Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
774
 

4+4+4 Eğitim sistemi ile amaçlanan, “Ümmeti Muhammed’in selamı var!” (3)

4+4+4 Eğitim sistemi ile amaçlanan, “Ümmeti Muhammed’in selamı var!” (3)
 

Pilavın suyunu merak eden toplum, yenilmediği için çocuğun suyunun-huyunun nasıl verilmesi gerektiğini merak etmemektedir!


Yazılılar biter ve dönem tatili başlar. “Ali ben memleketime gidiyorum sen notlarımı iletirsin: Bir zayıf varsa Ali’nin,  iki zayıf varsa Muhammed'in, üç zayıf var ise Muhammed Emin’in selamı var dersin.” Arkadaşı notlara baktığında evini arar; telefona arkadaşının babası çıkmıştır.  "Ali orada mı?" sorusuna, “Hayır!” cevabını alınca, “Ali’ye söyleyin,  ümmeti Muhammed'in selamı var.” Demek istediği, Ali tüm derslerinde zayıf almıştır.

Bu anlamda ülkemizin eğitim-öğrenim karnesi, “ ümmeti Muhammed’e selam etmektedir.

Bizim derdimiz ne cami,

Bizim derdimiz ne okul yokluğu, ne de öğretim sisteminin adının şu veya bu olmasıdır.

Bizim derdimiz, Camiye ve okula neden gittiğini, gitmesi gerektiğini bilecek insanların yokluğudur.

Bizim derdimiz, pilavın suyuna gösterdiği hassasiyeti, çocuğunun huyuna da gösterilmesinin bilincinde olmayan annelerimiz,

Bizim derdimiz, “Sen bana bakma oğlum! Sen içme bu zıkkımı, sigarayı! Dediğinde, çocuğun nasihatten değil, örneklerden beslendiğinin farkında olamayan babalarımızdır.

***

-Eğitim ile ilgili yazılan ilk yazının tıklanma oranı, 177 (Yüzyetmişyedi),

-"4+4+4 eğitim sistemi nedir?" isimli ilgili yazının da tıklanma sayısı, 5877 (beşbinbinsekizyüzyetmişyedi) seviyesindedir.

Olması gereken, "eğitim" isimli yazıya, ülke ve halk olarak  ihtiyacımız nedeniyle daha fazla ilginin gösterilmiş olmasıydı.

Bu sonuç bize, kimse kusura kalmamalıdır. Eğitim-Öğretim le bir ilgimizin olmadığını göstermektedir.

Bu manada, Muhalefet partilerini de  bu tartışmalar esnasında bir alternatif sistem sunmayarak halkının gerçeklerini, uygulamaları ile ortaya koymalarından dolayı kutluyoruz!

www.canmehmet.com

Resim;sifaliorg'dan alıntıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

13.11.2011 de yayınladığınız Atatürk'ü Koruma Kanunu ile ilgili yazınızdan sonra sizden birde Hakan Şükür ile ilgili bir yazı beklemekteyim.Saygılarımla..

mehmet binlik 
 13.03.2012 22:07
Cevap :
Değerli Mehmet Binlik, yazılara gösterdiğiniz ilgiden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Hatırlarsanız, bahsettiğiniz yazıda, "insanlar para istiyor para!" Demektedir. İsmet Paşa, Hakan Şükür'le ilgili olarak bunu kastediyorsanız, demek ki o günden bu güne insanların beklentilerinde fazla bir değişme olmamış. Şu anda "Kemalist Cumhuriyet" gerçeği ile ilgili bir yazıya başladık ve ilk bölümü de onay için gönderdik. Hakan Şükür'ü not olarak alıyoruz. Bilirsiniz, bizim olan bu ülkedir. Siyasi partiler değil. Ülkesine hizmet edenin başımızın üzerinde yeri var, kendisine hizmet eden ile de doğal olarak bir işimiz olmamaktadır. Sağlıcakla kalınız.  13.03.2012 22:39
 

Herşey biryana fıkra harikaydı Hocam;:))),teşekkürler..ne olduğunu bilmiyorum,mevzuat nedir,prtatiği nasıl olacak hiç bir fikrim yok..bildiğim bi'şey varsa kimse(malum)milletin yararı var diye birbirlerini boğazlarcasına ne mücadele eder ne de karşı durur.. bunu liderlerin talimat savaşı,sadakat gösterisi gibi anlıyorum..üç çocuğumun ikisi henüz üniversiteyi bitirdi biri hazırlanıyor,bitirenler kpss sınavı için dershaneye gidiyor ve iş bulabilmenin paniğini,sancısını yaşıyorlar ve ben harcadığımın paraya onlar emeklerine bakarak hep beraber acı acı tebessüm ediyoruz..içimden geçenleri yazsam yüzüm kızarır..bence meslek liselerinin ve MYO'ların kalitelerinin artırılması çok elzem..tüm meslek branşları bu okulların kapsamına alınmalı..düşünün milyonlarca genç elinde diploma ödenmiş onlarca yıl ve onca para..ne piyasada ne de devlette karşılığı yok..bundan daha büyük kazık ve yalan atılır mı diyesi geliyor insanın..:)selamlar

cinford 
 13.03.2012 15:23
Cevap :
Değerli cinford, yorumunuza ve nezaketinize teşekkür ediyor ve Çocuklarınız için başarılar diliyorum. Biliyorsunuz, şu anda yaklaşık yirmi milyon öğrencimiz okullarda öğrenim görmektedir. Bunların mezuniyetinden sonra devlet ve kamu kuruluşlarında iş bulmaları giderek zorlaşacaktır. Acizane kanaatimiz, gençlerimizin özellikle ihracat ile ilgili firmalara yönelmeleri kendileri ve ülkemiz için ileriye yönelik daha yararlı olacağıdır. Bunların yanında, 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin makine satışı ile mümkün olacağını düşünürsek ciddi manada teknisyen-mühendis açığı olacağı ortadadır. Bunlar da bugünden bir şekilde planlanmalıdır. Sağlıcakla kalınız.  13.03.2012 17:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1098
Toplam yorum
: 2702
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1724
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster