Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1112
 

31 - 06 Kasım 2016 Haftalık burç astroloji: 06 Kasım Ay ve Mars kavuşumuna Dikkat !

31 - 06 Kasım 2016 Haftalık burç astroloji: 06 Kasım Ay ve Mars kavuşumuna Dikkat !
 

haftalık astroloji


06 Kasım Pazar günü -9 katsayısı ile Kasım ayının en yoğun günüdür. 06 Kasım'da Ay ve Mars Oğlak burcunda -3 katsayısında olacağından bu kavuşum Kasım ayına damgasını vurabilir. Ay ve Mars 06 Kasım günü 2016 yılının da en düşük katsayısına ulaşacaklar. Bu gün Amerikan Başkanlık seçimleri için de son derece önemli olabilir. Çünkü Ay ve Mars'ın kavuştuğu burç Oğlak ve Oğlak burcu ülkelerin Başkanlarını, patronlarını ve emir veren kişilerini sembolize eder. Kısaca diyebiliriz ki ülkelerin emir veren Başkan konumundaki kişileri Ay (aşırı vatansever kişiler, aşırı duygusal kişiler) ve Mars'dan (savaşçı, kavgacı, saldırgan kişiler) olumsuz etkiler alabilir. Ay ve Mars ikilisinden Oğlak burcunun yanı sıra Boğa, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Kova ve Balık burçlarını sembolize eden şeyler de olumsuz etkiler alabilir. (Kasım 2016 burç)

 

06 Kasım'da Hillary Clinton ile ilgili önemli bilgiler sızabilir !

06 Kasım Amerikan seçimlerine çok yakın olduğundan Ay ve Mars, Natal Güneşi Aslan Marsı Başak Obama ile Natal Güneşi Akrep Marsı Aslan olan Hillary Clintona son derece olumsuz etki verebilir. Ay Yengeç burcunun yöneticisi olup Natal Güneşi ve/veya Marsı Yengeç burcundan kişileri sembolize eder. Yengeç burcu deyince aklıma ilk olarak benim idolüm olan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange gelmektedir. Belki de 06 Kasım günü Julian Assange Hillary Clinton ile ilgili çok önemli şeyleri dünyaya açıklayabilir; açıklamakla iyi de eder diye düşünüyorum.  Ama bu arada Julian Assange da Amerikan hükümetinden olumsuz etki alıp kendi kendine de zarar verebilir. Bence Julian Assange da Ay ve Marsa dikkat etmeli! (haftalık burç)

Fetullah Gülen'in de 06 Kasım'da Ay.ı sembolize eden vatani konulardan, Amerika'dan, gayrimenkulleriyle ilgili konulardan, güvenlikle ilgili konulardan olumsuz etki alması olasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 06 Kasım günü Ay.ı sembolize eden konularda (Amerika, Irak, vs) ikileme düşebilir. Amerika, Rusya gibi ülkeler Ay.ı sembolize eden (Julian Assange, Irak, vatani konular, ülke güvenliği) konularda içsel çatışma yaşayabilirler. Kuzey Kore ve Lideri Kim Jong da 06 Kasım günü Amerikadan vatani konular bazında olumsuz etki alabilir. (haftalık astroloji)

Aynı şekilde Mars da Koç burcunun yöneticisidir. Koç burcu deyince aklıma ilk Işid ve İran gelmektedir. Işid ve/veya İran da Obamaya olumsuz bir etki verebilir. Bir diğer olasılık ise Obama vatani konularla ilgili savaşlardan, kavgalardan olumsuz etki alabilir. (Kasım astroloji)

06 Kasım günü Natal Güneşi Başak Marsı Akrep olan Suriye Başkanı Esad da Ay ve Marsdan olumsuz etki alabilir. 06 Kasım günü Suriye Başkanı Esad'ın vatani konuları ilgilendiren savaş ve kavgalardan canı yanabilir, kendini koruyup kollaması gerekebilir. Aynı şekilde Irak Başkanı El-Abadinin de hayati gezegenleri Ay ve Marsdan olumsuz etki alacaktır. Çünkü El-Abadi'nin Natal Güneşi Boğa Natal Marsı Akrep burcundadır. Irak Başkanı El-Abadi'nin de hayati tehlikesi olabilir. Ayrıca El-Abadi kendi ülkesi Irak'dan da olumsuz etkiler alabilir. Çünkü Irak'ın Natal Güneşi Yengeç Natal Marsı Koç burcundadır. (2016 Kasım burç)

Ülkemize bakacak olursak ülkemiz Türkiye'nin Natal Güneşi Akrep Natal Marsı Terazi burcu olduğundan ülkenin sadece tanınmış, nüfuzlu kişileri Ay ve Marsdan olumsuz etkiler alabilir. Ülkemiz Türkiye'de tanınmış, nüfuzlu kişilere Mars yüzünden saldırılar olabilir. Kişisel olarak Natal Güneş ve/veya Marsı Boğa, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Oğlak, Kova, Balık burcundan kişiler Ay ve Marsı sembolize eden ev, aile ve gayrimenkulle ilgili kavga ve tartışmalardan olumsuz etki alabilir. Ay ve Mars hangi evinizdeyse bu durum hayatınızın o alanını olumsuz olarak etkileyecektir. (2016 haftalık burç)

 

06 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlığına, arkadaş ve tanıdıklarına çok dikkat etmesi gerekebilir!

 

06 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlığına bilhassa Natal Uranüsü sembolize eden tansiyon vekan dolaşımıyla ilgili hastalıklara dikkat etmesi gerekebilir. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Natal (Doğumsal) Uranüsü Yengeç burcunda ve Ay.ın yönetimindedir. Zaten Doğumsal olarak -2 olan Natal Uranüs Ay transitinin de etkisiyle -5 katsayısına düşebilir. Ay transiti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11.evinde ve Oğlak burcunda olduğundan geleceğe dair plan ve projelerinde dalgalanmalar olabilir. Ayrıca 11.evde Ay ve Mars kavuşumu olduğundan ve 11.ev arkadaş ve tanıdıkları da sembolize ettiğinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkadaş ve tanıdıklarına çok dikkat etmesi gerekebilir. Arkadaş ve tanıdıkları 06 Kasım günü her zamankinden daha saldırgan ve kavgacı olabilirler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Natal Güneş ve/veya Marsı Yengeç ve/veya Koç burcundan kişilere bilhassa dikkat etmesi gerekebilir. Ayrıca Ay yeme-içme ve ahçılarla da ilişkili olduğundan 06 Kasım günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeme-içmesine çok dikkat etmesi gerekebilir. Mars ise asker, polis ve güvenlik güçlerini ayrıca saldırgan yada kavgacı kişileri sembolize ettiğinden varsa tanıdığı asker, polis veya güvenlik güçlerinden kişilere yada saldırgan ve kavgacı kişilere de dikkat etmesi gerekebilir. Kısaca diyebiliriz ki 06 Kasım günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkadaş ve tanıdıkları, geleceğe dair plan ve projeleri (büyük bir ihtimalle Başkanlık sistemi), bir takım teknolojik aletler yada cihazlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlığına dokunabilir yada hareket ve davranışlarını kısıtlayabilir. (Kasım 2016)
 

*** Özet Transitler ***

03 Kasım Rusya, Rusya Başkanı Putin Amerikadan, BM.den yada Julian Assange.dan vatani konular bazında olumlu etkiler alabilir. 06 Kasım Hillary Clinton, Obama gibi isimler Julian Assange.dan vatani konular bazında olumsuz etki alabilirler. (Bakınız Ay Transiti)

Bütün bir hafta Suriye, Türkiye gibi ülkelerin Işid, İran, Irak gibi ülke ve grupların saldırılarına karşı dikkat etmeleri gerekebilir. NATO'nun da kendi içinde kavga ve tartışmalar olabilir. AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde de kavga ve tartışmalar olabilir. Irak Başbakanı Haydar el-Abadi hem Işid, İran gibi ülkelerden hem de kendi ülkesi olan Irakdan saldırgan etkiler alabilir. (Bakınız Mars Transiti)

Bütün bir hafta Irak, Suriye gibi ülkeler asi ve aykırı kişilerden, Kürdistan Bölgesel Yönetiminden olumsuz etkiler alabilir. NATO da asi ve aykırı gruplardan, Birleşik Rusya Partisinden, Japonyadan, Kuzey Kore Lideri Kim Jong.dan olumsuz etkiler alabilirler. Para kuruluşu IMF ve FED ise Yunanistandan olumsuz etkiler alabilir. (Bakınız Uranüs Transiti)

Bütün bir hafta Hillary Clinton Akrep burcundaki Güneş bazında (gizli saklı işlerle ilgili nüfuzlu kişiler) Obama'dan, Donald Trump.dan olumsuz etkiler alabilir. Hatta çok enteresan olarak Hillary Clinton'ın istemeden de olsa kendi kedisine zararı dokunabilir. Bütün bir hafta Fetullah Gülen'in de gizli saklı işlerle ilgili nüfuzlu kişiler bazında Obamadan olumsuz etki alması olasıdır. Bütün bir hafta Işid ve İranın gizli saklı işlerle ilgili nüfuzlu kişilerden olumlu etki aldığı görülmektedir. (Bakınız Güneş Transiti)

04, 06 Kasım Hillary Clinton Akrep burcundaki Merkür bazında (gizli saklı işlerle ilgili hizmetler) Donald Trump.dan, Amerikan hükümetinden, Obamadan olumsuz etkiler alabilir. 04, 06 Kasım Fetullah Gülen gizli saklı işlerle ilgili hizmetler bazında Amerikadan, Obamadan olumsuz etkiler alabilir. 04, 06 Kasım MHP de gizli saklı işlerle ilgili hizmetler bazında CHP.den, Sinan Ogan.dan olumsuz etkiler alabilir. (Bakınız Merkür Transiti)

01, 02, 06 Kasım Suriye, Türkiye, Rusya gibi ülkeler Terazi burcundaki Jüpiter bazında (sosyal ve siyasi konularla ilgili hukuk ve yasalar) Rusyadan, Cumhurbaşkanı Erdoğandan, Rusya Başkanı Putinden, Almanya Başbakanı Angela Merkelden olumlu etkiler alabilir. 01, 02, 06 Kasım Julian Assange, Fetullah Gülen, Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rıza Zarrab, Donald Trump, Hillary Clinton gibi isimler sosyal ve siyasi konularla ilgili hukuk ve yasalardan yada sosyal ve siyasi konularla ilgili yabancı ülke ve kültürlerden son derece olumlu etkiler alabilirler. (Bakınız Jüpiter Transiti)

01, 03, 05 Kasım Rusya, İran, Suriye, Türkiye gibi ülkeler Yay burcundaki Venüs bazında (yabancı ülke ve kültürlerle ilgili sosyal ve siyasi konularda) Suriye, Türkiye, Rusya Başkanı Putinden, Irak Başbakanı Haydar el-Abadiden olumlu etkiler alabilirler. 06 Kasım IMF, FED gibi para kuruluşları yabancı ülke ve kültürlerle ilgili sosyal ve siyasi konulardan olumsuz etkiler alabilirler. 06 Kasım Amerika, Rusya gibi ülkeler Suriye ve/veya Türkiye konusunda içsel çatışma/ikilem yaşayabilirler. 06 Kasım Devlet Bahçeli, Meral Akşener gibi kişiler hukuk ve yasalarla ilgili sosyal ve siyasi konular bazında ikilem yaşayabilirler. (Bakınız Venüs Transiti)

05 Kasım Rusya, Suriye, Türkiye gibi ülkeler Yay burcundaki Satürn bazında (yabancı ülke ve kültürlerle ilgili otoriter kişiler) Rusyadan son derece olumlu etkiler alabilir. 05 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan hukuk ve yasalarla ilgili Başkanlık bazında Devlet Bahçeliden olumlu etkiler alabilir. (Bakınız Satürn Transiti)

31, 01, 02, 03, 04 Kasım Suriye, Türkiye, Irak gibi ülkeler Oğlak burcundaki Plüton bazında (Başkan, patron ve otoriter kişilerle ilgili değişim ve dönüşümler, gizli saklı işler) Başbakan Binali Yıldırımdan, Irak Başbakanı Haydar el-Abadiden, Suriye Başkanı Esaddan son derece olumlu etkiler alabilirler. 31, 01, 02, 03, 04 Kasım Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım, Sinan Ogan, Meral Akşener gibi kişiler Başkanlıkla (yönetimle) ilgili değişim ve dönüşümler, gizli saklı işler bazında son derece olumlu etkiler alabilirler. (Bakınız Plüto Transiti)

31, 02 Kasım Işid Balık burcundundaki Neptün bazında (Başka devletler, Büyük kurum ve kuruluşlar, şirket ve vakıflar) son derece olumlu etkiler alabilir. 06 Kasım Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyük kurum ve kuruluşlar, başka devletler bazında Işid, İran, PYD, PYD Başkanı Salih Müslim gibi ülke, grup ve kişilerden olumsuz etkiler alabilir. (Bakınız Neptün Transiti)


Yükselen burçların yorumu için katsayı sistemi kullanılmaktadır. Natal gezegenlerinin katsaysını bilenler Transitlerin yanındaki katsayıyı toplayıp/çıkartıp kendi gezegenlerinin güncel katsayılarını bulabilirler. Natal gezegenlerinin katsayısını bilmeyenler iletişim için: http://mediacat.wixsite.com/mediacat


Yükselen Koç
(31 Ekim 10.ev Plüto, 12.ev Neptün Süper, 06 Kasım 10.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji.html

Natal gezegenleri Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Balık, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Boğa
(31 Ekim 9.ev Plüto, 11.ev Neptün Süper, 06 Kasım 9.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_22.html

Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Yay, Oğlak, Balık olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen İkizler
(31 Ekim 8.ev Plüto, 10.ev Neptün Süper, 06 Kasım 8.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_20.html

Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Aslan, Yay, Balık, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Yengeç
(31 Ekim 7.ev Plüto, 9.ev Neptün Süper, 06 Kasım 7.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_84.html

Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Yay, Oğlak olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Aslan
(31 Ekim 6.ev Plüto, 8.ev Neptün Süper, 06 Kasım 6.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_70.html

Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Aslan, Yengeç, Boğa/Terazi, Oğlak, Balık, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Başak
(31 Ekim 5.ev Plüto, 7.ev Neptün Süper, 06 Kasım 5.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_93.html

Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Yay, Oğlak, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Terazi
(31 Ekim 4.ev Plüto, 6.ev Neptün Süper, 06 Kasım 4.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_95.html

Natal gezegenleri Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Balık, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Akrep
(31 Ekim 3.ev Plüto, 5.ev Neptün Süper, 06 Kasım 3.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_81.html

Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Yay, Oğlak, Balık olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Yay
(31 Ekim 2.ev Plüto, 4.ev Neptün Süper, 06 Kasım 2.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_53.html

Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Aslan, Yay, Balık, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Oğlak
(31 Ekim 1.ev Plüto, 3.ev Neptün Süper, 06 Kasım 1.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_65.html

Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Yay, Oğlak olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Kova
(31 Ekim 12.ev Plüto, 2.ev Neptün Süper, 06 Kasım 12.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_80.html

Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Aslan, Yengeç, Boğa/Terazi, Oğlak, Balık, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Yükselen Balık
(31 Ekim 11.ev Plüto, 1.ev Neptün Süper, 06 Kasım 11.ev Ay ve Mars Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/10/31-06-kasm-2016-haftalk-burc-astroloji_21.html

Natal gezegenleri Yengeç, Koç, Balık olup katsayısı düşük olanlar kazalara dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, Boğa/Terazi, Yay, Oğlak, Akrep olup katsayısı yüksek olanlar para gelebilir.
Natal gezegenleri Koç, Kova olup katsayısı düşük olanlar olumsuz değişimlere (ölüm, yıkım, vs) dikkat.
Natal gezegenleri Yengeç, İkizler/Başak, Koç olup katsayısı düşük olanlar gizli düşmanlara dikkat.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 474
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2031
Kayıt tarihi
: 27.05.09
 
 

Herşey birbirini etkiler prensibiyle astrolojiyi bilimsel bir platforma taşımaya çalışmaktayım. A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster