Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '17

 
Kategori
Bayramlar
Okunma Sayısı
609
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 

Bugün, ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde emperyalizme karşı yazdığı şanlı destanın eseri olan Cumhuriyet'imizin 94. kuruluş yıldönümü.

Bugün, ulusumuzun teslimiyete ve esarete isyanının zaferle taçlandığı günün yıldönümüdür.

Kurulduğu günden bu yana hedefi, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu aşmak olan Cumhuriyet'imiz, tarih boyunca büyük zorluklar, saldırılar ve ihanetlerle de mücadele etmek zorunda kalmıştır.

94 yıl önce aldığı yenilginin intikamını almak için Cumhuriyet'imiz üzerinde kirli oyunlar oynayan emperyalist merkezler, onlarla amaç birliği yapan gerici-bölücü odaklar, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet yıkıcılığı faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Fakat Türk milletinin, Cumhuriyete ve onu kuran iradenin benimsediği temel ilkelere olan bağlılığı, bu şer odaklarının amaçlarına ulaşmasının önündeki en büyük engel olmaya devam ediyor.

Ulusumuz, bütün bu olumsuzlukları Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun temel ilkelerine bağlı kalarak aşıyor. Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun bize mirası olan akıl ve bilim yolu, Türk milleti için yol gösterici olmaya devam ediyor.

İşte bu gerçek, Cumhuriyet'imizin, bölünmez bir bütün olarak, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, milletimizin sahipliğinde sonsuza dek yaşayacağına olan inancımızı daha da perçinliyor.

Bu duygu ve düşüncelerle; ulusumuzun en büyük bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyet ve Türk milleti için can vermiş,  bedel ödemiş,herkesi şükran ve minnetle anıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Onur kardeş, çok nitelikli notlar kaleme almışsın, dimağına sağlık tebrik ederim, Cumhuriyet, erdemi ile birleştirici ve aydınlatıcı gücü ile daim olsun, yaşasın! selamlar, hoşça kalın.

Nizamettin BİBER 
 30.10.2017 8:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 570
Kayıt tarihi
: 13.10.17
 
 

BLOGGER YEMEK PROFESÖRÜ GAZİANTEPLİ   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster