Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '20

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
29
 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Merhaba arkadaşlar 8 Mart Dünya kadınlar günü bütün kadınlarımızın kutlu olsun. Kadınlar bizlerin baş tacıdır. Kadınlarımız ile ilgili aşağıdaki sözleri sizlerle paylaşmak istedim. Annelerimizin,ablalarımızın,değerli arkadaşlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun... İyi ki Varsınız...

Hayatta en fazla değer vermiş olduğum ve örnek almaya çalıştığım iki insanın kadınlarımız hakkındaki sözlerini sizlerle paylaşmak istedim.

Ey insanlar! kadınların haklarını bilmelisiniz ve gözetmenizi isterim,bu nedenle Yüce Allah'tan korkmanızı dilerim. Siz kadınları Allah'hın emaneti aldınız ve onların namusunu kendinize Allah'hın emri ile helal bildiniz. Sizin kadınlar üzerinde onların da sizin üzerinde hakkı vardır. Sizin kadınlar üzerinde ki hakkınız yatağınıza sizden başka kimseyi almamaları, hoşlanmadığınız insanları sizden izinsiz eve almaları eve alırsalar yatağınızı ayırın bu da kafi gelmezse çok az dövmenize korkutmanıza izin vermiştir.
Hz.Muhammed(S.A.S)

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”

Mustafa Kemal Atatürk

Abdülkadir Güler, Zehra Çiçek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 390
Kayıt tarihi
: 26.05.16
 
 

1993 yılında Sinop ili Durağan ilçesinde doğdum. 1997 yılında ailemle birlikte İstanbul'a geldim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster