Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
230
 

3'er 3'er doğuralım, ordular kuralım

3'er 3'er doğuralım, ordular kuralım
 

Başbakan demiş ki, 3 çocuk yapın.. Bu lafı 3-4 sene önce de demişti; doğum kontrolünü savunmak vatan hainliğidir diye. Başbakan da gram ilerleme olmamış.

Bu lafın altında yatan nedir biliyor musun? Büyük bir tehdittir. Gerçi ateş cürümü kadar yakar, bir şey olacağı yok da, ama bu lafın iddiası büyüktür.

Yani insanlar safdil özgürlükçüler sanmasınlar ki, bunlar, çağdaş devletin gereği olarak başörtüsü özgürlüğünü getiriyorlar filan. Bu lafın derinlerinde yattığı gibi, büyük tehlike taşıyorlar iç dünyalarında. O da nedir? İslamcı türkçülüktür. Yani nedir? Önce islamcılığın, eğer gerekliyse de, türklüğün avrupaya hakim olmasıdır.

Bu düşüncenin aynısını Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş da ileri sürüyordu. Başkalarını bilmiyorum, çünkü araştırmacı değilim. Ana fikir, 100 milyonluk bir Türkiye'nin yanında, gittikçe yaşlanan ve nüfusu görece azalan bir Avrupa karşılaştırmasıdır. Avrupa'yı ele geçirme planıdır yani. Nasıl bir toplum, badem bıyıklı erkeklerin ve başörtülü kadınların prototip olduğu bir toplum. Gizli hedef budur, inanın!.

Daha geçtiğimiz günlerde demedi mi, "Batı'dan biz ahlaksızlığı aldık" diye? Dedi. Bu fikiri bizim ülkemizde kimler dile getirir? Aklı bir şeye yetmeyen kahvede oturup göbeğini kaşırken konuşan adamdan bozmalar dilegetirir genelde.

Yani neden çoğalmak ister bir ülkenin başbakanı, amaç nedir? Amaç, yayılmadır, ırkçılık, dinsel faşizmdir, bunların hepsi keskin tehdittir.

Ey okur, bu kişiye 2/1 oranında oy verdin. Hala vermeyi düşünüyor musun? Bu zihniyette birinin bir ülkeyi yönetebileceğine cidden inanıyor musun? Kısa vadeli ve uzun vadeli ülke sorunları konusunda, sağduyulu, sağgörülü, bilimsel bilgiyle donanımlı, nesnel ve sağlıklı kararlar verebileceğine inanıyor musun?

Türkiye, büyük tehlike tehdidi altındadır. Aklı başında, çağdaş ve uygar insanların mutlaka harekete geçmeleri gerekir. Bu olmalı, çünkü, olaylar öyle bir noktaya getirilebilir ki, Türkiye'de hiç istenmeyecek şeyler olabilir, o nedenle, sivil toplum gücü olarak bu iktidarın durdurulması gerekir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yine size katilamayacagim malesef :) Erdogan'a da katilamayacagim diger yandan...vatan icin, nufus artisi ya da genc nufus icin falan degil ama insanin hayatinda uc cocuk cok guzel olurdu :) Demek beni dava edeceksiniz (!) :) Hersey cocugun hayatinizdaki onemine bagli. Annenizle hala konusmamissiniz belli oluyor :) Sevgilerimle.

Benchwarmer 
 19.03.2008 1:37
Cevap :
Annemle konuşmaz olur muyum, bir keresinde dedi ki, oğlum senin başından aşağıya bir kova soğuk su dökeceğim.. Ben tabi başladım gülmeye.. Haklısınız, hayat, önce aileyle, sonra eş ve sevdiğinle, sonra da çocukla anlamlı oluyor, bunlar yoksa, yaşam motivasyonu kalmıyor insanın.  19.03.2008 12:26
 

Belki civi ama insanlar sadece ust kismini gorup belki de ondanlardan biri, yani bir vida saniyorlar ?? FDR'i hatirlatiyor bana, Amerikanin depresyon suresi baskanini. O secilirken, etrafindakiler el birligiyle ayaklarindaki sorunu gizlemeye calismislar. Binbir yontemle, yukaridaki karikature benzer FDR'in bedenini bir paravanin arkasina saklama yontemleri de dahil denenmis. Engelli bir baskan oldugunu, secilene kadar saklamayi basarmislar :)

Benchwarmer 
 19.03.2008 1:19
Cevap :
Siz bahsedince bakasım geldi, Roosevelt 12 sene başkanlık yapmış. Hep tekerlekli sandalyede yapmış işini, ve en sevilen 4 başkandan biriymiş. Ama sahiden engelli olduğunu saklamışlar mı, yoksa engeli göz önünde olmasın diye mi düşünmüşler. Çünkü, bir şekilde, yürüme özelliği olmayan birinin bu durumu bilinir gibi geliyor bana. Evet Roosevelt 2.DS sonlarında ölüyor ve yerine Türkiye'nin de başına bela olan bir adam geliyor Truman ve kısa süre sonra Japonya'ya iki kere atam bombası atıyor. Acaba Roosevelt olsaydı atar mıydı? Belki atmazdı. Çünkü engelli bir insan daha vicdanlı olabilir gibime geliyor. İki bomba sonucu 100 insan ölüyor, ama herhalde, canlı kalanlara radyoaktif etkisiyle, bir kaç yüzbin insanın daha hayatını yoketmiştir. Evet..  19.03.2008 12:43
 

Sizi resim seciminizden dolayi kutlamak isterim. Oyle bir resimki tek kelime yazi olmasa herseyi anlatacak sanki. Allah rizkini verir dediginde, 2 den fazla cocugu olanlar basbakanligin onunde toplansa ve dese ki" ey tayyip, senin Allah ile bizimki farkli mi neden bize rizk vermiyo acliktan nefesimiz kokuyor" ama demezler, toz kondurmazlar hala. Secim yapilsin oy orani % 56 cikmazsa ben ismimi degistiricem tayyip diye. Bu cocuk sevgisi nerden geldi diye dusunmeyen insana da bu vida gorunumlu tornavidayi anlatmanin imkani yok gibi. Guzel yazinizdan dolayi kutlarim sizi. saygilar.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 10.03.2008 13:49
Cevap :
Madem beğendiniz adını analım, Ricardo Bermudes isimli Kübalı bir karikatüristin çalışması bu. Karikatürde dikkat ederseniz, meydandakiler vida iken, platformdaki bir çivi. Karikatürde bir 'sürü' ironisi var. Ayrıca, farklı olana, sürüden olana göre bir öncelik verildiğini gösteriyor. Bir vida lider olsa, herkes vida zaten, bir anlamı yok. Çivinin daha hızlı ve kolay zemine girmesini düşündü mü çizer bilmiyorum ama, bu da, çivinin lider olmasının dayanağını, yani kişinin yapamadığını yapanı lider yaptığını gösterir. Bizim çalışmaya gelince, doğrusu, adınızı değiştirmeyeceksiniz bence, çünkü oyu hem zaten artık yükselemeyecek noktaya geldi, artık hem de, başörtüsü ve bazı konular nedeniyle düşme eğilimine girecek. Çocuk tezi ise, son derece akla mantığa sığmayacak derecede çağdışı. Amacı demagoji, oy aldığı kesimin fiili durumunun onuyor, hoşa gitmek istiyor, ama burası köpeksiz köy değildir herhalde. Bu ne çağdışılık ilkellik ya.  10.03.2008 17:42
 

Eee allah yardımcı olur doğuralım gari ,şimdi doğursak bebeler seçime kadar 3-4 yaşında olacaklar bidaha seçilirseler bi 5 sene daha beyinlerinin yıkanması için iedal nasıl da düşünürlermiş saygılar...

KALYONCU 
 09.03.2008 12:21
Cevap :
Pes ki ne pespaye. Ama biraz da insanların kendilerine kızması lazım.. bu düzeydeki bir insanı biz nasıl liderimiz yaptık diye.. Hiç doğru yaptığı yok mudur bu kişinin, elbette vardır, ama bu lafın altında yatan, yazımda belirttiğim nokta, herşeyin üstünü kat kat kapatır.  09.03.2008 13:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 466
Toplam yorum
: 945
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 987
Kayıt tarihi
: 21.10.07
 
 

Ankara'da yaşıyorum. Çeşitli güncel konularda, zaman zaman "Neden olaya böyle bakılmıyor?" diye düş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster