Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
847
 

9. Uluslar arası Ölüdeniz hava oyunları başladı

9. Uluslar arası Ölüdeniz hava oyunları başladı
 

Bu yıl 9. su düzenlenen Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Muğla Valisi Dr.Ahmet ALTIPARMAK’ ın da katılımıyla başladı. 15 Ekim 2008’de başlayan etkinlikler 19 Ekim 2008 Pazar gününe kadar devam edecek.

Ölüdeniz Plajı Festival alanında saat 11.00 de yapılan açılışa Muğla Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ ın yanı sıra Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali KARATEKELİ, Muğla İl Jandarma Alay Komutanı Albay Salih KARATAŞ, İl Genel Meclisi Üyesi Cem ERKİN, Fethiye Belediye Başkanı Behçet SAATÇİ ve Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin YILMAZ ile çok sayıda yerli ve yabancı turist katıldı.

Açılışta ilk konuşmayı yapan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin YILMAZ, deniz, kum ve güneş turizminin yanında yıllardır gerçekleştirilen bu tür etkinliklerle alternatif turizmde büyük mesafeler aldıklarını belirtti. Festival dolayısıyla Ölüdeniz’deki otellerde %100 doluluk yaşandığını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden YILMAZ, “Yıllardır yaptığımız etkinliklerin semeresini almaya başladık” dedi.

Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali KARATEKELİ de yaptığı konuşmada, Kayaköy ve Seki Erendağı başta olmak üzere mega projelerle bölgeyi turizm yönünden bir çekim merkezi haline getirmeyi ve Ölüdeniz’i dünyada bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Muğla Valisi Dr. Ahmer ALTIPARMAK da, çevre kirliliğini önlemek için herkesi duyarlı olmaya çağırarak, dünyanın en güzel denizi olan Ölüdeniz’in kimsenin çöplüğü olmadığını söyledi. Hava Oyunları Festivali gibi etkinliklerle turizmin ivme kazandığını ve çeşitlilğin arttığını belirten ALTIPARMAK, gelecek yıl bu etkinlikleri daha disiplinli, dana organize ve denetimleri daha arttırarak yapacaklarını belirtti. Vali ALTIPARMAK, gelecek yıl bu zamanlarda teleferik projesinin tamamlanmış olmasa bile yapımının devam etmekte olacağını belirterek, Yamaç Paraşütünde dünyada Fransa’dan sonra ikinci olan Ölüdeniz ve Babadağ’ın birinci olacağını söyledi.

34 ülkeden 400 civarında yarışmacının katıldığı Hava Oyunlarının ilk günü havanın kapalı olması nedeniyle uçuşlar 600 metrelik parkurdan yapıldı.

Söz Hava Oyunlarından açılmışken OYUNLAR şiiriyle bitirelim yazıyı:

OYUNLAR

Ben gökyüzüyüm

Sen yeryüzü

Bende kanat oyunları

Sende ayak oyunları

Bir bütünü tamamlıyor gibiyiz

Coşkun KARABULUT

www.coskunkarabulut.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıskanıldı.:) Bu pazar bizim kızın yanındayım, "cumartesi gel" dedi. "Bir şey yoksa pazar geleyim" dedim, "yok" dedi. iyi mi:) Ne deyim. Sevgiler, gökyüzü mavilerinin yanında naçizane mavilerimle.:)

derinmavi.. 
 16.10.2008 16:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1085
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster