Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

3D Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?

3D Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?
 

Doğal görünüm boyut çok önemli


Göğüs büyütme estetiğinde ameliyattan önce yeni göğüs şeklini görmek artık mümkün.

3D tasarım teknolojisi, cerrah ile hasta arasındaki iletişim kuvvetlendirerek meme estetiğinden çok daha başarılı sonuçlar alınmasını yardımcı oluyor.

Çeşitli boyutta meme implantı olsa da yuvarlak ve damla tipi olmak üzere şekil olarak yalnızca iki seçenek bulunur. Hasta bu ikisinden birisini beğenisine göre seçebilir. Ancak hangisinin vücudunun geneliyle daha uyumlu olduğunu öngöremez. 3D tasarım cihazları bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor.

Doğal görünüm için uygun boyut seçimi önemli
Meme estetiğinde doğru boyutu belirlemek için göğüs kafesi genişliği, mevcut göğüs boyutu, boy, kilo, kalça ve omuz genişliği gibi kriterler göz önünde bulundurulur.  Günümüzde 3D görüntüleme sistemleriyle bu hesaplamalar artık çok daha doğru yapılabiliyor. Göğsün yeni şekli hakkında ön görünüm imkanı sunuyor. Farklı açılardan çekilmiş 8 adet boy ve detay fotoğraflarıyla kişinin gerçeğe en yakın 3D görüntüleri hazırlanıyor. Daha sonra farklı boyutta ve türde implantlar denenerek fotoğraf, maske ya da hologram şeklinde görüntülenebiliyor. Bu görüntüler üzerinden cerrah ile hastası en doğru boyut ve şekli seçebiliyor.

3D simülasyon cihazı sayesinde hasta ameliyat sonrası bir sürpriz ile karşılaşmaz. Seçeceği meme implantının şeklinin vücudu ile sağlayacağı uyumu görebilir. Damla tipi ya da yuvarlak meme tipi arasında tereddüt etmeden bir tercih yapabilir. Meme boyutunu vücudu ile en uyumlu olacak oranda belirleyebilir.

Hasta memnuniyetinin artmasını sağlar
Meme büyütme estetiği doğal meme yapısı aşırı küçük olan, göğüslerinde asimetri bulunan ya da daha çekici göğüslere sahip olmak isteyenler için uygulanır. En ideal göğüs şekli ve boyutuna karar vermek için kadınlar için zaman alan ve zor bir süreçtir. 3D göğüs büyütme sayesinde bu süreç daha sağlıklı bir şekilde ilerlediği için kişi ameliyata güven içinde girer. Nasıl bir göğse sahip olacağını bildiği için iyileşme sürecini daha az stresli geçireceği için daha hızlı iyileşir.

Estetik operasyonların başarısını ve hasta memnuniyetini artırmak için her türlü teknolojik gelişmenin takip edilmesi ve uygulanması gerekir. Teknolojik gelişmeler operasyonların olası izlerini en aza indirmek, sonuçların çok daha doğal görünmesini sağlamak ve tüm sürecin hasta için zahmetsiz hale gelmesini sağlamak için yapılmaktadır. Estetik cerrahideki teknolojik gelişmelerin mümkün olduğunca takip edilerek faydalı olması durumunda hastalara sunulması gerektiğine inanıyorum.

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 302
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster