Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2799
 

25 - 31 Mart Muhsin Yazıcıoğlu Haftası ve Anma Programı...

25 - 31 Mart Muhsin Yazıcıoğlu Haftası ve Anma Programı...
 

Merhum ve Mağfur Muhsin YAZICIOĞLU...


Evet tam bir sene oldu. Büyük Birlik Partisi Lideriydi o zaman yaşıyor, nefes alıyor, görüyor, duyuyordu. Bu sene ise O’nu tanımlamak için Büyük Birlik Partisi’nin Merhum ve Mağfur Lideri diyoruz. Ölüm gerçek bu dünyada, tıpkı doğumun da gerçek olduğu gibi.

Tam bir sene oldu, O’nu ahiret yurduna yolcu edeli. Fani dünyadaki sayılı nefeslerini tüketip, mizan gününe kadar ruhların misafir edildiğine inandığımız berzah aleminde şu an. Büyük Birlik Partisi, bu Sene-i Devriye için çok sıkı hazırlanmış gibi gözüküyor.

İlk olarak 25-31 Mart tarihleri arasını, merhum Muhsin YAZICIOĞLU Haftası ilan ederek işe koyulmuşlar. Program özetle şöyle;

23-24-25 Mart 2010 tarihinde Ankara/Kızılay Metrosunda resim sergisi.

25 Mart 2010 tarihinde saat: 10.00’da Merhum Yazıcıoğlu’nun defnedildiği Ankara Tacettin Dergahında “BEYAZ BULUŞMA” adı altında bir araya gelecekler. Bu organizasyon için İstanbul ilçe teşkilatlarından Ankara’ya otobüsler kaldırılacak.

26 Mart 2010 tarihinde Yatası namazına müteakip Sultanahmet Camiinde Merhum Yazıcıoğlu için Mevlid-i Şerif okutulacak.

26 Mart 2010 tarihinde; Tüm camiiler de İl ve İlçe teşkilatları öncülüğünde Mevlid-i Şerif ve Hatim duaları okutulacak.

27 Mart 10.00 – 16.00 saatleri arasında İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde "1.Uluslararası Muhsin YAZICIOĞLU Sempozyumu" düzenlenecek.

28 Mart 2010 tarihinde Sivas’ta Muhsin YAZICIOĞLU ve şehidler için anma programı düzenlenecek.

29 Mart 2010 tarihinde Ankara Sürmeli Otel Peymane Salonda 10.00 – 16.00 saatleri arasında "1. Uluslararası Muhsin YAZICIOĞLU Sempozyumu" tekrarlanacak.

31 Mart 2010 tarihinde ise Tacettin dergahında; Kabri başında Kur’an-ı Kerim, Dua ve Tekbirlerle anma programı düzenlenecek....

Merhum Muhsin YAZICIOĞLU sevenlerine duyurulur...

Diğer yandan helikopterin düştüğü Keş Dağı’nda da anma programı düzenlenecek. Büyük Birlik Partisi, Merhum Liderini hayatını kaybettiği Keş Dağı’nda dualarla anmaya hazırlanıyor. Bir grup kafile, 25 Mart 2010 tarihinde Kahramanmaraş il başkanlığından hareketle, helikopterin düştüğü Keş Dağı’na tırmanacak. Burada yapılan hatimlerin duasının yanı sıra Yasin-i Şerifler okunup Merhum Yazıcıoğlu’nun ruhuna hediye edecekler. Ayrıca 31 Mart tarihine kadar da Mevlid-i Şerif okunup birçok programlarlar anılacak.

Rabbim; Kendilerine sonsuz affı, mağfireti ve merhameti ile muamele eylesin İnşaallah...
Ahiret hayatında Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’e komşu eylesin İnşaallah...

Sağlıcakla Kalın... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allah rahmet eylesin, Yazıcıoğlu, çok değerli ve beyefendi bir kişiydi. Milliyetçi ve muhafazakâr görüşleriyle ideal devlet adamı örneği veriyordu. Ama kaza mı, ne olduğu hala anlaşılamayan bir olayla aramızdan ayrıldı, gerçekten ve hala çok üzgünüz. Ellerine sağlık ablacım. Allahın selamı üzerinize olsun...

Yurdagül Alkan 
 26.03.2010 15:23
Cevap :
Allah (C.C.) razı olsun Gül Alkan Ablam... Rabbim cümlemizi, iman üzerine yaşayıp, son nefesimizi de iman üzere vermeyi nasip eylesin İnşaallah... Sağlıcakla Kalın.... Selam ve Dua ile...  26.03.2010 16:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 285
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2303
Kayıt tarihi
: 05.04.08
 
 

1972 Eskişehir doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Devlet memuruyum. Edirne'de ikamet ediyorum. Duygu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster