Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir

http://blog.milliyet.com.tr/profilimaspx

01 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1096
 

2B Arazilerinin rayiç bedelleri neden fazla geliyor?

2B Arazilerinin rayiç bedelleri neden fazla geliyor?
 

Beykoz'dan bir görüntü,


2B Arazilerinin satış bedelleri, hazine arazilerini işgal edenlere fazla geliyor. Bunun için eylemler yapıyorlar. Antalya'da, Alanya'da yolları kapatıyorlar, İstanbul'da Beykoz'da mitingler düzenliyorlar.

400Tl. Ve üstündeki rayiç bedellerini fazla buluyorlar, hükümeti oy vermemekle tehdit ediyorlar. Yıllarca hazine arazilerini işgal ettiklerini unutuyorlar. En verimli 2B arazilerini ekip biçtiklerini buralardan rant sağladıklarını unutuyorlar.

İstanbul'da Boğaza nazır, arazilere gecekondu yapıp, fabrikalarda çalıştıklarını, yazın köylerine gidip çayını, fındığını toplayıp çift taraflı kazanç elde ettiklerini unutmuş görünüyorlar.

Lakin  akıllarına hiç getirmedikleri, işgal ettikleri hazine arazilerinde, 73 milyon vatandaşın hakkı olduğudur. Şikayet etmeye hakları yoktur. Hiç düşündüler mi, işgal ettikleri arazilere gecekonduları yaparken, kiraz ağaçlarını, kestanelikleri, sobada yaktıkları meşelikleri, burada yaşayan canlı mahlukatı yok ettiklerinin farkındamıydılar.

Bugün çarpık yapılaşmanın, milletin sırtına yüklediği maliyeti hesap ettiler mi? Yok edilen yeşil alanlar ise bir ülkenin geleceğinin çalınmasıyla  eş anlamlı olduğunu hiç akıllarına getirdiler mi?

Rayiç bedellerinin fazlalığından bahsederken, birazda bunları düşünmeleri doğru olur kanatindeyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazınız bazı bölgeler deki 2B için geçerli olabilir ama o itiraz içinde olanların hukuki sürecine ve geçmişe de bakmak gerekir.Tarım arazi olup ama rant değeri yüksek arazilerde fiyatlandırmaların daha objektif yapılması gerekir.Bana kalırsa o dökülenlerin hepsi de haksız değil.Birde Ülkenin bir kısmı elektrik ve diğer resmi konularında iltimaslı iken diğer bir kısmının da boğazına sarılmamak lazım.

mehmet binlik 
 01.04.2013 23:34
Cevap :
Ateş düştüğü yeri yakıyor, ülkemizde nice maduriyetler gözlerimizin önünde yaşanmaya devam ediyor. Kurunun yanında yaşın yanması gibi..İşte hukuk, adalet, yargının bağımsızlığı her fert için ne kadar önemli olduğuda bu olayda da görülüyor..Saygıyla.  02.04.2013 12:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 629
Kayıt tarihi
: 13.05.08
 
 

Hızla kirlenen dünyamızda, üstümüze düşen görevi yerine getirmek için çalışmak, gelecek kuşaklara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster