Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1649
 

29 Ekim 1923 Ruhu

29 Ekim 1923 Ruhu
 

94. Yılını kutladığımız cumhuriyet bayramının, hem coşkusu hem de sevinci bütün ülkede çeşitli etkinliklerle programlarla ve anma törenleriyle birlik, beraberlik sevgi ve barış içerisinnde kutlandığını görmek güzel ve onur verici.
Ülkemiz, vatanımız, milletimiz için hiç şüphesiz tarihi bir gün. Geleceğin teminatı olan bir günün yıldönümünü her sene kutlamak, idrak etmek umut verici.
Ülkemizin ise gün geçtikçe 29 Ekim 1923 ruhuna daha çok ihtiyacı olduğuna değinmekte fayda var. Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak ve bu değerleri yaşatmak her vatandaşın asli bir görevi olduğuna bilmem  izah etmeye gerek var mı. Bu ülkeyi şaha kaldıracak ve geleceğe sorunsuz güçlü bir şekilde taşıyacak olan yegane şeyin de cumhuriyetin değerleri arasında var olan çağdaş demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletinin temelini sağlamlaştırmak ve buna sahip çıkmak, katkıda bulunarak gereği gibi uygulamaktan geçer.
Gazi Mustafa Kemal Atatatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" politikasının genel çerçevesine baktığımızda hem içte hem de dışta ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu şimdi daha iyi anlaşılıyor bu ideolojisi.
Zor günler geçirdiğimiz bu süreçte 29 ekim 1923 cumhuriyetin ruhuna daha çok ihtiyacımız var. Siyasi, askeri, politik ,ekonomik ,sosyal ve eğitim kültürel alanlarda bir dirilişin ve atağın yeniden ön planda olması gözönünde olması kaçınılmazdır. Atatürk ilke inkılapları rahberliğinde ve  yol gösterici siyasetine, adımlarına daha çok sarılmalı.

Kenan ışık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nitelikli bir seslenişti, yazınızda belirttiğiniz gibi Cumhuriyet ruhu onarıcı ve iyileştirici gücü vardır. Dimağına sağlık Kazım kardeş, var olsun daim olsun Cumhuriyet!

Nizamettin BİBER 
 29.10.2017 13:09
Cevap :
Teşekkür ederim sağolun.. Umarım bu gerçekleşir ve memleketimiz asli değerlerine yeniden kavuşur..  02.12.2017 16:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 197
Kayıt tarihi
: 15.04.17
 
 

Gazeteci - Yazar ve Tarihçi.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster