Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
75
 

40 m2'deki Özgürlük

40 m2'deki Özgürlük
 

Hani size bahsetmiştim ya , herkesten herşeyden uzakta , tanımadığım bilmediğim bir yere geçici görev ile gelmiştim. Bu çalışma sürem içinde bayram nedeniyle oluşan tatilde asıl yaşadığım yere ailemin yanına gittim tatile. Ve döndüğümde neler oldu biliyor musunuz? 

İnsan 150 m2 lik evde yaşarken 40 m2 'lik otel odasını özlermi hiç, ilk bakışta saçma gibi geliyor.  Ben özlemişim valla. O 150 m2 de kendinizi tutsak, 40 m2 ' de ise olabildiğince özgür hissediyorsanız özlersiniz. Önemli olan yaşanılan mekanın büyüklüğü değil verdiği huzur. Benim de kendi kendimle olduğum ve kendimi gerçekten özgür hissettiğim bir yer olduğu için sanırım bu kadar çok özledim. 

Tatil dönüşü uçaktan indiğim andan itibaren başlayan ve odaya girdiğimde iyice kendini belli eden yüzümdeki tebessüm ve kalbimde ki huzuru farkettiğimde aynaya kendime baktım. Gözlerim o kadar huzurla bakıyor ve gülümsüyordu ki ben bile inanamadım. Acaba en son ne zaman böyle olmuştum. 

Bir otel odası insanı bu kadar mutlu eder mi ? Ediyormuş işte :) Size de oradan yazıyorum. Kalabalıklar içindeki yalnızlık odadaki yalnızlığınızdan daha çekilmez oluyor. 

İçeriye girdim ve daha çantamı koyup üzerimi değiştirmeden, o şaşkın gülümsemeyi görünce yüzümde , bunlar döküldü kalemimden, sizlerle paylaşmak istedim. 

Anladım ki geldiğim yerde ne kadar da tutsakmışım, ne kadar da sıkılıyormuşum, ne kadar da kendimi unutmuşum. Bunları burada kendimle başbaşa kalınca anladım. Kafesinden kaçmış bir kuş gibi oradan oraya uçmak yeni yeni keşifler yapmak, yeni heyecanlar yaşamak için can atıyordu kalbim. 

İnsan yaşadığı alandan uzaklaşıp kendiyle başbaşa kalmayınca  aslında anlamıyor tutsak olduğunu, aslında sırtında bir sürü yükle dolaştığını, aslında kendini unuttuğunu. Hem kör hem de sağır bir şekilde başkaları için yaşayıp ömrünü tamamlıyor....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 233
Kayıt tarihi
: 22.03.15
 
 

LİSANS MEZUNUYUM FİNANS SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM İLGİ ALANLARIM; Kitap okumak, insan davranışlarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster