Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
11460
 

3-4 yıllık ilişkisi olmuş kızlar dul mu sayılır?

3-4 yıllık ilişkisi olmuş kızlar dul mu sayılır?
 

Hangi aile yeni gelinleri olarak daha önceden 3–4 yıllık sevgilisi olmuş bir kızı ister?
Tabii efendim, böyle bir durum kabul edilebilir mi?
Çünkü bizim oğlumuz evleneceği kızı bir aylık bir ilişkisi bile olmadan bekledi.
Oğlumuz o kadar namusludur ki, ilişkileri en fazla bir gece sürdü.
Gerçekten kınıyorum efendim sizi, ben nasıl böyle bir gelini alırım oğulcuğuma? Üstelik o kızın ise 3–4 yıl süren ilişkisi olmuş, ben nereden bileyim onun… 3-4 sene efendim kimbilir nele neler olmuştur! Oysa benim evladım, ahhh bahtsızım, bir gün bile değil ne olabilir ki, değil mi?

Neyse efendim, demem o ki, benim oğulum biraz iyi niyetlidir.
Bu kız onun aklını çelmiş. Şeytan bunlar efendim. Paranın kokusunu alırlar. Öyle ki; oğlan ne duymak isterse onu söylüyor muhakkak. Bizim oğlan da, dedim ya, biraz saftirik, anlamıyor tabii ki… Ahhh ahh! Ne yapmalı efendim, ne yapmalı da açmalı oğluşumun gözlerini? Yoksa gözüm açık gider efendim!

Ben oğluma nasıl kıyarım? Nasıl evveliyatdan uzun süreli erkek arkadaşı olmuş kızı alabilirim? Oysa oğlum dedim ya, tek gün sürmedi onun... Biraz da safçadır benim oğlum. Pek de iyi niyetlidir. Siz bilmezsiniz…

Not: Günümüz toplumunun en önemli gelin alma kriteri, daha önceden uzun süreli ilişki yaşanıp yaşanmadığıdır! Çünkü bu kriter potansiyel gelin adayının sahip olması gereken "evden elini bile çıkarmadı" deyiminin hakkını vermemekte, üstelik potansiyel bekaret kontrollerine yol açmaktadır. İstikrarlı bir ilişki yaşayan kızımız suçludur, Çünkü bilmemektedir ki, oğulların yaşadığı günübirlik beraberlikler daha akıl karıdır!

Teşekkürler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Oğlumuz o kadar masumdu ki ilişkileri en fazla bir gece sürdü" :)) işte usata bir yazarın elinden ustaca bir yazı, birçok insanın yaşadığı bir gerçek. Hayatta masum oğluşu olan kıt aileler olduğu sürece malesef bu düzen devam edecek. Siz masum oğluşunuza eli evden çıkmamış kızlar arayadurun oğluşunuzda o masum gecelerine devam etsin. 3-4 yıllık o temiz aşlarda suçlu olsun ...

Semih Mustafa kuru 
 27.01.2013 23:02
 

Toplum içinde kimseyi rahatsız etmedikten sonra hiçbir bieyin bir başka bireye karışma yada onun hayat tarzını irdelemeye hakkı yoktur. Yazınız çok güzel ve yerinde. Yazdıklarınızı binlerce gencimiz yaşıyor yada ailesi yaşatıyor. Sanki herkes sütten çıkmış ak kaşık.

Güngör Şekeroğlu 
 13.11.2007 1:30
 

Oglumun elinin kiridir!!!! Siz kendinize sahip cikin da, ben de ogluma temiz, el degmemis bir kiz alayim":)))) Kadin olarak "Teyze senin oglan ellerini iyice bir yikasin da, ben de dezenfekte edeyim" deme hakkimiz yoktur. Biliyor musunuz ki erkeklerden cok, kadinlar yani oglan analari buna dikkat eder. Hemcinslerimiz daha iki yuzlu olur. Yoksa kayinbaba sorgulamaz bunu cok fazla. Sevgiler

Tuba 
 13.01.2007 15:48
 

Ben bu düşünceye katılmıyorum. Uzun süreli ilişki, iz yapmış demektir. Beğenmiş, onaylanmış, katlanmış demektir. Özgür seçimdir. ( Zorla evlenenler vs. istisna ) Kısa süreli ilişki, iz bırakmaz. Bıraksa zaten kısa sürmez. Düzenli, uzun süren ilişkiyi bulamayanların yaşadığı bir çıkmazdır kısa süreli ilişki. Doğru kişiyi buluna kadar. Doğru ilişki ise zaten öelene kadar sürer.

lkşlkşlşlşlk 
 09.01.2007 22:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 153
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 2377
Kayıt tarihi
: 28.06.06
 
 

İçimde devamlı yanıp tutuşan bir yazma aşığı taşıyorum. O yazar olduğunu bilmiyor henüz. Hangi di..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster