Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
712
 

4300 TL maaşlı emekli olur mu?

4300 TL maaşlı emekli olur mu?
 

Başkan maaşını sayıyor.4300 TL. say say bitmez


Emeklilere yapılan zam miktarını, bekletip, yeni yıl tatili dönüşü, şişinerek açıklayan Başbakan, emekli maaşlarının, yoksulluk sınırının çok altında olduğunu mutlaka biliyordur. Yapılan zam ile, ancak 10 gofret alınacağını da biliyordur. 72 milyon Türk vatandaşı arasında, emeklinin bu acıklı durumunu bilmeyen bir kişi var. Emekli dernekleri genel başkanı. Emekli der. Gen Başkanının, emekli maaşı, tam tamına 4300 TL imiş. 4300 Tl maaşlı başkan, emeklilere oturaklı bir zam yapan, Başbakanı kutlamış ve çiçek vermiş. İyi de, ben de emekliyim, böyle bir dernekten, ve böyle bir dernek başkanından hiç haberim yoktu. Başbakana verilen çiçeğin parası, dernek kasasından mı karşılanmış? 4300 TL emekli maaşı olan birini, kim başkan seçmiş? Niye seçmiş? 4300 TL maaş alan biri, emeklinin halinden ne anlar?

TV de izledim, E.DER. Başkanı, meğer ne hizmetler vermiş. Apartman dairesinden, üç katlı lüks binaya taşınmışlar. Başkanın makam odası da oldukça lüks. Makam koltuğu da, maroken deri. Bizim başkan, Ankaranın lüks bir semtinde, lüks bir binada, maroken koltuğuna kurulup, dernek kasasından, Nescafe klasiğini yudumlarken, İstanbuldaki emekliler, Mustafa Sarıgül'ün emekli kahvesinde, bedava çaya talim edip, bedava simit ile, öğün geçiştiriyorlar. Bizim başkanın, Başbakana verdiği, çiçeğin parası ile, kim bilir kaç emekli simit yerdi. Bizim derneğin statüsü nedir. Olağan üstü genel kurulu nasıl toplanır, bilmiyorum ama, En kısa zamanda genel kurul yapıp, bu beyzade başkanı, acilen oradan indirmek lazım. İndirmez iseniz, hem bu dünyada, hem öte dünyada, iki elim yakanızda olsun. Beyzadeyi, o koltuktan indirin, kaydını da silin. 4300 TL maaşı olan biri, asla emekli olamaz. Onun zaten hiç bir sorunu da yoktur. Tok, acın halinden ne anlar ki?

Sayın başkan, isterseniz, kendiliğinizden istifa edin, hem kendinizi, hem bizi zahmete girmekten kurtarın. İnanın, siz oradan gidinceye kadar, bana rahat yok. Sizden sonra seçilecek başkanın da, az maaşı olan biri olmasını istiyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Azizim neden olmasın? Ben beni bildim bileli EMEKLİLER sürekli olarak geçim sıkıntısı çekerler.Buna ne yazık ki HİÇBİR İKTİDAR adil bir çözüm bulmak istememiştir.Bence ki yazdım da bunu kişi çalışırken almakta olduğu maaşı ile emekli olmalıdır.Çünkü kişinin o maaşı ONUN MÜKTESEBİDİR.Oysa onun bu hakkı Emeklilik Yasası ile ortadan kaldırılıyor. İşin özünde maaşlar arsındaki uçurumu düşündüğümüzde verdiğiniz örnek doğru. İşte bu yüzden KANUN KOYUCULUK MAKAMINDA oturanlar yıllardan beri kendilerine KIYAK ÇEKMEKTEN diğer çalışanların maaş durumları konusunda gündeme pattadak düşen İYİLEŞTİRME DEVRİMİ yapamışlardır. Bu yüzden EMEKLİ DERNEKLERİ kişilerin ortadan kaldırılan o müktesep haklarını elde edebilmek için İÇ HUKUKU bitirip AİHM'e gitmek zorundadırlar. Yoksa emeklilere uygulanan bu gibi haksızlıklar yanında maddi manevi sömürü de devam edecektir. Mutlu yıllar. Esen kalınız.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 14.01.2010 13:53
 

Emekliler Ülkenin %30 unu oluşturuyor. Üstelik işsiz olan çoluğu çocuğunun da geçimini sağlamak zorunda kalması bu oranı daha da yükseltiyor. Direnecek, istekte bulunacak ne gücü var, ne de kendisini adam yerine koyacak bir devlet var. Zaten ekonomiye yük olarak görülüyor. Zamanında çalışmış mış, prim ödemiş miş pek önem teşkil etmiyor. Çünkü o dönemin iktidarları enflasyonu yüksek tutup maaşları kuşa çevirdiyse benim suçum mu diyen iktidar var. Daha fazlasını beklemiyorum. Dernek başkanının maaşının yüksek olması lüks içinde yaşıyor olması pek önemli değil. Bir zamanlar Türk iş başkanı da aynı konumda idi. Kendisi millet vekili olunca oğlunu 5000 tl aylıkla sendikaya danışman yapacak kadar da bu işi iyi biliyordu. Yani kısaca burası Türkiye. Kimsenin kimseye güveni yok, gemisini kurtaran kaptan. Herkes kendisine göre haklı. Ben şahsen öyle görüyorum. Selam ve saygılar.

akar 
 09.01.2010 10:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 320
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster