Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
470
 

301 mi kalkmalı, dokunulmazlıklar mı?

Bir zamanlar moda olan "AĞZI OLAN KONUŞUYOR"a, ben de "KALEMİ OLAN DA YAZIYOR"u dahil ederek, günümüzde tartışılan ve yazımın başlığını oluşturan bu konuları ele almak istiyorum.Adabıyla, konuşmak ve yazmak tabii ki, insanların düşüncelerini ortaya koyabilmeleri açısından önemli ve güzel bir gelişim.

Bu nedenle, Gazetemiz Milliyet'e teşekkürlerimi yinelemek istiyorum.

Ancak, öncelikle, saygılı, terbiyeli, güler yüzlü ve konuşmasını bu özellikleriyle bütünleştirebilen, Ülkemizin siyasi alandaki önemli isimlerinden birisi olan ve sessizce aramızdan ayrılan Sevgili İSMAİL CEM'e Allahtan rahmet, ailesine ve de Ulusumuza baş sağlığı dileklerimi iletmek istiyorum.

Evet, gelelim yine Ülke meselelerine.

Bu günlerde 301 ile, GÜNDEMDEN KALKMAMASI İÇİN BİRİLERİ GİBİ, BENİM DE TÜM ENERJİMİ VERDİĞİM VE DE KALKANA KADAR VERECEK OLDUĞUM MİLLETVEKİLLERİNİN DOKUNULMAZLIKLARI konusundaki düşünceler, gündemimizi oluşturacak.

Türkiye'mizde gündem o denli hızla değişiyor ki, bu hızlı değişim, muhtemelen DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASINI DEĞİL DE, DOKUNULMAZLIKLARIN GÜNDEMDEN KALKMASINI ARZULAYAN siyasilerimizin de işine geliyordur.

Çünkü baksanıza, şu son 5-10 günlük süre içerisinde, DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI için, Kızılcahamam kampından "Seçilmişler, atanmışların oyuncağı olamaz" diyen Sayın Başbakanımız ve yine dokunulmazlıkların kaldırılması konusunu CHP'nin üzerine atan AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dengi Mir FIRAT beyden bu konuda ses çıkmıyor. Belki de, yaptıkları bu açıklamalardan sonra, konuyu kapattıklarını düşünüyor olabilir.

Ama öyle değil Sayın Başbakanım ve Sayın FIRAT.

Ülkemizin bağımsızlığını bile ciddi bir şekilde etkileyebilecek derecede önemli olan bu DOKUNULMAZLIK MESELESİ, bence Ülkemizin, gündemden düşürülmemesi ve çözülmesi icap eden en önemli meselesidir.

Bu nedenle de, MİLLETVEKİLLERİMİZİN DOKUNULMAZLIKLARI, AMA BUGÜN AMA YARIN MUTLAK SURETTE KALDIRILMALIDIR.

SAYIN BAŞBAKANIM, DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASI YÖNÜNDE ÇIKARILACAK OLAN BU YASA, SAYILARI 117 OLAN VE İÇİNDE SİZİN DE YER ALDIĞINIZ, SAYIN GÜL'ÜN DE BULUNDUĞU BU DOKUNULMAZLIK ZIRHININ ARDINDAKİ MİLLETVEKİLLERİNİN SİYASİ HAYATLARINI BİTİRECEK OLSA DAHİ, BU ZIRHI CHP'NİN DE DESTEĞİYLE DELMELİSİNİZ VE GEREKİRSE SİYASİ HAYATINIZI DA NOKTALAMALISINIZ.

BU DAVRANIŞ, YARGILAMA SONUCUNDA, CEZA GÖRSENİZ DE GÖRMESENİZDE SİZİ VE DİĞERLERİNİ HALKIN GÖZÜNDE, ŞU ANDAKİ DURUMUNUZDAN DAHA DA BÜYÜTECEKTİR.

HERŞEYİN BİR SONU VARDIR SAYIN BAŞBAKANIM.

ŞU AN DA MECLİSDEKİ ÇOĞUNLUĞUNUZLA VE DE CHP'NİN VERECEĞİ KATKIYLA, ELİNİZDE BULUNAN BU FIRSATI, ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNEREK YERİNE GETİRİNİZ.

BU ÜLKEMİZ VE İNSANLARI İÇİN KAÇIRILMAYACAK BİR FIRSATTIR.

SİZ HİÇ ENDİŞE ETMEYİNİZ SAYIN BAŞBAKANIM, BEN OLMAZSAM BU ÜLKEYİ KİM NASIL İDARE EDER DİYE? ÜLKEMİZDE ÖYLE İNSANLAR VARDIR Kİ, HALKIMIZ ONU BULUR VE ÇIKARIR. TIPKI SİZİ BULDUĞU GİBİ.

ANCAK ÖNEMLİ OLAN, BU DOKUNULMAZLIK ZIRHI KALDIRILDIĞINDA, TÜM SİYASETLE UĞRAŞANLAR VE UĞRAŞACAK OLANLAR, YAPACAKLARI ÇALIŞMALARDA, YARGI ÖNÜNE ÇIKABİLECEKLERİNİ BİLECEKLERİ İÇİN, İDDİALARDAN UZAK KALMAYA ÖZEN GÖSTERECEK VE DE TEMİZ SİYASET YAPACAKLARDIR.YANİ SİZ, BİR NOKTADA TEMİZ SİYASETİN ÖNÜNÜ AÇMIŞ OLACAKSINIZ.

GÖRÜLECEKTİR Kİ O GÜN, BUGÜNDEN ÇOK DAHA İYİ VE GÜZEL OLACAKTIR.

ÜLKEMİZ İNSANININ DA ARZULADIĞI BUDUR.

İNANIZ Kİ ÜLKEMİZ İNSANI, YAPTIĞINIZ BU İŞDEN DOLAYI DA, SİZLERDEN MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARINI ESİRGEMEYECEKTİR.

EĞER Kİ YARGI KARŞISINA ÇIKMAK, CEZA ALMAK SİZİ VE DİĞERLERİNİ ÜRKÜTÜYORSA, BUNUN DA BİR ÇIKIŞI VARDIR. YASAYI ÇIKARTIN VE 22.01.2007 TARİHLİ "BAŞBAKANIMIZ SÖZÜNDE DURMALI" yazımda da değindiğim üzere, bu yasanın yayımını müteakip yürürlüğe gireceğini belirtin. Ülkemiz insanı, inanın Size bunun için bile teşekkür edebilecektir.

BUNU YAPARKEN, SİZİN AKP'NİN BAŞINA GELİŞİNİZE, BAŞBAKAN OLUŞUNUZA KATKI VEREN, O MİLLETVEKİLLERİNE KARŞI BİR DİYET BORCUNUZUN, BİR VEFA BORCUNUZUN OLDUĞUNU DA DÜŞÜNMEYİN.

ÇÜNKÜ SİZİ VE O MİLLETVEKİLLERİNİ 70 MİLYONLUK BU ÜLKE İNSANI ŞU ANDA BULUNDUĞUNUZ GÖREVE GETİRMİŞTİR.

SİZİN BİRİLERİNE BİR DİYET BORCUNUZ VAR İSE, BU 116 TANE MİLLETVEKİLİ DEĞİL, DOKUNULMAZLIĞI KALDIRACAĞIZ DİYEREK SÖZ VERDİĞİNİZ 70 MİLYONU AŞAN TÜRK İNSANIDIR.

ONUN İÇİN HALKA VERDİĞİNİZ SÖZÜ TUTUNUZ VE DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASI HUSUSUNDAKİ TEKLİFİ TBMM'NİN GÜNDEMİNE GETİRİNİZ....

Devam edecek...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 849
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster