Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
409
 

70 milyon bloglarımızı okuyor

70 milyon bloglarımızı okuyor
 

Şimdi siz bana inanmadınız, değil mi? Önceleri ben de inanmıyordum. Sonra düşündüm ki, ekranlarda sürekli bu cümleleri söyleyenler yanılıyor olamazlar.

Diyeceksiniz ki; sen onlara aldırma, lafın gelişi öyle söylüyorlar. Dedim ya, önceleri aldırmıyordum. Bir baktım ki, spor yazarlarından, sunuculardan, profesörlere kadar herkes aynı cümleyi söylüyor. Hangi cümle mi? Elbette ' 70 milyon bizi seyrediyor ' cümlesi.

Bence haklılar da. Şimdi ben seyretmiyor olsaydım o cümleyi söylediklerinden nasıl haberim olacaktı? Hani arada bir duysam, rastladım diyeceğim. Hangi gün, hangi saatte televizyonu açsam, karşımdaki bu cümleyi söylüyor; 70 milyon bizi seyrediyor.

Derby maçında hakem penaltı vermemiş, spor yazarı bas bas bağırıyor ekranda; 70 milyon şahittir, penaltıydı, hakem vermedi!

Dest-i izdivaçta görücüye çıkan bayan, evlenme talebinde bulunan adama inanmıyor, adam bas bas bağırıyor; 70 milyon bizi seyrediyor, şahidim olsunlar, seni villada yaşatacağım!

En usturuplu yalanları kolayca söyleyen biri ekrana çıkıp; 70 milyon şahidimdir, kimse benim yalan söylediğimi duymamıştır, duyan varsa canlı yayına bağlansın, diye efeleniyor.

Bunları söyleyenlerin hepsi yalancı olabilir mi sizce? Valla ben artık onlara inanıyorum. Gözümün önünde şu sahneler var; Meclisin ortasına büyük ekran bir LCD TV konmuş, bütün vekiller dest-i izdivacı seyrediyor. Aynı şekilde bütün hastanelerin ameliyathanelerinde de büyük ekran TV ler var, doktorlar, hemşireler bu programları seyrediyor. Demek hâlâ inanmıyorsunuz. O zaman bana açıklayın; bu doktorlar rahimle kataraktı nasıl karıştırıyorlar? Doğan bebek nasıl ellerinden kayıp yere düşüyor? Tümörlü böbreği alacakken, sağlam böbreği nasıl çıkartıyorlar? Tabiî ki 70 milyon bizi seyrediyor diyenleri yalancı çıkartmamak için, onları seyretmek zorunda kaldıkları için.

Keza okullardaki bütün sınıflarda da aynı durumun olduğu geliyor gözlerimin önüne; Öğrenci, öğretmen elele, gönül gönüle TV seyrediyor. Yine inanmadınız, biliyorum. Yine açıklama bekliyorum sizlerden. Ben lise mezunuyken, üstelik liseden mezun olalı 35 yıl olmuşken bile sözel soruları başarıyla çözebiliyorken, onca öğrenci nasıl olup da seçme sınavlarında 0 ( sıfır ) alabiliyor?

Bütün bunlardan yola çıkarak diyorum ki; 70 milyon yazdığımız blogları okuyor!

Yukarıda yazdığım örnekleri duymayanınız yoktur. Demek ki 70 milyon birlikte hareket ediyor, aynı şeyleri seyrediyor. O zaman 70 milyonun aynı anda bloglarımızı okuması da gerekmez mi?

Tam da bu noktada kafam karışmıyor değil. Madem 70 milyon aynı anda hareker etmeyi biliyor, o zaman neden seçimlerde fikir ayrılığına düşüyorlar? 70 milyon neden 70 ayrı partiye oy veriyor?

Yok yok, kafamı bu tür nifak sokan düşüncelerle yoramam. Ben bütün kalbimle inanıyorum, 70 milyon bizim bloglarımızı okuyor!


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

70 milyon insan MB yi okusada nasıl arkadaşlıklar nasıl dostluklar kuruluyormuş görse ve öğrense vede aynısını yapsa,dışarıda kavga var,savaş var,kötülükler kol geziyor,ama MB de öğle mi ya (az var istisnalar kaideyi bozmazyani),,,ah keşke okuyabilselerdi neleri paylaşabiliyoruz,,,,,,,,,sevgiler size,,,,,,,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 12.08.2008 12:50
Cevap :
Sevgili Alyoşa, ne kadar şirin bir yorum yazmışsın. Sana bütün kalbimle katılıyorum. Burayı açınca ruhum dinleniyor inan. Sevgiler...  12.08.2008 14:42
 

Ay 70 milyon az be kardeşim bizi dünya okuyor .Okumasalarda frekanslarımız yeter.bundan 70 milyar yıl sonra bilem hangi gezegene bilmem kaç ışık hızıyla vardığında msjlarımız ve yazılarımız.Ne attım ama desteksiz..Saygılarımla..

ütopik 
 11.08.2008 22:58
Cevap :
Sevgili ütopik, bir Türk dünyaya bedeldir diye boşa söylememişler:) Desteksiz atışlara alışkınız zaten, sorun değil:) Sevgiler...  12.08.2008 9:37
 

Ben blog yazılarını okumuyorum, ezberliyorum. Yani okuyanlar kategorisinde yokum. Demek ki 69 milyon 999 bin 999 kişi okuyor. Haber vereyim de istatistikleri yanıltmaktan hakkımda dava açmayın! Selam ve sevgiler.

Mustafa Mumcu 
 11.08.2008 22:06
Cevap :
Sayın Mumcu, alemsiniz:) Artık devir ezber bozma devri. Siz hâlâ ezberle mi uğraşıyorsunuz?...demeyeceğim:) Çünkü ben de ' Ezberleyengillerden ' familyasındanım:) Canım ülkemde yeterince dava açıldı zaten. Söz veriyorum hakkınızda dava açmayacağım:)  12.08.2008 9:26
 

Sevgili Tülin, bence 70 milyon, 70 ayrı model TV izliyor, ondan 70 ayrı partiye oy veriyor. Büyük, orta, küçük ekran...(Sınıflara göre) Kablolu, digiturk, çanak anten...vb. Ee ondan işte ! Ama belki artık orta ekran kalkmıştır piyasadan. Sevgiyle kalın.

zelinartug 
 11.08.2008 18:20
Cevap :
Orta direk kalktığına göre, o boy ekran da kalkacaktır tabii:) Diziler rekor kırıyor, röportajlara göre de herkes belgesel seyrediyor:) Canım halkımı anlamak ne zormuş meğer:)  12.08.2008 9:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 261
Toplam yorum
: 2348
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2145
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

1954 Antalya doğumlu ve Antalyalı'yım. Ülkemin ve özellikle bu şehrin sevdalısıyım. Sanatın pek çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster