Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
554
 

41 kere maşallah ebesi kimi arıyor?

41 kere maşallah ebesi kimi arıyor?
 

Mustafa Mumcu galerisi


Milliyet Blog yazılarını, ilkbaharın başlarında okumaya başlamıştım. Bazılarını okurken bu yaşıma rağmen hayretler içinde kalmış, cahilliğime şaşırmıştım. Gerçekten hayata dair çok faydalı yazılarla karşılaşıyorum. Derken madem okuyorum hiç mi katkım olamaz, arada bir ben de fikrimi bildiririm diye 3 Temmuz sıcağında MB üyesi oldum. İlgiyle takip ettiğim bu öğretici oyunda şimdi 41. ebe olarak karşınızdayım. (Sayın Hakan Şahin’e bir kere daha teşekkürlerimle, önceliğini bana bıraktığı için)

Aramaya başlayalım YAZARIMIZI:

· Benden yaklaşık iki ay sonra kayıt olan başka bir yazarımızla aynı uğraş alanı içinde olduklarını yazışmalarından öğrendim.

· KENDİSİ, geçenlerde 100. blog yazısını yayınlayan İzmir’li yazarımızdan 4 ay kadar önce kayıt olmuş ama blog sayısı onunkinden daha az. Çok katılımcı, yorumlarını her yerde görebilirsiniz, yorum sayfalarının sayısı da yazdığı blog sayısından daha fazla. Hatta Milliyet yorumlarında da hayli aktif.

· KENDİ bloglarında yemek tanıtımı da var, ama onun aslında İtalyan hazır yemeği olduğunu söylüyor.

· Yazılarını incelerken gördüm ki Beenmaya’nın en çok yazdığı kategoride aradığımız YAZAR hiç yazı yayınlamamış. Ama YAZARIMIZIN kategorisindeki bir yazıya Mehmet Sağlam’ın blogları arasında rastlayabilirsiniz.

· Levent Kırca bloglarını okurken faydalı bir bitkiye rastlamıştım. İşte o blogta YAZARIMIZIN doğduğu şehrin adı da geçiyor. Ama YAZARIMIZ doğduğu şehirde yaşamıyor.

· Sema Şener’in bolca yazdığı bir kategoride ONUN hiç yazmadığını görünce de şaşırmıştım. Çünkü konu onun ilgi alanı içinde olmalıydı, ya da ben öyle düşündüm.

· Nilüfer Veldet’le aynı şehirde yaşayan bir başka yazarımız, bloglarından birinde biber gazından bahsetmişti. İşte o yazıda aradığımız YAZARIN yorumunu bulabilirsiniz. O yorumlar içinde Neşe Evrim yorumunu da okuyabilirsiniz ama aradığımız o değil.

· Son günlerde sıkça ele alınan deniz feneri yazılarından birinde de ONUN yorumuna rastlayabilirsiniz. Ama aynı blogta “bir zamanlar” diye başlayan yorumun sahibi aradığımız YAZAR değil.

· Bu kadar ip ucu yetmez diyenlere YAZARIMIZIN galerisindeki çok çok güzel fotoğrafları izlemelerini öneririm. (Önce bir bulalım da dediğinizi duyar gibiyim.)

· Son bir tiyo (bizim Jargonda sıkça kullanılır) Kendine ait bazı keşifleri de varmış, bazılarını ticari hayata sunmuş. Kendi kendine büyüyen bir oyuncak bebek projesi olduğu da son bilgi olsun hakkında. Ha birde Mustafa Mumcu’nun özenle hazırladığı blog resmi sanki onun kategorisi hakkında bilgi veriyormuş gibi…

Alev Maisel hanımın başlattığı bu güzel bilmecenin devamı için, katılımınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Önümüzde bayram tatili var. Daha önceden programlanmış bir yurtdışı gezisinde olacağım için yanıtlarım muhtemelen aksayacak, şimdiden özür diliyorum. Başka tatile gideceklerin de olabileceğini düşünerek 6 Ekim pazartesi akşamına kadar süre koymayı uygun buldum. Pazartesi akşamı yorumların geliş sırasına göre ilk bilen 42. EBE olacaktır. (Tabii kullanma opsiyonu kendisinde olacaktır)

Sağlıklı ve keyifli bayram günleri diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Ezgi'nin yorumundan isminizi tam olarak öğrendim. Ne yalan söyleyeyim bana yazdığınız yorum olmasa belki de sizi daha geç farkedecektim ve üzülecektim. Gerek yazım üslubunuz ve gerekse yazılarınız ilgimi çekti. Sizi habercime ekledim bundan böyle takipçinizim bilesiniz. Sunduğunuz bu bulmaca da çok bilgece hazırlanmış tebrikler... Ben bu oyuna hiç katılmadım, çalıştığım için ancak okuyup yazabiliyorum... Bu konu ise araştırma gerektirdiği için vaktim olmuyor. Katılamasam da yazınızı ve yorumları okuduğumda pek bir keyiflendim... Ellerinize sağlık... Geç de olsa aramıza hoşgeldiniz diyorum... Selam ve sevgilerimle...:))

Sema Sener 
 16.10.2008 13:12
Cevap :
İlginize çok teşekkür ediyorum. Yazmaktan çok okumaya çalışıyorum, birbirinden ilginç blogları. Habercinizden ses alamayabilirsiniz ama ben buralardayım. :) Selamlar.  16.10.2008 14:32
 

Merhabalar teşekkürler 42. ebe olduğum haberiniz geldi. Bilmecenizi çözmek çok keyif veren bir süreçti doğrusu. Ermert Revsen Bey bloglarını okuduğum ve fotoğraflarını ilgi ile izlediğim bir arkadaşımız. Sizi de ben kutlamak isterim. Onur duydum ancak ben bunu ikinci bilen olan Hakan Şahin Beye devretmek istiyorum. Çünkü ben de şimdi uzaklardayım. Selam sevgi ve saygılarımla.

Ezgi Umut 
 07.10.2008 11:32
Cevap :
Dileğinizi Hakan Beye ileteceğim. İltifatınıza teşekkür ediyorum. Selamlar benden.  07.10.2008 11:44
 

Ermert Revsen Bey.

ezgi sıla 
 03.10.2008 17:16
Cevap :
Aradğımız yazar "ERMERT REVSEN" di, ilginize teşekkürler, selamlar.  06.10.2008 13:13
 

41. Ebe dedik sizi bağrımıza bastık ama bulmacanız zor olmuş kabul edin yani...:) Hani şöyle ipi yumağı ile ortaya atmak varken niye bu kadar zor...Sağlık olsun ne yapalım.. . Bu-la-ma-dım... İyi bayramlar diliyorum... Selam ve sevgilerimle...

Zeynep Gülay 
 28.09.2008 10:38
Cevap :
Zeynep hanım, amacım aynı sayfaları paylaşanların biraz daha okunmasını, araştırılmasını sağlamaktı. Sadece bir ip ucundan yola çıkılsa bile bulunabileceğini düşünmüştüm. Bulan olmazsa yarın ben açıklar, tekrar ebe olurum, ne dersiniz? :) Selamlar.  05.10.2008 16:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1335
Kayıt tarihi
: 03.07.08
 
 

Tarih öncesi yaşamdan, uzaydaki yaşama kadar merak ettiklerim pek çok. Bir süredir okuyucusu olduğum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster