Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '19

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3909
 

28 Ekim 2019 Akrep Yeniayı!

28 Ekim 2019 Akrep Yeniayı ve Burcunuz: Tutku, Odaklanma ve Dönüşüm Zamanı
 
28 Ekim 2019 Saat 6:37’de Akrep burcunun 4. Derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Terazi burcunun 23. Dereceli yükselecek. (= İstanbul, Ankara için 26. derece). Yeniay haritasına bakıldığında Akrep burcunda 4’lü bir Stelyum (gezegen toplanması) olduğu görülüyor. Güneş ve Ay’ın yanı sıra Venüs ve Merkür’de Akrep burcunda yer alıyor. Akrep burcundaki bu görünüm zamanlama olarak astrolojik haritanızın Akrep ile etkileşen kısımlarını yoğun şekilde etkileyebilecektir. Tüm sabit burçların (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) özellikle 4. günü civarı doğumlular ve haritasında 4. derece civarı yerleşimler olanlar bu etkilerden daha fazla etkilenecekler. Bu şekilde sabit burç görünümü artık hem yaşamınız hem de ilişkileriniz açısından daha kararlı olunması gereken bir dönemin içine girildiğini gösteriyor. Aynı zamanda sabırlı, stratejik, gücü biriktiren durumları da ifade ediyor. 
 
Akrep burcu ve Yöneticisi Plüton birlikte odaklanma, tutku, güç, gücün biriktirilmesi, dönüşüm ve dönüştürme gücü ile ilgili bir yapıdadır. Bir şeyleri kurcalamak, araştırmak ile ilgili bütün alanları da ifade eder. Bu mühendislikten, cerrahlığa, estetikten, televizyon tamirciliğine kadar uzanabilir. Her şeyi kurcalamak, sökmek, takmak, yeniden yapmak, tamir etmek ama bazen de kurcalayıp bozmak ile ilgilidir. Ezoterik açıdan simya ile ilgili anlamı vardır. Zihinsel dönüşümleri ifade eder. Durumlara müdahil olması ve kontrolcü yapısı ile birlikte manipülasyon yama meyli vardır. Yani durumlarla ilgili yönlendirmeler yapar. Burada Akrep yöneticisi Plüton da Oğlak burcunda. Özellikle kariyer, çalışma alanınız üzerinde bir takım dönüşümler açısından iyi bir dönem olacaktır.  
 
İşte bu zamanlamada şimdi konsantre olmak, enerjiyi biriktirmek, odaklamak, ya hep ya hiç durumları, kesin arayışlar içinde olmak, tutkuların körüklenmesi, derinlik, özel ve samimi ilişkiler, ilişkilerde enerjetik paylaşımlar önem kazanacaktır. Akrep su grubu ve sabit nitelikte olarak çok tutkulu ve ya hep ya hiç boyutunda yaşar. Zamanlama olarak biraz bu yönü tetiklenecektir herkesin. Tabi kişisel astrolojik haritalarda ilgili olduğu astrolojik ev alanındaki faaliyetin bir getirisi olarak da çıkabilecektir bu durum ortaya. 
 
Akrep’teki Güneş ve Ay’ın Uranüs ile karşıt açısı gergin ve kopma ifadesi olan bir zamanlamayı ifade ediyor. Burada ya kendiniz ya da ortak hareket ettiğiniz kişi olabilir zıt ve ani beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bağımsızlık ve bireysel hareket etme teması ortaya çıkabilir. Akrep ve Boğa aksı ve özellikle Yeniay haritasında yine bu burçların karşılıklı aksı olarak Akrep’in 2. Ev Uranüs Boğa’nın 8. Evde yerleşmesi, ekonomi, üretim, beceri, maddi varlıklar, enerjisel ve cinsel değerler, kişisel kazanımlar ile birlikte ortak kazanımlar ya da tam tersi bir takım borçlarla ilgili durumları da ifade etmekte.  
 
Terazi’deki Mars’ın, Oğlak’taki Satürn ve Plüton’a yapacağı kare açı zorlayıcı bir zamanlamayı ifade ediyor. Pozitif olmak zor olabilir, bir takım yükler ve engeller söz konusu olabilir. Bu etkileşim bu Yeniay zamanlamasında görünüyor ve özellikle öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) 15. günü civarı doğumluları ve kişisel haritasında 15. Derecede öncü burçta gezegen yerleşimleri olanları etkileyecek. Engeller ve sınırlar ile karşı karşıya kalabilirler. Dayanıklı olmanın gerekeceği bir zaman olacaktır. Politik hareket etmek, sosyal ilişkiler, dengeler ve otoriteler, uzmanlar, ustalar, yöneticiler ile ilgili konular açısından gerginlik ve esnek olunamayan durumlar ortaya çıkabilir.
 
İlişkiler ve Kısmetler
Akrep steltumu olan zamanlar son derece tutkulu ilişkiler zamanını ifade eder ve daha fazla yoğunlaşmak ile ilgilidir. Burada Mars, Terazideki konumunda ise ilişkilerde hala karşı tarafa sunan, politik hareket eden, hamleye karşı hamle yapan, kendi harekete geçmeyip tartarak hareket eden koşulları ifade ediyor. Terazi politik ve karşılaştırarak yansıtarak hareket eden bir burçtur. Burada bu zamanlamada ilişkilerde dengelenmeye çalışmak teması halen devam ediyor. Tabi burada bir takım dengesiz ve kararsız tutumların da ortaya çıkabileceğini belirteyim. Dolayısıyla ilişkilerde yapacağınız bir takım kararsız hareketlerin sonucunda bir takım kayıplara uğramanız söz konusu. Bu zamanlamada Akrepteki gezegenler ya hep ya hiç gibi son derece gözü kapalı bir yapıyı ifade edeceği için burada ilişkilerde olaylar daha kesin belirleyici durumlara doğru gelişebilir. Yani ne olduğu belli olmayan ilişkiler açısından bir şeylerin belirlenebileceği bir zaman da olabilir. Özellikle Mars Terazi ardından gelen Mars Akrep daha belirleyici olacak. Gezegen zamanlarını yazımın sonuna ekledim.  
 
Terazideki Mars ile Oğlaktaki Satürn ve Plüton’un kare açısı ilişkilerde zorlanma ve kısıtlama yapabilir. Hem sosyal hem de ekonomik açıdan düzenleme gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Bundan yukarıda da belirttiğim gibi 15 civarı öncü burç konumlanması olanlar daha çok etkileneceklerdir. 
 
Güneş Akrep ve Uranüs Boğa arasındaki karşıt açı durumu hem ilişkilerde zıtlaşmalar, hem bağımsız hareket etmeler hem de ekonomik paylaşım ya da birlikte hareket etme konularını ifade ediyor. Tabi burada hassas dengeler var ve dediğim gibi kopukluklar da söz konusu. Burada bireysel hareket ile birlikte hareket etme arasında çekişmeler var. Her iki açıdan da ilerlemeler söz konusu olabilir ayrıca. Yani hem kişisel hem de bir arada hareket edilen işlerde maddi gelişmeler olabilir. 
 
Türkiye Astroloji Haritası 
Terazi Dolunayı yazımda Türkiye Astroloji Haritasında Koç’un bulunduğu evin iktidarı, Terazinin bulunduğu 4. evin de muhalefeti ifade ettiği ve bu haritada 7. Evdeki Plüton Oğlak konumu ile T-Kare dediğimiz gergin açının oluştuğunu söylemiştim. Bunun anlamı olarak Türkiye’nin müttefikleri ile arasındaki durumda iktidar ile muhalefet partisinin uzlaşı durumunun öneminden bahsetmiştim. O ara Barış Pınarı Harekatı daha duyurulmamıştı. Astrolojik olarak böyle bir görüntü vardı ve bunun da olay ve zamanlama olarak nelere karşılık geldiğini görmüş olduk. Bu dönem içinde bir takım sözleşme ve anlaşmalar ile ilgili müttefiklerin etki ve gücünün fazla olduğu görülüyor. 
 
Türkiye Astroloji haritasında 6. Evde Yay burcunda seyreden Jüpiter her türlü hizmet alanını ifade eder. Burası belediyeler olduğu gibi aynı zamanda her türlü memur, asker, polis ile ilgili alandır. Bir çok sefer Yay burcundan geçişler sırasında yurt dışı askeri hareketlarımız oldu. Bu hem bu alanın Yay burcu ile yurtdışını, sınır ötesini ifade etmesi hem de 6. Ev olarak askeri ifade etmesi ile bağlantılı görünmekte. 
 
Akrep Yeniayı Türkiye Astroloji Haritasında 5. Evi ifade ediyor. Burası sahne, sinema, tiyatro, şans oyunları, spor alanları ile ilgili. Yöneticiler açısından da burası önemli bir alan. Sahneye çıkmayı, gösterişi, kaliteyi, harcamayı ifade ediyor. 
 
Akrep Türkiye Haritasında Güneş’in bulunduğu burçtur. Bu bir nevi sahneye çıkma ve popülarite durumunu da ifade ediyor yöneticilerin. Tabi Yeniay haritasında gözlemlediğimiz Uranüs – Güneş karşıt açısı ve Mars Terazi ile Satürn ve Plüton Oğlak arasındaki kare açılar bir takım zorlayıcı durumları da ifade ediyor. Ekonomi politikaları açısından da yeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Özellikle bir takım harcamalarla ilgili konular gündeme gelebilir.   
 
Boğa’daki Uranüs’ün tam Türkiye Astroloji Haritasındaki Güneş Akrep derecesi ile karşıt açıda retro konumda bu dereceye doğru hareket ettiği sırada İstanbulda bir deprem olayı yaşandı. Açıkçası Uranüs Boğa geldiğinden beri ve Saturn, Plüton gibi gezegenler Oğlak’ta hareket ettiği için gerek ekonomik gerek deprem konusunda dikkatli olunması ve önlemlerin alınması gerektiğinden bahsetmiştim. Uranüs her türlü elektrik boşalımı ve sarsıntıyı, şoku, ani tetiklenmeleri ve harekete geçmeleri, yer değiştirmeleri ifade eder. Bu deprem etkisi yaşayan birçok kişi için uranüsyen tarz dediğimiz meyilleri ve davranışları oluşturmuş olabilir. Farklı arayışlar, bağlantılar ve planlar içine de sürüklemiş olabilir. Uranüsyen etkiler kişiye ceryan eden uyaran, uyandıran getiren etkilerdir ve bu da bir takım açılımlara ve aydınlanmalara ulaştırabilir. Ayrıca Bu Satürn ve Plüton Oğlak konumu ile hem binaların, her türlü yapıların sağlamlığı somut şekilde söz konusuyken aynı zamanda kurumların ve yöneticilerin de sağlamlığı ve düzeni söz konusudur. Astrolojik zaman döngüler ve konumlanmalar hangi konuda gelişim sağlanması ve düzenlenmelerin gerektiğini gösterir. Özellikle Satürn ve Plüton da düzen, yapı, değişim, yenilenme ve dönüşüm ile ilgili şeyleri anlatır. Bunlar yapılmadığı takdirde bunların olumsuz anlamları ortaya çıkar. Bakalım önümüzdeki dönem neler getirecek.   
 
Video anlatımlarımı Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Abone olmayı unutmayın.
Danışmanlık ve astroloji eğitimi ile ilgili bilgilere www.astrologburakustun.com sayfamdan ulaşabilirsiniz.
İletişim için Tel: 05357748816
Mail: astrologburakustun@gmail.com
Isar Cap Danışman Astrolog
Burak Üstün
 
Gezegen Hareketleri
 
Plüton
24 Nisandan beri retro harekette olan Plüton 2 Ekim itibarıyla Rx’ten Slow (Duraksama) hareketine geçti ve 4 Ekimde de S hareketi sonlanıp direkt hareketine döndü. Haritanızda hangi alana geliyorsa o alanda dönüşüm, yenilenme, tutkuların tazelenmesi söz konusu. İlgili alanda mücadele ettiğiniz konular ve önünüzü net görmek bakımından gelişmeler olacaktır.
 
Satürn
17 Eylül itibarıyla retro hareketten slow harekete dönen ve sonrasında direkt hareketinde hız kazanmaya başlayan Satürn iş-güç, sorumluluk, sınırlanmalar, kısıtlanmalar, bir takım yükler ve bunları düzenlemeniz açısından yeni bir dönemi ifade ediyor.
 
Jüpiter
Jüpiter 11 Ağustos 2019 da tekrar ileri harekete geçti. 2 Aralık 2019’a kadar yönettiği Yay burcunda kalacak. Ateş elementi burçlar için önemli bir zaman dönemi devam ediyor. Eğitim, kişisel gelişim, dünya görüşü, felsefeler, öğretiler, farklı kültürler, yurt dışı bağlantılar bakımından genel bir etki zamanlaması var.

Mars
Başak burcundaki Mars 4 Ekim’de Terazi burcuna geçti. 19 Kasım’a kadar burada kalacak ve Akrep burcuna geçecek. 
 
Venüs
Terazi burcundaki Venüs 8 Ekim’de Akrep burcuna geçti. Kasım 1’e kadar burada kalacak. Ve ardından Yay burcuna geçecek. 
 
Merkür
Terazi burcundaki Merkür 3 Ekim’de Akrep burcuna geçti. 31 Ekim’de Akrep burcunda geri hareketine başlayacak ve bu 20 Kasım’a kadar sürecek. 9 Aralık’ta Yay burcuna geçene kadar Akrep’te kalacak. 
 
Akrep burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):
 
Koç:
Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Boğa: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

İkizler: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Yengeç: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Aslan: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Başak: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Terazi: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Akrep: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yay: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Oğlak: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Kova: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Balık: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1346
Kayıt tarihi
: 03.09.17
 
 

Astroloji alanında danışman, eğitimci ve araştırmacıdır. Aynı zamanda felsefe öğretmenidir. Klasi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster