Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Kuşkayası (Turgut Erbek)

http://blog.milliyet.com.tr/kuskayasi

20 Ağustos '07

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
818
 

48 yıl, 48 gün

48 yıl, 48 gün
 

Ne düşünsem tam tersini yapıyorum. Ben hep böyleyimdir. Şimdiye kadar yazdığım onlarca radyo oyununun, öykülerin ve romanların sonucunu düşündüğüm, önceden planladığım gibi bitiremedim. Hepsi bana da sürpriz oldular diyebilirim. O an kendimden öylesine geçiyorum ki, sonucu olaylar ve karakterler belirliyor. Ama bu defa düşündüklerimi yazacağım. Beynimin kıvrımlarında dolanıp duran sözcükler biraz daha bekleyecekler.

Bugün 20 Ağustos. Doğum günüm... Acısıyla, tatlısıyla geçen yaşamımın 48 yılı ve sizlerden ayrı 48 günü geride bıraktım. Bu arada yazılarınızı okumadığımı sanmayın. Arada bir de olsa, kimler ne yazmış diye bakmaktan kendimi alamadım. Bazıları kabul etmeseler de burada çok güzel dostluklar kurduk, arkadaşlar edindik. Acılarımızı, sevinçlerimi paylaştık ve bundan sonra da paylaşmaya devam edeceğiz.

“Gidiyorum” değince yorum yazan sevgili, NESLİHAN’a, UFAKLIK’a, DÜŞ GEZGİNİ SEVGİSU’ya, ÖZLEM AKAYDIN’a, SEVİM ÖZKAN’a, BEENMAYA’ya, DOĞA’ya, CEMAL HÜSEYİN ÇAĞLAR’a, TUĞBA’ya, DENİZ’e, ESRA’ya, YEŞİM ÖZDEMİR’e, EMY’ye, SEDA EFSUN KARAMAHMUTOĞLU’na, YEKRUSEHA’ya ve geri dönmemi yürekten isteyen herkese teşekkür ederim.

Paylaşacağımız ve birbirimizden öğreneceğimiz çok şeyler var. Giderken, “Yaşlı Söğüt Ağacı” adlı öyküyü günlükten sildim ve yazımını da erteledim. Yazdığımız birçok yazının kopyalandığını biliyorum. Emek hırsızlarına yardım etmeye niyetim yok. Ama çocukluk anlarımı sürdürmeye kararlıyım.

Değerli şair Ömer Öneren’in bir şiiriyle yeniden merhaba..

GÜLÜŞÜNE TAKILIR AYAKLARIM

Gitmek isterim
bu dünyadan.
Gülüşüne takılır
ayaklarım,
gidemem.
Bir de deyince
kirpiğin
kirpiğime
yıkılırım.
Yer yüzü yuvarlak
tıpa tıp gamzelerin
düşer düşer
kalırım.
Gözüm kara
sevdalıyım.
Kurşunum ben.
Kafdağını geçerim de,
zülfüne takılırım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nice mutlu yıllara, huzur ve sağlıkla Turgut Bey. 48 gün olmuş demek siz gideli. Ne güzel tekrar dönmeniz, değerli yazılarınızla. Sevgi, saygı ve dostlukla kalın, mutlu kalın.

Özlem Akaydın 
 22.08.2007 15:45
Cevap :
İlginize teşekkür ederim Özlem hanım. Sizlerden ayrı kalmaya gönlüm razı olmadı...  22.08.2007 16:04
 

Nice yıllara sağlıcakla yaşlanın..! hepimiz için de geçerli olsun bu .;)))..

Gülden Işık 
 22.08.2007 0:30
Cevap :
Teşkkür ederim Gülden Hanım. Önemli olan uzan yaşamak değil, anlamlı yaşamak. Umarım hepimiz gönlümüzden geçerleri gereçekleştirmeden ve bir iz bırakmadan geçip gitmeyiz...  22.08.2007 16:05
 

Aslan olmak ayrıcalıktır derim... Bua yrıcalığı sizde farketmemek mümkün değil...hoş geldiniz .Sizi tanıdıgıma çok memnunum. Ahh! zülfe takılmak yakışır kaleminize... Uzun ve verimli bir hayat sürün inşallah...SEVGİLERİMLE..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 21.08.2007 14:20
Cevap :
Serap Hanım, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten da aslan olmak yakışmış bizdeki yüreklere. Aranızda olmaktan mutluyum ve bir daha gitmeye niyetim yok. Selamlar, sevgiler...  21.08.2007 15:48
 

hoşgeldiniz sevgili Kuşkayası. Umud ederim, yenilenmiş, çoğalmış, dinlenmişsinizdir ve yeni yaşınızla birlikte nice güzelliklere imza atarsınız yeniden. Sevgiler...

Neşe İleri 
 21.08.2007 13:56
Cevap :
Teşkekür ederim Neşe hanım. umarım yazılarımla sizi hayal kırıklığına uğratmam. Selamlar, saygılar...  21.08.2007 15:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 327
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 1462
Kayıt tarihi
: 23.07.06
 
 

Edebiyata ortaokul yıllarında şiirle merhaba dedim. O yıllarda şiirlerim ve yazılarım yöresel gezete..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster