Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '17

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
119
 

7 Haziran 2017 Eyüp Kitabiyat Merkezi Kitap Müzayedesi

7 Haziran 2017 Eyüp Kitabiyat Merkezi Kitap Müzayedesi
 

Geçen sene olduğu gibi bu Ramazan'da da Eyüp Kitabiyat Merkezi kitapseverlerin gözde mekânlarından olmaya namzettir.


Geçen sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da Eyüp Kitabiyat Merkezi'nde Sahaflar Çarşısı kuruldu. Ramazan ayı boyunca kitapseverlere hizmet edecek olan bu çarşıda 7, 14 ve 21 Haziran Çarşamba günlerinde 18.00 - 20.00 saatleri arasında kitap müzayedeleri yapılacak. Kitabiyatla ilgili sohbetler de Ramazan boyunca yapılacak diğer kültürel etkinliklerden.

Söz konusu faaliyetlerin gerçekleştirileceği Zal Mahmud Paşa Külliyesinin adresini hatırlayalım: Feshane Caddesi, Feshane karşısı, Eyüp.

Eyüp Kitabiyat Merkezi'nin kurulan mezkûr sahaflar çarşısında bu Ramazan'da şu sahaflar kitapseverlere hizmet edecekler:

Ekin Sahaf, Yaşar Yeşil; Bizim Sahaf, Temel Çelik; Kozan Sahaf, İstiklâl Kozan; İslâmbol Sahaf, Yaşar Erdoğan; Esma Liva Sahaf, Cengiz Onur Can; Motis Sahaf, Mehmet Emin Aydın, Balat Sahaf, İzzet Yılmaz. 
 

Ramazan ayı boyunca her Çarşamba 18.00 - 20.00 saatleri arasında realize edilecek olan mezkûr kitap müzayedesinin münadiliğini ve moderatörlüğünü (geçen sene olduğu gibi bu sene de) Ziyaver Şencan deruhte edecek. 

Söz konusu müzayedelerde insanlık aleminin ilim, irfan, kültür, sanat, hikmet, fikir bahçelerinden derlenmiş olan çok nadir, çok değerli, çok önemli ve çok da enteresan eserler meraklısının huzuruna çıkarılacak. Bu eserler, çoğunlukla piyasa fiyatlarının, rayiç ederlerinin altındaki bedellerle yeni sahiplerine kavuştular.

Bütün bir yılın, Müslümanlarca, teolojik manada en ehemmiyetli addedilen takvim diliminde, üstelik de Mimar Sinan tarafından inşâ edilen 450 yıllık abidevi bir külliyenin tarihsel dokusunda ve üstüne üstlük, sadece Türkiye'nin değil, bütün İslam Alemi'nin manevi ve mistik merkezlerinden olan Eyüp'de yapılacak olan bahse konu bu etkinliklerin kitapseverler için farklı bir ambiyans ve atmosfer oluşturduğunu söylemek hakikatle mutabık bir beyanda bulunmak olur diye düşünüyorum.

Eyüp semti, diğer birçok vasıflarının yanı sıra, Kitabiyat Merkezi'nin ikinci yıl etkinlikleri olan bahse konu sahaflar çarşısı, kitap müzayedeleri ve de kitabiyat sohbetleri sayesinde kitap dostları için bu yıl da bir cazibe merkezi olmaya namzet gözükmekte.

7, 14 ve 21 Haziran tarihli kitap müzayedelerimizle Ziyaver Şencan'ın konuşmacısı olacağı ve 16 Haziran Cuma, 18.00 - 20.00 saatleri arasında yapılacak olan 'Neyi okumalı, nasıl okumalı?' başlıklı sohbetimizde siz değerli kitap dostuyla birlikte olmaktan mutlu olacağız, kıvanç duyacağız.

Bekleriz efendim.

Nil ALAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ahh keşke gelebilseydimmm...başarılar...kolay gele...rasrgeleee...eyvallah...

nedim üstün 
 06.06.2017 6:13
Cevap :
çok teşekkür ederim. en kısa zamanda müzayedelerin ya da kitabiyat sohbetlerimin birisinde birlikte olabilmek dileğiyle.  06.06.2017 13:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 296
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1548
Kayıt tarihi
: 29.08.11
 
 

1958 Fatih / İstanbul doğumlu. Etiler Lisesi ve İTÜ Maden Fakültesi Petrol Mühendisliği Bölümü me..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster