Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '13

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
241
 

299 euro'dan itibaren Kandil Turları

299 euro'dan itibaren Kandil Turları
 

                   Yaptığımız iş Turizm. O da pamuk ipliğine bağlı. Ekonomi öksürür biz zatürre oluruz, siyaset kızışır, biz tutuşuruz. Sınırda mayın patlar ama bizim de uçağını, otelini ödediğimiz turumuz elimizde patlar. Bir aklı evvel çöp kamyonunda zehirlenmiş köpekleri presler, dünya hayvanseverleri ayaklanır, Türkiye'yi boykot ederler. Adam adliye önünde karısını 32 yerinden bıçaklar, dünya kadın dernekleri Türkiye'yi protesto ederler. Kuşadası'na gemiyle gelen Gay'ler sopayla kovalanır, 20 sene iğneyle kuyu kazdığın kurvaziyer turları sekteye uğrar. Deprem olur 5 sene memlekete turist uğramaz. Çernobil de, 1915 olayları, İspanya ekonomik krizi, 11 Eylül'de seni olumsuz etkiler. Kuzey Irak'ta, Suriye'de iç savaş çıkar, sanırsın savaş Bodrum'da Antalya'da otel odasında. Sarkozy'ye çemkiririz Fransız turist darılır, İtalyan'a çemkiririz İtalyan küser. Rus'a Nataşa deriz, Yunanı küçümser, Ermeni'ye işçi, Moldov'a bakıcı deriz küstürürüz. Sırt çantalıyı parasız diye restorana almayız. Zaten Kumarhaneleri yasaklayarak yüzbinlerce turisti kendi ellerimizle kovduk, onbinleri işsiz bıraktık. Şehirleri TOKi ile, akarsuları HES'lerle betona hapsettik. Yeşili yok ederek, doğayı, denizi kirleterek yerli turisti de kaçırttık mı yarın sen-ben-o yani biz turizmciler, körler sağırlar birbirimizi ağırlarız..

              YURTTA SULH CiHANDA SULH

            Demiş Atamız. Şimdi barış zamanı. Turizm sadece ve sadece barış topraklarında yetişen nadide bir çiçektir.

           Zaman içerisinde dünün düşmanlarının bugün dost, dünün cehennemlerinin günün turizm cenneti olduğunu çok gördük. Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyetinde zamanın toplama kampları bugünün en çok ziyaret edilen turistik bölgeleriyse, Normandiya Fransa'nın, Pearl Harbor Amerika'nın, Bekaa Lübnan'ın, ÇanakkaleTürkiye'nin en turistik bölgelerinden biriyse yarın Kandil'in de Kuzey Irak'ın en turistik bölgesi olmayacağını kim iddia edebilir?

           Acentamız operasyon departmanının yaptığı hesaplamalara göre; Kuzey Irak ve Kandil'e yapılacak 3 günlük bir tur 299 euro olarak satışa sunulabiliyor;  

1. Gün :       İstanbul - Erbil
Havalimanında buluşma. Saat: --:--'da THY...... sefer sayılı uçuş ile Erbil'e varış. Otelimize transfer. Daha sonra yapılacak olan panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında Kaleiçi, Tophane, Saray ve Takya mahalleleri, Tekstil müzesi, Shanidar Park ve Sanat Galerisi, Kayseriya çarşısı bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

2. Gün :        Erbil - Kandil
Sabah kahvaltısından sonra özel otobüslerimizle Kandil'e hareket. Kandil'e varışta 5 yıldızlı mağaramıza varış ve yerleşme. Daha sonra yapılacak olan Kandil turunda ............

3. Gün      : Kandil - Erbil - İstanbul

Kandil kırsalında alınacak olan Sabah kahvaltısının ardından İstanbul'a hareket ve turumuzun sonu. Bir sonra ki Kandil turumuzda görüşmek dileği ile.

Not 1: Gezimize katılacak olan misafirlerimizin yanlarında Güneş kremi, Sırt çantası ve Mekap ayakkabı bulundurmaları önemle rica edilir.

Yazarın Notu (herkese değil): Böyle bir tur-mur yoktur !!! (töbe yarabbim-fıkra anlatıp açıklamasını da yapmış gibi hissettim)

Not 2: Bu yazı, KÜRTAJ DAHiL 299 € başlıklı yazımın çok benzeri bir yazıdır.  (O yazıdan sonra adı dahi geçmemesine rağmen BARACUDA isimli turizm şirketimiz sorgulanmadan kapatılmıştı)

Umarım bu yazımı okuyan yetkili ! benim 15 senelik basın kartı sahibi bir turizm yazarı olduğumu, bu yazının da sadece ve sadece bir blog yazısı olduğunu hatırlar da 2. bir belge iptaline yol açmaz.

Umarım belgem iptal edildiğinde tef çalarak beni "organ mafyası" ile işbirlikçi kılan bazı aklı evveller bu kez çıkıp beni PKK işbirlikçisi ilan etmez.

Umarım "eski" arkadaşımız Serhat Uslan yine malum web sitesinde resmi çıksın diye "CEM POLATOĞLU çok ayıp etti" demeci vermez.

Serhat Uslan ne demişti?

CEM POLATOĞLU ÇOK AYIP ETTİ

Cem Polatoğlu, kürtaj turizmiyle ilgili ‘böyle bir reklam yapayım, bu reklamın sonucunda müşteri gelsin, işin ticaretini yapayım’ gibi bir düşünceyle yola çıktı. Kendisi bu spekülasyonu bir fırsata çevirmeye çalıştı. Çok ayıp etti. Sektörü töhmet altında bırakarak, ikinci bir suç işlemiş oldu. Bu tamamiyle etik kurallara uymayan bir davranıştır. Belgesinin iptal edilmesi belki Cem Polatoğlu’nu bozmaz ama sektörün korunması adına yapılan iyi bir davranıştır. (Serhat Uslan)

Saygılarımla

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 294
Toplam yorum
: 172
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 4139
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Kayseri doğumlu, 1977'den beri Sektörde (Otel, Çarşı, Yurtdışı Acente, Profesyonel Turist Rehberi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster