Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '15

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
177
 

5 Ocak Adanamızın kurtuluşu

5 Ocak Adanamızın kurtuluşu
 

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. Millî mücadeleyi yapan, doğrudan doğruya milletin kendisidir, milletin evlâtlarıdır. Millet, analarıyla, babalarıyla, hemşireleriyle mücadeleyi kendisine ülkü edindi. Millî


5 Ocak Adana ve kendini Adanalı hisseden herkes için çok önemli bir gündür. Genelde tüm Türkler için çok ama çok önemlidir. Çünkü Vatan herkes için bir bütündür. Vatanın kutsallığı çok hassas bir konudur. Vatanın her köşesi tüm milletindir. Bu şekilde yaşamaya ve bu bilinçle hareket etmeye azami gayret göstermelidir. Bu anlayış içinde vatanın güzel şehri Adananın kurtuluşu da hepimiz için çok özel bir bayramdır. Bu günü Adanalılar ve kendini Adanalı hisseden ve içerisinde yurt sevgisi bulunduran herkes en güzel şekilde kutlamaya çalışmışlardır. 
 
Adana Üülkemizin 4. büyük şehri olması münasebetiyle, çok büyük bir kültürel zenginliğe sahip şehirlerimizden olma özelliği göstermektedir.  Hemen hemen  her bölgeden insanın bir arada yaşamaya çalıştığı, stratejik bir  özelliğe sahiptir. Son yıllarda özellikle en çok göç alan bölgeler arasında  yer almaktadır. Her yönüyle gelişme göstermekte olan önemli bir konumdadır. Fabrikalarıyla, sanayisiyle ve daha bir çok özelliğiyle ekonomiye çok büyük katkılar sunmaktadır. Adananın diğer önemli bir yönü de Tarım ve Çiftçilikte de çok önemli başarılara imza atmış ve atmaya da devam etmektedir. Bünyesinde çok önemli ovaları, yaylaları ve daha bir çok doğal güzellikleri barından çok özel bir yer veya merkezdir.  
 
Adananın tarihi incelendiğinde; karşımıza çok harika güzellikler çıkacaktır. Bu güzelliklerin en büyük nedeni; tarih boyunca Adana gerçekten çok önemli bir jeopolitik konumda olması ve stratejik öneme sahip olmasından  kaynaklanmaktadır. Bir çok boya, uygarlığa, beyliğe ve hepsinden önemlisi bir çok devlete çok ama çok büyük katkısı olmuş, halende Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en müstesna şehirlerinden biri olma özelliğini tüm ihtişamıyla sergilemektedir. Adana mimari anlamda da bünyesinde çok önemli eserler barındırır. Hem klasik mimari tarzı eserler, hem de modern mimari eserlerin bulunduğu çok özel yerlerin içerisinde gururla yer almaktadır. O kadar çok özelliği vardır ki; cilt cilt kitaplar, romanlar, destanlar yazılsa yanında çok az kalır. Hakkında anlatılacak o kadar çok güzel şeyler vardır ki; burada bunlara yer vermek veya kelimelerle  anlatmaya çalışmak kifayetsiz kalacaktır. 
 
ÇOK YAŞA ADANA !!!!  GURURLA BAŞINI DİK TUT!!!! DEVAMLI YÜKSEL VE BAŞINI GÖĞE ULAŞTIR!!!! SENİ HER ZAMAN ÇOK SEVECEĞİZ!!!!....   
Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1617
Kayıt tarihi
: 20.06.14
 
 

Üniversite, Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Çalışan, İyi bir kariyer sahibi olmak, Kitap okuma, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster