Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
341
 

8 Eylül'de gel

8 Eylül'de gel
 

02.01.2007 tarihinde bu siteye girişim oldu.

03.03.2007 tarihinde bu siteye kabul edilmişim.

Ondan sonra 72 blog yazıp 73. kere karşınızdayım.

Ne mutlu bana.

Bu zaman zarfı içersinde de Karşıyakadaki İlyas Bayram Bey hariç kimse ile yüz yüze görüşmem olmadı. Karşı karşıya gelip çay içmedim ve onlarla sohbet etmedim. Sağ olsun İlyas Bey bana bu sayfadan mesaj atıp benimle irtibata geçti görüşmek istediğini söyledi ve nihayetinde 09.06.2007'de kendisi ile Karşıyaka vapur iskelesinde saatlerin 14.30’u gösterdiğinde kendisi ile tanışma şerefine eriştim. Beni güzel bir yere Bostanlı’da ki aile çay bahçesine götürdü. Kendisi ile uzun uzun sohbet ettik.

Sonra ben tatile çıktım. O harıl harıl çalıştı. MB yazarlarını bir araya toplamaktı amacı ve bana göre amacına ulaştı. İzmir’den ve İzmir dışında benim gibi yazarlarla bir arada toplamak için 8 Eylül tarihini uygun gördü. Bana göre uygun bir tarih idi. Çünkü o tarihe kadar en geç 1 Eylül’de İzmir’e dönecektim. Buna karşın erken döndüm.

İçlerinden en çok Pelin Kalyoncuyu merak ediyorum. Merak edişimin ana sebebi İzmir’den ilk blog yazarımızın olmasındandır. Geçtiğimiz hafta tesadüfen belki kendisi ile tanışma fırsatını yakalamış olabilirdim. Öyle ki dişlerimi yaptırmak için Alsancak’taki Diş hastanesinde bu hafta Pazartesi ya da Çarşamba günü orada bulunurken bir bayan geldi önümde durdu ben Pelin ……. dedi. Soyadını duyamamıştım. Onun olup olmamayısına pek dte emin de olamadım. Bana da bakmadı yoksa resimlerden tanırdı diye düşündüm ve pek fazla rahatsız etmeyim dedim. Eğer o işe çok üzülürüm o kadar yakınlaşmışken 8 Eylül’den önce tanımış olurdum kendisini. Sağlık olsun.

Bir de Harun Deniz. Galatasaraylı dostum. Bir İzmir’e gelsin bakalım. Aramızda Fenerbahçe ile Galatasaray arasında tatlı ama hararetli tartışmalar olacak gibi geliyor bana göre. O kadar da olsun artık. Şimdiden onunla iyi dost olacağıma inanıyorum.

Mustafa Mumcu ağabey mi de unutmayayım. Çok saygı değerli ve kendime örnek alabileceğim kişidir o. İnşallah kendisi ile tanışma fırsatı bulurum. Kendisinden çok şey öğreneceğim var.

Homeros’ta gelecekmiş.

Diğerleri inanın tanışmamız çok ilginç olacak. Birbirlerimizi tanıdığımız ve birbirlerimizin varlığından haberimiz olduğu halde yüzünü dahi hiç görmediğimiz bir sürü insanın bir araya geleceği merhaba diyeceği, İzmir’i gezerken karşımızdaki blogcuyu tanıma fırsatı bulacağımız ilerki vakitlerde dostlukların kurulacağı bir ortamın dönüşeceği bir gün yaşayacağız hep beraber. Akşam da yemek yenilecek ve yemekte su gibi içkilerin tüketileceği şarkı ve şiirlerin okunacağı bir ortamı yaşayacağız. Hayatımızda ilerde anlatacağımız bir gün olmasını diliyorum açıkçası. Ben o gün elimden geldiğince hem fotoğraf hem de videomu bu güzel gün için dijital fotoğraf makine mi açık tutacağım. Bundan sonraki gün de ilk bloğumda o güzel günü sizlerle paylaşmak ve güzelliklerini sizler için bilgisayarımın önünde ki klavyenin tuşlarını parmaklarımla basarak günü yorumlayacağım.

O gün bütün gün sabah’tan akşama kadar sizlerle beraber olmak için ben oradayım Allah izin verirse. Ya siz.

Sabırsızlıkla bekliyorum o günü ve sizi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çoktan okundu ama yorum yazmaya zaman yoktu. Koskoca İzmir'de bir araya gelmek (Pelin Kalyoncu) ilginç. Demek ki Dünya küçük dedikleri doğruymuş. Futbol konusuna gelince valla konuşacak bir şeyler yok. Ağza bal çalma mahiyetinde Carlos ve Lincoln alındı. Lig yine aynı lig. Sıkıcı. Saygılarla.

Eşit Ağırlık 
 22.08.2007 1:14
Cevap :
8 Eylül geliyor.  23.08.2007 13:08
 

Evet o bendim. Ama ben sizi görmedim tüh ya. Hayatımda ilk defa sigortamla bakılma inadımdan Alsancak Diş hastanesine gittim. Küçük bir ameliyat oldum. Geçen çarşamba günü de dikişlerimi aldırmaya gitmiştim. Hangisinde acaba siz oradaydınız. Keşke seslenseydiniz. İzmir ne kadar küçük demi?

Pelin KALYONCU 
 20.08.2007 8:09
Cevap :
Pelin kardeşim inanın keske seslenseydim. Keşke kulaklarımı açıp soyadını duyabilseydim. İlk önce geçmiş olsun size. Bende 1. katta merdivenleri çıktıktan sonra sağda buluna 2. sabit bölümündeydim. Siz içeriye girdiniz ve ben de kapının önünde içerde idim. Ben Pelin Kalyoncu dediniz ama soyadınızı duyamadım ve emin de değildim. O kalabalıkta da size seslenemedim. Aramızda ki mesafe 1 metre bile yoktu. Eve geldim sayfanızı açtım. Gördüğüm sizdiniz. Daha emin olmak için bu bloğu yazdım. Cevabın olumlu geleceğinden emindim. Demek gördüklerim doğrumuş. Kısmet 8 Eylül'de ki toplantıda görüşmek miş. Saygılarımla.  20.08.2007 11:20
 

gidemeyenleri de düşünüp güzel bir galeri yaparda hangi resmin kime ait olduğunuda yazarsanız sevinirim. ..sevgiler

aylinn... 
 18.08.2007 16:51
Cevap :
Hiç merak etmeyin, hatta yapablilrsen videolarımı uygulayacağım. Saygılar.  18.08.2007 18:57
 

Sayın Ahmet ÜSTÜNDAĞ... Yazınızı baştan sonra okudum. Siz beni "Merak" etmediniz diye ben de izmire gelmeyeceğim... Diyeceğim de şaka olduğunu hemen eklemem gerek, yanlış anlaşılmasın diye. Birincisi, havalar sıcak, sağlık açısından çıkamıyorum. İkincisi de o tarihlerde kızımı yocu etme telaşı içinde olacağım. Umuyorum ki "İzmir" toplantısının tadını, katılanların yazılarından almaya çalışacağız. Saygı ve sevgilerle... İBRAHİM PEKBAY

İBRAHİM PEKBAY 
 18.08.2007 13:25
Cevap :
Listede benim yazılarını takip ettiğim sizden başka blogcuların olmadığını görünce üzüldüm. İnanın hepiniz de burada olsaydınız ne iyi olurdu. Tekrardan geçmiş olsun, size sağlıklı günler diliyorum. Elbette ne yaşandı ise o gün bu sayfalar da gerek ben ve gerekse diğer arkadaşlar siz dostlarımıza ulaştırıcağımızdan emin olun. Ama pisman olmak yok. Keşke bende orada olsaydım diye. Saygılarımla.  18.08.2007 14:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3151
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster