Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

30 Ağustos '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
628
 

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı!

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı!
 

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı!


30 Ağustos Zaferi’nin 87. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Beylikdüzü Belediyesi önünde resmi bir tören yapıldı. Protokol mensuplarının yerini alması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene; Beylikdüzü Kaymakamı Yusuf Odabaş, Beylikdüzü Garnizon Komutanı Alb. Okan Eyipoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Odabaşı: Milli ve manevi duygularımızı üst seviyede yaşıyoruz

Bayramların, birlik ve beraberlik duygularını perçinleştirdiğini söyleyen Kaymakam Odabaşı,

“Ramazan ayı içinde kutladığımız zafer bayramımız milli ve manevi duygularımızı daha da üst seviyeye taşımıştır. Türk milleti, yapısı ve konumu itibariyle çok güzel ve önemli bir ülkeye sahiptir. Ülke birliği ve bütünlüğünü sağlamak ise her vatandaşın görevidir” şeklinde konuştu.

Eyipoğlu: Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız

Garnizon Komutanı Alb. Okan Eyipoğlu, kazanılan savaşın; bir taraftan yoksullukla mücadele eden Türk milletinin büyük bir başarısı olduğunu söyledi. Silahlı kuvvetler mensuplarının milletin içinden çıkmış vatan evlatları olduğunu belirten Eyipoğlu; “Zafer topyekun bir mücadele sonucunda kazanılır. Ve savaşı kazanmak yetmez, birlik ve beraberliğin korunması gerekir.” dedi.

Uzun: Kutsal emanetin bekçileriyiz

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 87. yıldönümünde; birlik ve beraberlik mesajı verdi. “Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bayramıdır” diyen Uzun, “Atalarımızın bize bıraktığı kutsal emanetimiz olan ülkemize karşı; Türk gencinin damarlarındaki asil kandan aldığı güçle; halkının özgürlüğüne kastedeceklere gereken cevabı vereceğine inancım sonsuz. Bu düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin ve halkımızın Zafer Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Beylikdüzü Kaymakamlık Binası’na geçildi. Kaymakam Yusuf Odabaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında makamında tebrikleri kabul etti.

Kutlu olsun efendim..

Bilgi ve fotoğraf: Beylikdüzü Belediyesi Başkanlığı.

<ımg id="dlBloglar_ctl00_Image1" src="/Images/Blog/131/20/200299.jpg" align="left">

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Bugün: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=200299

<ımg id="dlBloglar_ctl01_Image1" src="/Images/Blog/131/20/200197.jpg" align="left">30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=200197


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

son zaamanlarda milli bayramları "yasak savar"gibi kutluyoruz. Nerde o eski görkemli kutlamalar.Evlere bayrak asmayı bile düşünmeyenler var. İyi tatiller. Ünal Şöhret Dirlik

Ünal Şöhret Dirlik 
 04.09.2009 17:53
Cevap :
''yasak savar'' bir şeyleri görmezden gelmek.. Yani gerçek acı.. Şimdilerde, vatan, bayrak ve millet şuuru internet oyunlarının çok gerisinde kaldı efendim.. Üzülerek yazdığımdan emin olabilirsiniz.. Değerli yorumunuz için teşekkür ederrtim efendim.. Saygılarımla..  08.09.2009 9:48
 

Türk tarihinde ağustos ayı zaferler ayı olarak şanlandırılmış , bu büyük millet birçok zaferi bu ayda elde etmiştir. 1071 Malazgirt'den sonra en önemli zafer olan "sakarya Meydan Muharebesi" bir milletin yoktan varoluşunun, destanının yazıldığı bir mücadeledir.Bu kutlu zafer tüm ulusa kutlu ve mutlu olsun.

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 01.09.2009 11:59
Cevap :
Sayın Özeker, Ahh keşke diyorum! Şanlı Tarihimize yakışır şekilde ilerlemeler kaydedebilsek de bir başka şekilde ''AH'' almasak! Ne mutlu Türk'üm diyene! Ve ne mutlu ki bu gururu duyabilene! Efendim. İstanbul dışında olmam nedeniyle cevaplarım gecikebiliyor bunun için sizden ve tüm dostlardan özür diliyorum.. Kıbrıs'tan sağlık ve sevgiyle diyorum! Saygılarımla..  04.09.2009 9:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4970
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster