Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
86
 

6000 cinayet

T , Gazete farketmiyor, köşe yazarları da dahil , en üstten en alta kadar tüm siyasiler, akademisyenler, aydınlar v.s. hepsinin son dönemdeki moda olan popüler konusu 12 Eylülde idam edilen 50 kişi. Son dönemde Yılmaz Özdil de bu konvoya katıldı.

O anda bir konu bulamıyorsa moda olan konu hazır hemen 12 Eylül e yüklen, birkaç damla gözyaşı da dökerek , ama hep aynı kişileri, herzaman da ayrı ayrı yerlerden yaklaşarak,  dönüp dönüp anlat. Ve duygu sömürüsü yap.

Beyler, 12 Eylül öncesi yıllarda , bırakın öldürülen, suikaste kurban giden eski başbakanları, milletvekillerini, öğretim üyelerini, sağcı veya solcu aydınları, günahsız askerleri, polisleri v.s yi hiçbirşeyle ilgisi olmayan  binlerce pırlanta gibi genç, yaşlı, erkek, kadın, çocuk , insanımız, sadece yanlış zamanda yanlış yerde olduğundan öldü, sakat kaldı, öğretim yaşamı bitti, yaralandı.

O dönemlerde yaşayan bir kişi olarak bu dram unutulamaz. Lütfen bu 6000 kişiyi TSK öldürdü demeyin. Bu insafsızlık ve büyük bir haksızlık olur. Ve büyük bir yalan olur.

Tabii ki  o dönemde de, aynı bu dönemde olduğu gibi 2 taraftan da  küresel güç sızmaları hem  siyasete, hem TSK ya, hem MİT e, hem emniyete olmuştur ve bu TC varoldukça maalesef olacaktır.

Babam, o dönemde emniyet güçlerinde görevliydi, Nöbetçi olduğu bir gecenin sabahı eve geldiğinde yüzü kireç gibiydi. Ve çok kötü görünüyordu. Benim şaşkın bakışlarımı üstünde hissettiğinde bir açıklama yapması gerektiğini anladı. Ve aynı evde kalan 7 pırlanta gibi gencin cesetlerini gördüğünü, kendi 3 oğlu da olduğundan çok etkilendiğini emekliliğini isteyeceğini söyledi.

Kendisi trafikçi olmasına rağmen, Bunun gibi  birçok olay  gören, dürüst ve hassas bir güvenlik görevlisi ancak bunu yapabiliyor ve kaçmak zorunda kalıyordu. Meslekte kalmasının tek bir şartı olabilirdi. Ya sağcı ya da solcu derneklere üye olması...

Ama aynı deneyimli polis şefi , birkaç yıl sonra , 12 Eylül olacağını bilsem erken emekli olmazdım demiştir. Bu size birşey anlatmıyorsa diyecek başka birşeyim yok.

Aynı bölünme olayının  asker içinde de olduğunu söylemek için müneccim olmak gerekiyor mu bilmiyorum. Sizler için belki ama benim için asla.

50 idam edilen kişiden sanıyorum, devamlı onlar dile getirildiğinden hata ile yani cinayet işlemediği halde idam edilen bu 3 kişi. Kalan 47 kişi zannediyorum bir veya birkaç cinayet işlediği kesin olarak saptanmış kişiler. O zaman idam edilmeleri de ilahi adalet olmuyor mu?

Ama 12 Eylül öncesi öldürülen 6000 kişinin katilleri nerede?

Medyadan rica ediyorum, lütfen, bir defa da doğru olanı yapın. Eğer yapmaya gücünüz yetecekse, başınıza birşey gelmesini de istemem, ama bu çoğu isimsiz bu  6000 kurbanı lütfen tek tek tesbit edin ve hikayelerini  yazın.

O zaman orada ne kadar büyük dramların yaşandığını çok iyi göreceksiniz..

İnanın orada çok büyük bir mağdur kesim bekliyor. Sayılarının yüzbinleri bulduğunu tahmin ettiğim bu kesimin bir teselliye ihtiyacı yok mu ?

Cebinde beş kuruş yokken, son parasını büyük şehirde okuyan oğlu veya kızına gönderen babalar, anneler, oğlunun veya kızının sadece  bir kahvede oturduğu için bombalarla parça parça edilmesi, arkadaşları ile yürürken taranarak öldürülmesi v.s. ile ilgili haberi aldığında ne yaptı, ne hissetti? Empati yapabiliyor musunuz?

Sağcı, solcu veya sadece okumak için oralarda olan binlerce pırlantamız, sizler  devletimize  göre ne acıdır ki  şehit de değilsiniz.

Ama inanıyorum ki BÜYÜK ALLAH ın nezdinde sizler şehitsiniz.

Öteki dünyada bizler sizin şahidiniz.

Arkadaşlarım! Sizler şehitsiniz ben buna bütün kalbimle inanıyorum, çünkü ALLAH bizim şahidimizdir.

Allah, herşeyi gördüğü gibi o dönemde yaşananları da çok iyi gördü, şu anda haklı görünebilirsiniz , ama asıl mahkeme öteki dünya da. Şimdi küresel gücün de desteği ile haklısınız. Ama unutmayın bu çok çok geçici.

Sağcı veye solcu hiç farketmez bu gençler adalet istiyor. Bunu görmeniz için mezarlarından çıkması mı gerekiyor ? 

Lütfen o dönemde hırslarından, beceriksizliklerinden, namussuzluklarından  ve belki de vatan hainlikleri nedeniyle ülkeyi karıştıran  birkaç bin eski siyasinin, arkalarına her zamanki sinsi küresel gücü de alarak ortaya çıkmalarına ve atıp tutmalarına kanmayınız.

Lütfen bunların hepsini hemen siyaset çöplüğüne hem de kulaklarında çekerek, sürükleyerek atınız.

12 Eylül öncesi yakınları öldürülen, sakat bırakılan , okuması engellenen  binlerce insan, sizlere sesleniyorum !

LÜTFEN ORTAYA ÇIKINIZ, HESAP SORUNUZ.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 299
Kayıt tarihi
: 23.06.09
 
 

1958 Nisan İstanbul doğumluyum. Ama tatiller dışında İstanbul'da uzun süreli yaşamadım. 1975 yılı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster