Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2651
 

29 Kasım Yay burcunda yeniay

29 Kasım Yay burcunda yeniay
 

Genel anlamıyla yeniay

29 Kasım günü saat 15:17 de Yay burcunun 7°42'derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Dağılma riski , uyum sağlama mecburiyeti, değişkenliğin yanında son derece aktif, atak, mücadeleci, risk alabilen, dediğim dedik, egonun ön planda olacağı, aşırı uçlarda dolaşılacak , durumumuzu korumakta oldukça zorlanacağımız , duyguların, empati kurmanın geri plana atılacağı, hızlı, sert bir süreç yaşayacağız. Ay ve Güneş’e ev sahipliği yapan Yay, aktivitenin, dışa dönüklüğün, büyümenin, esnekliğin, bilginin, yeniye yönelimin burcu olarak bilinir. Gölgesinde gerçeklerden uzak, gereksiz risklerle abartan, patavatsızlıklarla pot üstüne pot kıran, dağınık, fanatik bir yapı vardır. Sağlık olarak kalça, uyluk kemiği, karaciğer, safra kesesi, dalak ve obezite ile ilgili hastalıkları ilgilendirir. Aynı zamanda akademisyenler, hukukçular, diplomatlar, bankacılar, finansörler, bilim insanları, turizmciler, reklamcılar, yayıncılar, dil bilimciler, yabancılar, uluslararası iş yapanlar da bu burcun kapsamındadır.

Yeniay sırasında Ay ve Güneş’in Marfik ve Algorab etkileşimini görmekteyiz. Marfik şanslı bir sabit yıldızdır. İnsanlara iyilik etmek için mücadeleyi anlatırken, maalesef kandırılma tehlikesini de beraberinde getirir. Kraliyet yıldızı Antares inatçı, maceracı, cesur yapıya işaret ederken, acımasızlıktan, kıskançlıktan, takıntıdan uzak durmak kaydıyla büyük başarı, zenginlik, güç verir. Aynı zamanda göz sorunları ile de ilişkilidir. Adım atarken kaybetmemek adına gerek ilişkilerimizde, gerek her türlü hedefimizde dozajı ayarlamak oldukça önemli.

Haritanın yükseleninde yukarıda bahsettiğim doğayı perçinleyen, lider doğasıyla risk alan, cesur,  girişimci, rekabet duygusu güçlü ama başladığının sonunu çok da düşünmeyen, bencilleşebilen, zorbalaşabilen  Koç burcunu görmekteyiz. Yükselen derecesiyle etkileşimde olan Baten Kaitos tecrit edilmeler, engellenmeler, zorunlu yer değişikliklerini, değişimleri, zorlanma ya da kaza gibi etkilerle gelen şanssız durumları, düşüşleri, aşırı heyecana, intihara yatkınlığa işaret eder. Yeniayda yoğun ateş vurgusu olduğu gibi, şartlar değişken, kontrol dışı görünmekte. Geçen yazımda bahsettiğim Venüs’ün out of bounds dediğimiz sınırları aşan durumuna, bu yeniayda Merkür’ün de eşlik etmekte olduğunu görmekteyiz. Her türlü iletişimde, ilişkilerde , para ile ilgili konularda abartmaya müsait, sınırları zorlayan, günlük dilimizde kullandığımız gibi ‘çizmeyi aşan’ durumlarla karşılaşmak işten bile değil. Ani gelişen durumlarda baskıcı, derinden dönüştürücü, hedefler, idealler uğruna şartların değişmesi yönünde kazanma mücadelesinin verileceği, özgürlüklerin de vurgulanacağı zorlu bir süreç yaşayacağız.

Yeniayın işaret ettiği konular

29  Kasım yeniayı haritanın 8.evinde meydana gelmekte. Buna göre kredi, borç, vergi, burs, miras, ortaklı  kazanımlar, eşin maddi manevi sahip oldukları, ameliyatlar, ölüm ve yeniden doğum teması ana başlıklarımızı oluşturacak. Kazanma odaklı, bir anda herşeyin değişebileceği bir yeniay. İşle, statüyle, hedeflerle ilgili köklü değişiklikler yaşanabilir.  Eski resmi işlerinizi halletmek, tamamlamak isteyebilirsiniz. Yenilerde aksamalar mümkündür. Bir anda şartları kontrol etmekte zorlandığınız durumlarla karşılaşılabilir. Aile, aileden gelen mallarla ilgili durumlar, para konuları  gündemi oluşturuken, çetrefilli durumlar gerilim de yaratabilir. Kazancımızdan fazlasını harcamak bizi evle, aileyle, çocukla ya da zevklerimiz, hobilerimiz adına eşin cebine ya da kredi çekmeye, borçlanmaya yöneltebilir. Bu noktada uzun zamandır söylemekte olduğumu yineliyorum ve cüssemizi aşmamaya, ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya dikkat edelim diyorum. Başkalarına güvenip de yol alırsak,  çok değil Aralık sonu geldiğinde sıkıntısını hissetmeye başlayabiliriz. Sosyal gruplar içinde daha idealist çalışmalarda bulunabilir, emek harcayabiliriz. İlişkilerde aşırı tutkulu, saplantılı, zorlayıcı, baskıcı tutumlar, hatta maddi çıkarların  da gözetildiği davranışlar gözlemlenirken, özgürlüğü adına bayrak açanlar şaşırtmayacaklar. Yaz boza dönmüşler, ömrünü tüketmişler geçmişle bağlantılarını kopartacaklar. Kendilerini eşin ya da ailenin getirileriyle yukarıya taşımaya çalışanların önlerinde yine geçmiş duruyor. Sağlık, iş ile ilgili konularda yurtdışını değerlendirmek, araştırmalar yapmak  isteyenler için uygun bir dönem. Bu dönemde sıra dışı denilecek eserlerin basımı, tanıtımı yapılabilir. Eşitlik, adalet, özgürlük, barış temaları daha vurgulanabilir. Bu konulardaki yazımlar, toplantılar daha dikkat çekici olabilir. Şifacılıkla ilgili bilgilenmek isteyebilirsiniz.  Sanatta , edebiyatta  yurtdışı kaynaklı da olabilecek başarılar gelebilir. Yukarıda saydığım hastalıklar yanında göz sorunlarına, kazalarına karşı dikkatli olmaya çalışalım. Panik atak,  depresyon, intihar eğilimleri bu dönemde daha sık görülebilir. Vaz geçişler, kayıplar yaşanabilir. Engeller karşısında alıp başını gitmek, başka yere taşınmak isteyenler bile mümkündür bu yeniayda. Uzak akrabalarla, yabancılarla iletişim daha belirginleşebilir. Yeniayda hedef odaklı, başarmak adına oldukça hırslı bir dönem yaşanacak görünmekte. Olaylara bulunduğunuz konumdan daha üste çıkarak bakmaya çalışın ki göremediklerinizi görün. Sonradan sıkıntı çekmeyesiniz. Ne zalim olup, birilerini kurban edin, ne de kurban olun…

Yay burcunda meydana gelecek olan yeniaya uranyen prensipte bakarsak;

Ortakla, eşle  sahip olunan değerler, güç dengesi, hisse payları, miras, borç gibi konularla ilgili değişimler, dönüşümler yaşamaktayız. Durumları yerine oturtabilmek adına kendi içimizde  planlar yapmaya çalışabiliriz.  Muhatap olduklarımıza geçmişte alma verme, beslenebilme dengesinde sorunlar söz konusu gibi görünmekte. Artık kendimize şans, kazanç yaratmak,  ilişkide adaleti, dengeyi sağlayabilmek   adına  hamle yapma düşüncesinde olabiliriz . Ya da bunu sağlayamamış olan/olanlar tarafından yapılan bir hamle ile karşı karşıya kalabiliriz.  Günlük hayat ya da iş yüzünden farklı çevrelerde bulunanlar, duygusal bağlarını bir şekilde koparanlar arasında henüz aydınlanmamış, yanıtı verilmemiş sorular, tamamlanamamış ya da gizli saklı durumlar söz konusu olabilir. Başarmak, kazanmak, düzen kurabilmek  adına yeni stratejiler geliştirirken, sorunların nedenlerini karartmanın, görmek istememenin, olayların yanlış çözümlenmesine sebep olacağını ve sonucunun istenmeyen noktalara, krizlere  varabileceğini unutmayalım.     (Güneş, Ay, KAD GAD, Juno, Metis, Ceresr , Venüs, Şans N. , Proserpina, Kalypso, Athene, Tisiphone r  , Pythia, Nemesis, Neptün)

Yay yeniayında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

29 Kasım günü Yay burcunda meydana gelecek olan yeniayın burçları, yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana konularda etkileyeceğine bakacak olursak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.             

İkizler ve yükselen İkizler :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Terazi ve yükselen Teraziler için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, hedefleri, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.    

Kova ve yükselen Kovalar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları. 

Balık ve yükselen Balıklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Ülkemiz ve Yay yeniayı

29 Kasım Yay yeniayı ülkemiz haritasının 6.evinde meydana gelmekte. Buna göre çalışan kesim, işçi ve memurlar, ordu, polis, sendikalar, sigorta, sağlık hizmetleri, salgın hastalıklar, evcil, küçükbaş hayvanlar konu başlıklarımızı oluşturmakta. Yeniay ilerletilmiş Mars ve Apollon’un üzerinde gerçekleşmekte. Aynı zamanda Ay düğümleri ve Neptün apexinde yer alırken, bir yandan da Vulkanus’u tetiklemekte. Belki bazıları için biraz teknik oldu ama önemsenmesi gerekli durumları işaret etmekte. Yani  öncelikli konumuzu yine ordumuz, polisimiz, topraklarımız, bütünlüğümüz ve güvenliğimiz. Gizli örgütlerin daha aktif olması muhtemel, kontrol dışı şartların yaşanabileceği bu dönemde hem topraklarımız içinde, hem de  sınır ötesinde görev yapan  ordumuzda, polisimizde ve halkımızda  kayıplarımızın, şehitlerimizin olmaması için tedbirleri daha da arttıralım. Stresli, kontrol dışı  olaylarla karşı karşıya kalabileceğimiz, aktif, organize suçlara karşı tedbirli olunmasını işaret eden bir zaman dilimi.  Bu noktada sınır ötesinde görevde olan ordumuz da dikkat çekmekte.  Diğer ülkelerle diplomasimizde zorlanmalar , kırılmalar yaşanabilir. Maalesef yangınların, patlamaların eksik olmadığı dönemlerden geçmekteyiz. Deniz kazaları, gaz sızıntıları, petrolden, kimyasal ürünlerden, sudan kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Ordu, emniyet, MİT gibi güvenliğimizi ilgilendiren kurumlarda, savaş teknolojileri üzerine çalışan şirketlerde, hazine, maliye bakanlığı, bankalar, finans sektöründe   üst düzey yönetimsel gelişmeler olasıdır. Otoritenin, yöneticilerin  birçok konuda idari değişikliklere gitmesi söz konusu olabilir. Zehirlenme, boğulma olayları yaşanabilir.  Yeniay aynı zamanda hastaneleri, ıslahevleri, hapishaneleri, bakım yurtları gibi yerlerle, uyuşturucu, grev, suikast, vatana ihanet, gizli örgütler, ilişkiler konularını da aktif tutmakta. Ulaşım, taşımacılık, metro, yer altı şebekeleri, iletişimle ilgili sıkıntılı durumlar olasıdır. Para piyasalarına hükümet müdahale edebilir.  Finansal anlamda daha zorlanacağımız bir süreç. Ülkemizin borçları, vergi, sigorta, faiz gibi konular ile yabancı ülkelerle finansal ilişkilerimiz gündemi oldukça dolduracak gözükmekte.

15 Kasım ve 8 Aralık arasını bu senenin son Ay yalpalaması dönemi olarak adlandırırsak, dünya genelinde kitlesel olayların, doğal afetlerin, savaş, gerilim, ayaklanma potansiyelinin, kazaların sayısının ve şiddetinin artacağını öngörebiliriz. Dolayısıyla bu durumun, böylesi bol ateş elementli yeniayda ülkemizde de yüksek tempolu, riskli durumların, ani gelişen olayların bolluğuna ve stabil kalabilmenin zorluğuna etki edeceğini öngörmek zor olmasa gerek. Konu ile ilgili bilgilenmek isteyenler, yukarıda verdiğim yeni tarihi baz almak kaydıyla, aşağıda linkini paylaştığım eski yazımdan faydalanabilirler.

https://www.facebook.com/notes/azade-%C3%B6ksoy/ay-yalpalamasi-ve-etkileri/10152612936711277

Yukarıda  29 Kasım günü Yay burcunda meydana gelecek olan yeniayın kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdir.

Azade Öksoy 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1766
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İstanbul'da doğdum. İTÜ'den mezun olduktan sonra bilgi işlem, eğitim ve finans sektörlerinde çalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster