Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '21

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
37
 

2.İzdivaç Teşebbüsü

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi müdür yardımcılığı sınavını kazandım. Atamam Gebze'ye yapıldı. Evimi taşıdığım ilk gün eşim rahatsızlandı. Bir sene sonra da vefat etti. İlkokula giden iki kızım vardı. Üç sene beraber yaşadık. Artık bir eşe ihtiyacım vardı. İşten yorgun gelmiştim. Evde mutfak masasına oturdum. Yemek yapacaktım. Bir gün bir kase çorba önüme konacak mı diye düşünmeye başladım.

Dairede iki erkek müdür muavini idik. Yaş haddinden emekli olacak bir bayan müdür muavini bizim daireye atandı. Üçmüdür muavini odada sohbet ederken benim evlenme durumum konuşuldu. Bayan müdür muavini;'benim çok iyi bir insan bekar müdür muavini arkadaşım var' dedi. Olur dedim. Memleketine gitti, arkadaşıyla görüştü, arkadaşı da olumlu bakmış, resimlerini getirdi. Baktım, tamam dedim.

Bayan müdür muavini tekrar memleketine gitmişti. Döndüğünde şöyle demiş bekar bayan müdür muavini;' çocuklara babaannesi baksın, biz de maddi yardımda bulunuruz.' Kabul etmedim. Babaanne köyde ve yaşlı, olacak bir şey değildi.

Nasip değilmiş. Daha sonra çok kısa evlilik yapmış, kırk yaşlarında bir bayanla evlendim. Şimdiki eşim. Kızlar okudular, üniversiteyi bitirdiler, büyüğü evlendi, küçüğü çalışıyor. Büyüğü de çalışıyordu. Evlilik nedeniyle işinden ayrıldı. Mühendis eşiyle Berlin'de yaşıyor.

Kızlarımı yanımdan ayırmazdım. Evlenmesem de olurdu.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 494
Toplam yorum
: 346
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 209
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster