabilmekte ulaşabildiğin ölçüde. Yani kıyıya vurmuş tek bir deniz yıldızını da olsa okyanusa kavuşturabilmekte. Evet bu şartlar ve bu toplum profili altında bizim bu ülkede dünya üzerindeki pek çok ülkeden daha çok ihtiyacımız var gerçekte eğitimi bir ordu neferi edasıyla sırtlamaya ve geleceğe taşımaya. Yurdum öğretmeninin de gönüllü neferler olarak çalışmaya, azmetmeye devam edeceğinden eminim kendi adıma. Peki ya biz eğitimciler olarak yeterince hak ettiğimiz değere layık bırakılıyor muyuz her anlamda o da tartışılır bir soru işte. Emek işçiliğimizin, alınterinin değerli olduğu eğitime ve eğitimciye gereken önem ve saygının verildiği kısacası sadece daha insanca yaşama özlemimizin cevapsız bırakılmadığı bir toplum yaşamı hayal etmekle geçiyor 24 Kasımlarımız. Hep dilimizde hamasi nutuklar, bazen de duygularımızı kıpırdatan içsellenmeler, fedakar, cefakar Türk öğretmeni... Özlemlerimizle, geleceğe dair beslediğimiz umutlarımızla bütün meslektaşlarımın bir öğretmenler gününü daha kutluyorum...

Kerim Korkut bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MB ailesine hoşgeldiniz.İçiniz mesleğinizle ilgili isyan etse de Öğretmenler Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileridir.Ama,hizmet üretilen tüm meslekler nankördür,verilen emek görülmez.Emekleriniz yıllar sonra meyve verir. Öğretmenler gününüzü kutluyor,kurtarabildiğimiz kadar deniz yıldızının hayatını değiştirelim diyorum.

Bosnalı 
 25.11.2008 11:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 353
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Yaz dostum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster