Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Nisan '18

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
136
 

3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız

3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız
 

Öncelikle kitabı Türkçe okuma fırsatı sunan Yakamoz yayınevine ve  türkçe çevirisini yapan Selim Yeniçeriye teşekkür ederiz.

Kevin Hogan ın tecrübe ve düşünceleriyle kaleme aldığı kitap diksiyon ve insan iiişkileri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyacak düşünceleri bizimle paylaşmaktadır.

Gerçekten de bu kitapda sözsüz iletişimin etkileyici örneklerini görüyoruz gerek iş yaşamında gerekse gündelik hayatımızda uygulayabileceğimiz oldukça faydalı örnekler.

Hayatımızda bulunan insanların sözsüz iletişim yoluyla yani beden diliyle gerek bilinç dışı gerekse bilinçli olarak gönderdiği mesajları anlayabilmek ve doğru yorumlayabilmek için olddukca etkileyici bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

İnsanların sözsüz olarak gönderdiği mesajları anlayabilmenin değeri paha biçilemezdir ikili ilişkilerde karşımızdaki insanın duygularını anlayabilmek ve ona göre hareket edebilmek oldukça avantajlı bir duruma gelmenin ve sağlam ilişkiler kurmanın anahtarı konumundadır.

Kevin Hogan'ın son bölümde belittiği gibi bu değerli bilgileri insanları manüpüle etmek için değil, manüpüle edilmemek için kullanmalıyız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 56
Kayıt tarihi
: 15.10.17
 
 

Kocaeli Gebze'de doğup büyüdüm kalabalıklar içinde yürümenin o tuhaf çekiciliğini seven birisiyimdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster